Nejlepší uklízecí prostředky

23.2.20 15:00

Nejlepší uklízecí prostředky

Dobrý den,
ráda bych se optala čím doma uklízíte. Zaměřila bych se spíše na dezinfekce, čističe apod.
Na trhu je velice mnoho různých značek na různé problémy (rez, koupelny, podlahy, WC, dřezy).
Můj dotaz zní…co se Vám osvědčilo nejvíce??
Stěhuji se do nového bytu kde bude celkem dost práce, tak bych si tímto chtěla aspoň nějakou práci usnadnit něčím, co opravdu zabere. Prozatím mám zkušenost se savem a fixinelnou.
Ráda uvítám Vaše zkušenosti a Vašimi přípravky.

Děkuji.
Krásný den přeji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7496
23.2.20 15:05

W5 z Lidlu. Perfektní je snad úplně všechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14199
23.2.20 15:06

Mám ráda čistící prostředky od Eurony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
23.2.20 15:10

Na úklid nekupuju nic kromě Jaru a WC dezinfekce. Zbytek si vyrábím kombinací běžně dostupných surovin - vody, octa, jaru, sody, výjimečně alkoholu, případně esenciálních olejů na vůni. Spousty návodů na DIY netoxické čističe na youtube, ale je to dost intuitivní.

Drtivá většina procesu odstranění špíny je mechanická, chemickou část vyřeší i produkty výše zmíněné. Představa, že speciální čistič na každou věc ušetří práci je mylná (kdyby tak fungovaly, nebylo by na ně tolik reklam ;) ). Když je člověk vyháže, je většinou překvapený, kolik věci vyřeší voda a hadřík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
23.2.20 15:16

@Aduš8 taky používám a super. jeste mám ráda domestos a z dm jejich výrobek na čištění kuchyní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1589
23.2.20 15:16

Spec čističe nekupuji. Jen jar, něco na WC a savo. Zbytek si namicham. Např na podlahu na lino. Teplou vodu, trochu jaru, něco na ovoneni a trochu sody či octa. Většina špíny stejně potřebuje mechanickou sílu… Prostě namočit a pořádně vydrbat. Ještě jsem měla pujceny takový parní čistič a ten byl taky super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:17

No, hodně parády nadělá voda s octem a jedlá soda, ale pokud chce člověk něco nóbl, tak já používám:

Univerzální čistič - Sidolux (preferuju mokrý úklid, takže vodou s tím utírám prach, myju dveře atd., nádherně voní)
Na podlahy - Sidolux (mají na různé typy podlah)
Písek - Frosch tekutý písek
Odmašťovač - DM Denkmit Multi Power, je to taková šedá flaška a je naprosto geniální
WC - DM Denkmit

Jinak je to dost neekologické, ale používám dost vlhčených ubrousků. Na některé věci, např. na WC, mi to přijde o dost lepší než šudlat to hadrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:21

@MrsNorris
S tím souhlasím.
Pro začátek ale chci mít jistotu a vzít to chemickou cestou. Nejsem si úplně jistá historii bytu a jeho nájemnících. Není v nejhorším stavu, ale ani v nejlepším. Zarezly sprchový kout se mi bude čistit velice špatně mám ten dojem. Na té bílé to bije do očí.

Potom bych samozřejmě přešla na něco šetrnějšího.
Na nějaké DIY návody určitě mrknu.
Děkuji za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:24

@Ufinka87
Podlahu budu měnit zatím je tam staré lino.. ještě jsem se úplně nerozhodla co tam dám. Na plovoucí podlahy kolem mě všichni nadávají. Tak zkusím nejspíš vinyl nebo něco takového. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:25

@Ufinka8 jen teda… neklouže ti podlaha v kombinaci s vodou a jarem?? Některé ty potvůrky rady kloužou když na to člověk nedá nějaký přípravek..něco co tomu zabrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
23.2.20 15:29

Používám jen NR od Just, kromě praní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1589
23.2.20 15:29

@Ver.r.o.n.i..k.k.a. Ne vůbec. Jaru dám trošku… Ale ani ten nemusí být. Stačí tepla voda s octem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:32

@Náhodná kolemjdoucí

Denkmit z DM je prý parádní věc. :) Ještě jsem neslyšela že by si to někdo nechválil.
O vlhčených ubrouskách na WC jsem ještě neslyšela, vím že někdo používá na prach. To ale nebude úplně můj případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:34

@Ufinka87
A čím to voníš tu vodu?? Na vůni si celkem zakládám, mám ráda když to po úklidu krásně voní a člověk má ten dobrý pocit že fakt něco udělal :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 15:35

@Ufinka87 Nic proti „elbow grease“, ale některé čističe během chvilky rozpustí špínu, kterou by člověk drhnul půl hodiny. Třeba ten Denkmit Multi Power odmašťovač (na sebezadělanější troubu prostě nastříkám a za dvě minuty setřu) nebo tebou zmiňovaný parní čistič.

Co prosím používáš do těch svých mixů na ovonění?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama