Nejsem její typ, přesto se mnou chce být

Anonymní
21.9.20 10:30

Nejsem její typ, přesto se mnou chce být

Ahoj ženský,

jsem chlap, mám několikaletý vztah se ženou a potřeboval bych nějakým způsobem přeložit její smýšlení.

Vztah jsme měli dosud vcelku pohodový, ale nyní přišla nějaká krize. Jedná se o to, že po několika letech vztahu jsem zjistil, že vlastně nejsem vůbec typ chlapa, jaký se přítelkyni vzhledově líbí. Vždy měla muže, kteří vypadali úplně jinak než já - dozvěděl jsem se to tak, že jsme potkali jednoho jejího bývalého a poté došlo k rozhovoru na téma našich bývalých a celkově toho, jaký by náš ideální partner měl být. Já jsem nějak do tohoto nechtěl ani zabředávat, kdyby partnerka nebyla to, co se mi líbí (ať povahově nebo vzhledově) tak bych s ní přece nebyl, ale viděl jsem na ní, že o tomto tématu potřebuje mluvit, tak jsem ji nechal. No dozvěděl jsem se, že jsem vlastně úplnej opak toho, co dřív vyhledávala. Bylo mi z toho docela zle a zeptal jsem se jí, proč si teda se mnou začla když se jí nelíbím (ano očekával jsem nějaké ujištění, že se jí vlastně líbím i tak) a dozvěděl jsem se, že zjistila že ti chlapi co se jí líbí nejsou vůbec použitelní pro život a že nejdelší vztah má se mnou protože jsem chováním a myšlením prostě nejlepší ze všech co kdy měla.

Podotýkám, že partnerka není nějaká 18 letá naivka, co neví co chce, ale oba spadáme do kategorie 32-37 let.

Od té situace uběhlo už skoro 3/4 roku, ale nedokázal jsem to pořád v sobě zpracovat, srazila mi sebevědomí, cítím se špatně, všímám si, že se venku pokukuje po chlapech, kteří jsou úplně jiní než já a cca před měsícem přišla s tím, že jde na kafe s kamarádem, ok nevadilo mi to i já mám kamarádky a přitom jsem nikdy nevěrný nebyl. Horší bylo, když jsem zjistil že onen kamarád je nezadaný a vzhledově přesně to, co se jí líbí. Zeptal jsem se jí na to jestli si mám dělat starosti, zasmála se, že je přece se mnou a tak to zůstane a on je jen „na koukání“. Vůbec mě to neuklidnilo, naopak, je mi z toho ještě hůř. Přítelkyni miluju, plánoval jsem žádost o ruku, ale cítím se teď jenom jako hodnej naivní blbec a žádost jsem odložil protože mi pořád v hlavě zní jen ta věta „nejsi můj typ ale přesto s tebou chci být“ a „on je na koukání“. Můžete mi toto nějak vysvětlit? Kdykoliv to chci s partnerkou řešit dostanu odpovědi, ze kterých je mi akorát hůř.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1779
21.9.20 10:38

Možná ti to špatně vysvětlila. Ale upřímně. Já jsem se do manžela zamilovala takzvaně na první pohled. Časem jsem zjistila, že kdykoli se mi líbí nějaký chlap, je úplně jiný než můj muž. Řekla bych vzhledově pravý opak :nevim: přesto svého manžela miluju jako nikoho před ním. Ne proto jak vypadá, ale proto jaký je. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14432
21.9.20 10:39

To že nejsi její typ - tedy idiot, který opakuje patologické vzorce jejího otce je pro tebe lichotka, ne důvod k tomu, aby si prohluboval svoje úzkostně-neurotické stavy.

co se nejspíš snažila říct je, že jsi dobrý chlap a že proto tě miluje.

Je docela dobře možné, že váš sexuální život nebude úplně nejlepší, protože ty jsi úzkostý a nejistý a ona si neumí říct co chce.

O ruku ji momentálně nežádej, ale začněte se učit mluvit o tom, co byste kdo v sexu chtěl bez toho, aby s ten druhý cítil ohroženě, poníženě, že je mu něco vyčítáno atd.

Pokud posunete sex a rozfoukáte trošku vášní, budou kamarádi na kafe zapomenuti.

Ale nepůjde to bez toho, že se o tom naučíte mluvit, že si budete věřit - ne že přijdeš a vyzkoušíš něco co si okoukal z internetu, bez předchozí domluvy a zjištění, co vlastně tvoje partnerak chce a po čem touží. To dopadne jen hodně smutně.

Stejně tak pomůže začít si svoje úzskoti a mindráky čistit a budovat si přirzené sebevědomí a sebepřijetí - to fakt neznamená machrování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
21.9.20 10:43

Uplne te chapu, velmi neprijemna situace. Jako mlada se vyradi na fesacich a kdyz ji tahne na 40 a planuje rodinu, tak hleda blbecka, ktery to bude financovat a hlavne, ze je na nej spolehnuti a jak vypada je jedno. :nevim:
Nechtel bych byt v tve situaci. Takovyhle vztahy z rozumu jsou nebezpecny hlavne po letech a zavazcich, protoze kdyz ji nepritahujes, tak casem proste muze dostat chut si zaradit jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
21.9.20 10:44

Ja v tom citim prave opak-kompliment- všichni, kdo byli jeji typy, ji zklamali. Misto toho jai přišel ty a ackoliv jsi ji treba na prvni pohled nezaujal, zjistila, ze jsi nejlepší ze všech va změnila pohled na to, ktery typ je nejlepší. Tak to vidim ja. A za druhé. Která ženská ma Stalloneho? Skoro žádná a vadi jim to, ne.. Ackoliv nemají sve vysnene typy jsou zamilovane a spokojene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
21.9.20 10:46
@Ou píše:
To že nejsi její typ - tedy idiot, který opakuje patologické vzorce jejího otce je pro tebe lichotka, ne důvod k tomu, aby si prohluboval svoje úzkostně-neurotické stavy.

co se nejspíš snažila říct je, že jsi dobrý chlap a že proto tě miluje.

Je docela dobře možné, že váš sexuální život nebude úplně nejlepší, protože ty jsi úzkostý a nejistý a ona si neumí říct co chce.

O ruku ji momentálně nežádej, ale začněte se učit mluvit o tom, co byste kdo v sexu chtěl bez toho, aby s ten druhý cítil ohroženě, poníženě, že je mu něco vyčítáno atd.

Pokud posunete sex a rozfoukáte trošku vášní, budou kamarádi na kafe zapomenuti.

Ale nepůjde to bez toho, že se o tom naučíte mluvit, že si budete věřit - ne že přijdeš a vyzkoušíš něco co si okoukal z internetu, bez předchozí domluvy a zjištění, co vlastně tvoje partnerak chce a po čem touží. To dopadne jen hodně smutně.

Stejně tak pomůže začít si svoje úzskoti a mindráky čistit a budovat si přirzené sebevědomí a sebepřijetí - to fakt neznamená machrování.

Ale no tak, zadna lichotka to neni. :zed: Mozna to tak myslite, ale vubec vam nedochazi co ve skutecnosti rikate. :nevim:
A ty nacinas jejich sexualni zivot- ikdyz teda nevidim, ze by o nem psal neco on. Ok, ale zamysli se, je mozny mit kvalitni sex s nekym kdo te vizualne nepritahuje? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15097
21.9.20 10:46

Myslím, že máš o vztazích naivní představy. Nikdy jsem neměl partnerku, která by byla můj typ a ani já pro ni nejsem ten vzhledově vysněný. Tak to prostě chodí a je to naprosto normální. Naopak si myslím, že mít „svůj typ“ za partnera/ku je naprosto výjimečné. Tak zchlaď emoce a chovej se dospěle.
Pro jistotu se ale nežeň a udělej si vždy testy otcovství, pak se ti nic zlého nemůže stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
21.9.20 10:50
@Anonymní píše:
„nejsi můj typ ale přesto s tebou chci být“

Nejsem zenska, takze jsem o radu pozadan nebyl, ale neda mne to.
Pokud k sobe budes uprimnej, taky jedinej preklad teto vety znamena: Utec. A hodne rychle.
Chapu, ze jses do ni porad zamilovanej a je to pro tebe snad i vysnena partnerka… ale ne ty pro ni.
Rozum ji rika, ze s tebou chce byt, ale chybi tam srdce. A az potka ( a treba i vdana za tebe) nekoho, kdo ji pohladi srdicko a bude jeji typ, tak te cekaji krusne casy.
Ted to mas jeste v ruce s tim neco udelat.
Prinejmensim je dobry o tom premyslet.

Příspěvek upraven 21.09.20 v 10:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12674
21.9.20 10:51

A kdybys misto toho pochybovani ocenil, ze vidi dal nez za fasadu? Ze neni povrchni nana a chape, ze na vzhledu vztah stavet nemuze? Ja se z tech chlapu po*eru, fakt :mrgreen: Mas podle popisu fajn zenskou, ktera nenaleti na prvni hezky ksicht, co prejde kolem, zjevne to ma v hlave urovnane a vi, co od partnera ocekava, a ty s tim mas problem? Fakt nepobiram. Ja se taky rada kouknu na ruzne hezounky, ale doma bych jich vetsinu mit nechtela. Pry zeny hledaji problem tam, kde neni :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
21.9.20 10:51

Podle mě je to jen nedorozumění. Partnerka se možná radši do nějakého vysvětlování neměla pouštět, protože ty stejně pořád uslyšíš jen to, co chceš. Taky si myslím, že ženy to nemají tolik vyhraněné, jako většina chlapů (=jsem jen na blondýny a přes to nejede vlak). Mně se odjakživa líbili podsadití, svalnatí, plešatí. Muž je přirozeně štíhlý, vysoký, plešatí až s věkem a myslím, že ve výsledku to nebude tak úplně sexy pleš :D Přesto přeskočila jiskra na první pohled. V minulosti jsem si od partnerů vyslechla perly typu…" ale ty máš jiný klady „…nebo "spokojená s postavou?“-to bylo v začátcích vztahu, reagovala jsem na to slovy: ale pokud se ti už teď nelíbím, jaká jsem, tak to nemá moc cenu. A on na to: líbíš, ALE… :mrgreen: Zkus si to tak nebrat, pokud s tebou je a dává ti najevo, že tě má ráda, neřešila bych prkotiny.

Příspěvek upraven 21.09.20 v 10:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
21.9.20 10:52
@zoidberg píše:
Myslím, že máš o vztazích naivní představy. Nikdy jsem neměl partnerku, která by byla můj typ a ani já pro ni nejsem ten vzhledově vysněný. Tak to prostě chodí a je to naprosto normální. Naopak si myslím, že mít „svůj typ“ za partnera/ku je naprosto výjimečné. Tak zchlaď emoce a chovej se dospěle.
Pro jistotu se ale nežeň a udělej si vždy testy otcovství, pak se ti nic zlého nemůže stát.

No nevim, jedna vec je mit vysneny typ a trochu se odchylit. Ale ona vylozene rika, ze se ji on vlastne nelibi a ti kteri se ji libi nejsou pouzitelni na vztah. :nevim:
Jinak aby to nemusel resit, tak je treba aby tam nebyly ani decka v tom vztahu, to jsou nejvetsi zavazky pro prumerne bohatyho chlapka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
21.9.20 10:53
@carsin píše:
Nejsem zenska, takze jsem o radu pozadan nebyl, ale neda mne to.
Pokud k sobe budes uprimnej, taky jedinej preklad teto vety znamena: Utec. A hodne rychle.
Chapu, ze jses do ni porad zamilovanej a je to pro tebe snad i vysnena partnerka… ale ne ty pro ni.
Rozum ji rika, ze s tebou chce byt, ale chybi tam srdce. A az potka ( a treba i vdana za tebe) nekoho, kdo ji pohladi srdicko a bude jeji typ, tak te cekaji krusne casy.
Ted to mas jeste v ruce s tim neco udelat.
Prinejmensim je dobry o tom premyslet.Příspěvek upraven 21.09.20 v 10:52

Hele prave. A hlavne kazdy vztah ma po urcite dobe krize, hadky a nejaky spatny obdobi. A proste je snazsi to obdobi prekonat, kdyz se lidi opravdu pritahujou a maji treba pekny vzpominky nez kdyz je to vztah z rozumu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13977
21.9.20 10:54

Taky bych to brala spíš jako lichotku a věř, že to tak má spousta žen. Mě taky fyzicky přitahují spíš takové typy „potížista, rebel“, případně starší prošedivělí muži, co vypadají, že obešli svět třikrát kolem dokola (jako můj otec), přesto bych si někoho takového jako životního partnera nevybrala. Neříkám, že se mi nelíbí můj manžel, ta chemie ze začátku vztahu fungovat musí, ale to u tvé ženy nejspíš taky fungovalo, když už s tebou je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 10:55

Můj manžel taky nebyl na první pohled můj typ a dokonce jsem ho za dob studia neměla ráda. Ale pak jsem ho poznala víc a už jsme spolu spokojeně 20 let a i když mě někdy taky štve, za žádného jiného bych ho nevyměnila a nepodvádím ho. Na tvém místě bych to brala jako lichotku, sice jsi nebyl její typ, ale zamilovala se do tebe. Zbytečně žárlíš, asi nemáš příliš vysoké sebevědomí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 10:55

Zkusím sem hromadně odpovědět, ať nemusím psát každému zvlášť - sex je právě jedna z věcí o které říkala, že s nima byl o ničem a se mnou je daleko lepší.

Stejně tak je mi jasný, že nebudu ten princ na koni o kterým vždycky snila, ale stejně tak jsem nečekal, že mi na plnou hubu řekne, že se jí vlastně nelíbím.

Bohužel si myslím, že Sandokanec to vystihl úplně nejlíp.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama