Nejlevnější pojistka auta na 1 měsíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.02.18 14:46
Nejlevnější pojistka auta na 1 měsíc

Ahojky,

sdělila jsem auto - hodnota odhadem přítele i bazaru skrze fotku na cca 10-15 000max. Je to škodovka felicie rok vyroby raz dva.

Chceme ho dát do bazaru na prodej nebo díly, akorát bez zelené karty a STK nám ho nikde nevezmou. Taky asi není vhodný jezdizt nepojišztěná po Praze.

Chceme ho pojistit na měsíc abychom ho jen mohli převest.

Nemáte někdo zkušenost kde to vyjde nejlevněji na měsíc max dva? Vím, že to záleží i na konkrétním autu a motoru, ale počítám, že to asi bude levné, když auto ani motor nic moc…

děkuji

Reklama

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34840 příspěvků 13.02.18 14:51

Na internetu máš automatické kalkulačky, které ti vyberou nejvhodnější pojišťonu. Jinak na měsíc či dva to bude pár stovek, ve felicii moc silný motor mít nebudeš :)

katkalaila
Extra třída :D 11899 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 14:52

Vzala bych technicak vyfotila tachometr a zadala si na click pojisteni… tam ti vyjede nabidka… nevo dojit na pojistovnu a uvidis kolik ti spocitaji ;-)

Gina
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 7 inzerátů 13.02.18 14:54

Na netu je plno kalkulaček povinných ručení. Já jsem si ho na auto vyřizovala tuším na top-pojisteni. cz. Zadáš parametry auta a vlastníka a vyjede ti přehledná tabulka a pak už si stačí vybrat to nejlevnější. Já to před lety měla nejlevnější u Wustenrot, ale teď to převzala Allianz a o pár stovek to narostlo.

Petruna21
Echt Kelišová 9231 příspěvků 13.02.18 14:55

Na internetu jsou různé které vám to spočítá která je pro vás nejvyhodnější :)

Ivan PPZ
Kelišová 5527 příspěvků 13.02.18 14:57

Ono nejvíc peněz ušetří dobrá (ne)škodní minulost pojistníka. A krátkodobé smlouvy jsou drahé, uzavřít „normální“ a pak po prodeji zrušit.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 13.02.18 15:40
@Anonymní píše:
Ahojky,

sdělila jsem auto - hodnota odhadem přítele i bazaru skrze fotku na cca 10-15 000max. Je to škodovka felicie rok vyroby raz dva.

Chceme ho dát do bazaru na prodej nebo díly, akorát bez zelené karty a STK nám ho nikde nevezmou. Taky asi není vhodný jezdizt nepojišztěná po Praze.

Chceme ho pojistit na měsíc abychom ho jen mohli převest.

Nemáte někdo zkušenost kde to vyjde nejlevněji na měsíc max dva? Vím, že to záleží i na konkrétním autu a motoru, ale počítám, že to asi bude levné, když auto ani motor nic moc…

děkuji

To záleží na bonusech/malusech. Ale bude to tak 300-400,– na měsíc. Navíc to je starý křáp, tak :nevim:

lasička1
Echt Kelišová 7983 příspěvků 13.02.18 16:57

Povinné ručení není levné, když máš staré auto.Ale záleží na obsahu motoru.Tzn. budeš platit stejnou cenu pojištění jako úplně nové auto se stejným obsahem motoru.
Uzavři smlouvu na rok-nevíš zda za měsíc se podaří auto prodat-a ppo prodeji pojistku zruš. Zbytek zaplaceného pojistného dostneš zpět.
Tuším, že Generali uznává přenos bunusů v rodině-ty pojištění hodně zlevňují.

Borůvka1990
Kelišová 5197 příspěvků 13.02.18 17:08
@lasička1 píše:
Povinné ručení není levné, když máš staré auto.Ale záleží na obsahu motoru.Tzn. budeš platit stejnou cenu pojištění jako úplně nové auto se stejným obsahem motoru.
Uzavři smlouvu na rok-nevíš zda za měsíc se podaří auto prodat-a ppo prodeji pojistku zruš. Zbytek zaplaceného pojistného dostneš zpět.
Tuším, že Generali uznává přenos bunusů v rodině-ty pojištění hodně zlevňují.

Generali provádí přenos bonusů i od cizích, vůbec to nrmusí být v rodinně. Včera jsem tam byla uzavřít povinné ručení a ptala se jestli mám kamarádku nebo někoho kdo by mi svým podpisem půjčil bonusy, tak manžel půjčil :lol: Takže to ani nemusí být rodinný příslušník :mavam:

Ivan PPZ
Kelišová 5527 příspěvků 13.02.18 18:46

Převod v rámci rodiny je tak na hranici. Převod od cizích lidí je mimo realitu a není moc důvodů, proč by to pojišťovna dělala. Lidé bez bonusů/ s nehodami jsou pro pojišťovny velmi rizikoví a v principu je ani moc nechtějí…

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 13.02.18 19:09

Pokud by šly bonusy převádět mezi cizími lidmi, tak by musely pojišťovny bonusy zrušit, protože by rázem všichni měly ty maximální. :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama