Nejnovější zkušenosti s porodem na Bulovce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
126
25.2.13 12:20

nejnovější zkušenosti s porodem na Bulovce

Ahoj holky, má některá z vás aktuální zkušenosti s porodem na Bulovce? Jsem ve 32 tt, prvorodička, takže za chvíli mě tam čeká porod a mám z toho smíšené pocity. Je mi jasné, že co maminka to jiný názor, ale abych věděla na co se tam mám duševně připravit. Je tam nějaký dobrý lékař? Díky za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6833
25.2.13 12:40

Hlavně se duševně připrav do poradny :lol: Rodila jsem v říjnu, týden před porodem jsem se nakonec rozhodla pro jinou porodnici, takže o porodu vyprávět nemůžu, ale do poradny doporučuju pevný nervy, časopisy a toaleťák s sebou :lol: (nikdy tam nebyl).
Pokaždý jsem tam čekala 3-4 hodiny.Ve finále už jsem se musela smát, protože každou chvíli někdo heknul nebo se na těch dřevěných lavicích protahoval :lol:
Setřičky byly super, na doktorech bylo znát, že toho mají asi moc. V 17.tt jsem byla na gyn. pohotovosti, ošetřovala mne Mudr. Maxová a ta byla dost nepříjemná. Ale zase jiný holky si jí moc pochvalují. Podivnej je i Mudr. Dvořák, ten skoro vůbec nemluví :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zrzana2
25.2.13 12:42

Napisu to jak jsem to vnimala ja, porod zbytecne urychluji i tam kde by to postoupilo samo. Vsichni lekari az na dr. Mojhovou, ktera me rodila se chovali velmi profesionalne a vstricne. Zminovana lekarka byla udajne u jinych porodu taky ok, ja ale dost spatne snasim bolest a podle toho se mnou zachazela. Na sestinedeli uz si me nikdo moc nevsimal, ale me to vyhovovalo, dcerka byla prisavka od zacatku a v poho jsme se rozkojili. Pokud mas nejake svoje predstavy, tak doporucuji je sdelit pred tim, nez se zacne neco dit, treba to, ze dostanu malou na brisko jsem brala jako samozrejmost, nestalo se a me uz ten zazitek bude vzdycky chybet

• Citovat
  • Nahlásit
457
25.2.13 15:27

Já teda nemám úplně nejnovější informace, rodila jsem necelé dva roky zpátky. Souhlasím s @Tereza1986 - v poradně to bylo vždycky na celé dopoledne. Napřed kontrola u sestry, pak šup zpátky do čekárny a čekat na vyšetření u doktora. Na čtení jsem se teda moc nesoustředila, spíš jsme tam vždycky s holkama drbaly :-)
@zrzana2 - taky jsem měla dojem, že porod zbytečně urychlují. Na sále se jim zdálo, že kontrakce nechodí tak často jak by si představovali, tak mi šoupli kapačku s oxytocinem a pak si stěžovali, že to vůbec nepomohlo :-)
Co mě ale vytočilo - když mě po porodu měli odvézt na šestinedělí, tak se ke mně přitočila jedna z porodních asistentek a celkem jasně mi naznačila, že by jim tam měl můj manžel přinést něco dobrého, např. chlebíčky.
Na oddělení šestinedělí to nebylo nejhorší, někdo byl milý, někde ne, ale to je zkrátka o lidech, na koho člověk natrefí. Co ale tak trochu zanedbali, tak pomoc s kojením. Můj syn měl od narození přirostlý jazyk a nedokázal se přisát, což nikdo neřešil, musela jsem ho krmit napřed glukózou, pak Nutrilonem a nakonec mi ještě div nevynadali, že mám „blbé bradavky“ a proč nepoužívám kojící kloboučky. Až pak pediatrička zakročila a poslala nás na ORL, tak jsem se nakonec asi po měsíci rozkojila.
Nicméně navzdory všem negativům jsem na Bulovku opět zaregistrovaná, tak doufám, že tentokrát to proběhne líp :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
25.2.13 17:12

Holky děkuju za příspěvky, no, moc pozitivní nejsou ale jak píšete, všude je to o lidech :roll: tak uvidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
25.2.13 19:28

@Anet30 - však ono to bude v pohodě, neboj :-) Stačí když si nebudeš brát osobně, že je občas personál protivný :) A pokud budeš mít jakékoli pochybnosti, tak se nenech odbýt. Třeba budeš nakonec mile překvapená :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
25.2.13 21:30

Já taky nemám nejčerstvější zkušenosti, rodila jsem před 16ti měsíci, ale stěžovat si nemůžu. Záleží na tom, jak to bereš. Na blbce člověk narazí všude.
Chodila jsem do rizikovky od 23.tt, dalo se. Pak jsem tam 4 týdny ležela na rizikovce, sestřičky tam byly fakt zlatý, měly toho hodně, ale vždy byly milé. Porod samotný (dvojčata) byl odveden velmi profesionálně (Dr. Neumannová a Dr. Menzlová),snažila jsem se spolupracovat :oops:, když jsem nevěděla, ptala jsem se, nic nebyl problém. Po porodu byly děti na dětské JIP, já na pooperační gyndě. Přístup sestřiček tam byl trochu jiný, než na rizikovce, ale stěžovat si nemůžu. Na dětské JIP to bylo úžasný, jsou tam hodné sestřičky, které umí poradit (Martin odcházel plně kojený, Terezka částečně + dokrm MM stříkačkou, na to, že zpočátku jedla jen přes sondu úspěch, doma jsme stříkačku odbourali a kojila jsem do 11 měsíců). A je tam moc hodná paní doktorka Klenková, která fakt umí moc povzbudit, primář je taky moc fajn, je na nich vidět, že tu práci mají opravdu rádi.

Jinak co se týká ostatních doktorů, k Dvořákovi jsem chodila do rizikovky a během hospitalizace mi dělal několikrát UTZ, moc toho nenamluví, ale co slovo, to perla, stačí mu trochu přihrát :lol: ;), a hlavně je to fakt odborník, Dr. Mojhovou jsem měla na UTZ, byla taková odměřená, ale OK, porodnici vede Dr. Mikysková, někdy trochu ranařka, ale super, moc fajn je i Dr. Homolková. Kdo mi moc neseděl, byl Dr. Driák, je to odborník (spíš operatér), ale s ženskýma to moc neumí, některé hlášky fakt stály za to.
Nakonec jsou to taky lidi a někteří tam jsou snad furt, takže ne vždy mají úsměv na rtech. Já jsem byla až na drobnosti spokojená a za sebe doporučuji, hlavně kvůli lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6833
26.2.13 06:36
@guanaco píše:
@Anet30 - však ono to bude v pohodě, neboj :-) Stačí když si nebudeš brát osobně, že je občas personál protivný :) A pokud budeš mít jakékoli pochybnosti, tak se nenech odbýt. Třeba budeš nakonec mile překvapená :-)

Přesně, hlavně se hodně ptej, já se ptala pořád na něco. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.2.13 12:22

@Gigis
Ahoj neznámá, děkuju za obsáhlou zprávičku. Tak aspoň ta mě trochu pozitivně naladila :) Ještě se Tě zeptám, můžu si tam zvolit doktora, který mě tam bude chodit kontrolovat? Kdyby byl nějaký problém. Jsem plašanda :mrgreen: Dodatečně moc gratuluji k narození dvojčátek! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.2.13 14:19

Ještě mě napadá dost důležitá otázka..Jak je to tam s hygienou? Mám si raději zaplatit nadstandard a kolik stojí nebo se to dá zvládnout i na běžném pokoji pro šestinedělí? Lidský přístup je samozřejmě velmi důležitý, ale podle mě je nedůležitější HYGIENA! Předem díky za odpověď. Anet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
26.2.13 14:30

Já jsem měla nadstandard, k tomu byla malá koupelnička s WC, kterou jsem měla sama pro sebe. Jídlo mi nosili na pokoj a stejně tak návštěvy mohly sedět u mně na pokoji a nemuseli jsme stát na chodbě. Tím pádem se mohl i manžel večer dýl zdržet, i když už třeba skončili návštěvní hodiny. Ale napodruhé už o nadstandard asi usilovat nebudu, s odstupem času mi to přijde jako zbytečné. Myslela jsem si jak tam budu mít klid, ale přes den se tam beztak furt někdo coural - jedna sestra přišla setřít přebalovací stolek, za půl hodiny přišla další otřít parapety, pak další např. s teploměrem, uklízečka přišla vytřít, vizita miminka, za další chvíli vizita rodiček, do toho třikrát denně jídlo, takže mi přišlo, že se tam dveře fakt netrhnou :-) Ale co se týká hygieny - tak to si fakt nemůžu stěžovat (umývalo a otíralo se neustále něco, akorát pokaždé na to přišel extra člověk :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
26.2.13 15:29

@guanaco
tak ti teď nevím po tvé odpovědi jestli si to zaplatit nebo to nechat být :)
někde sem četla že na běžném pokoji mají plísně v koupelnách a je jich na jednu
6 maminek a to si nějak neumím představit jak se tam všichni vystřídají atd.
Nemám s tím zkušenosti tak proto se ptám a pátrám po info. Kolik jsi za něj
zaplatila celkově?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
26.2.13 21:48

@Anet30 - myslím že to bylo 1200,– za noc, byla jsem tam od čtvrtka do neděle, tj. tři noci (3.600,–). Na jednu stranu to bylo super, hlavně ta sprcha hned po ruce a pak to soukromí, když mi přišla návštěva.
Ono taky záleží jakou máš povahu, jestli ti spíš vyhovuje samota nebo bys radši občas pokecala s ostatníma holkama na pokoji. Přeci jen porod přinese spoustu nových zkušeností a zároveň otázek, přičemž některé se lépe probírají s podobně „postiženými“ než s personálem nemocnice. To mě ale napadlo až dodatečně, že i přes mou hluboce introvertní povahu by možná bývalo lepší ležet na šestilůžáku a neizolovat se.
O tu hygienu bych se fakt nebála, sice nevím jak vypadaly ostatní koupelny, kolik tam bylo sprch, ale vystřídat se určitě není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
26.2.13 22:34

@Anet30 s tím doktorem nevím, standardně to asi nejde…
nadstandard jsem nikdy neměla, není to interkontinental, ale dá se. Hlavně tam budeš 3 dny, dá se to vydržet, takže záleží na tom, jak se ti chce utrácet. A potom na ty nadstandardy je docela fronta, někdy se na tebe ani nemusí dostat.
S čistotou - vytírá se tuším 2× denně, ale hodně záleží na tom, jaké tam chytneš ženské, protože některé by potřebovaly uklizečku přímo za zadkem :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
28.2.13 14:51

@Gigis @guanaco
holky díky moc! Tak to asi nechám osudu a nebudu to řešit. Peněz teď jako nastávající maminka nemám zrovna nazbyt tak snad to přežiju i na tom šestilůžáku :) Držte mi palce. Duben je za dveřmi. Zdraví Vás Aneta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat