Nejsem otcem, ale chtěl bych být uveden v rodném listě

Anonymní
31.12.19 00:52

Nejsem otcem,ale chtel bych byt uveden v rodnem liste

Zdravim vas. Jsem tu uplne novy a mam nevsedni dotaz. Snad nic nezapomenu a bude to srozumitelne. Seznamil jsem se se zenou(Radka),ktera s byvalym pritelem otehotnela a on ji nechal, ale rekl ji, ze chce byt otcem. Rikejme mu treba Ruda. Znam ho a vim jaky je. Neni to dobry clovek, jedno dite jiz ma s jinou a absolutne se o nej nestara a dela jen zle(jen si pro dite jezdi jak urcil soud, pomlouva matku a vystresovane dite preda s usmevem v nedeli zpet matce),jen tim tyra zenu. OSPOD s tim nic nenadela. Chtel bych si s Radkou zacit ale pod podminkou, ze budu uveden i jako otec ditete. Zalezi mi na ni, zname se uz radu let, hodne dlouho jsme se nevideli a ani jeden z nas netusil, ze by z toho mohlo byt neco vic. Prosla si mnohym a chtel bych ji konecne udelat stastnou.
Takze muj dotaz zni : existuje nejaky paragraf, kde se uvadi, ze bych otcem ditete mohl byt ja i kdyby si Ruda narokoval otcovstvi? Bere se vubec v potaz to, ze ja bych s ni byl cele tehotenstvi, zacali bychom si novy zivot a najednou by znicehonic si prisel Ruda a zacal si delat naroky na dite?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6663
31.12.19 01:01

Tak pokud je teprve těhotná tak si jí vezměte ještě před porodem a jako otec automaticky považován vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
31.12.19 01:08

Máš dvě možnosti, buď zajdete na matriku a podepíšete souhlasné prohlášení o tvém otcovství, ale to může bio otec soudně napadnout. Nebo si ji vezmeš ještě před porodem za manželku, tím pádem bude ze zákona otcovství tvoje a to už napadnout nelze. Tam se může třeba stavět na hlavu a mávat ušima, ale má smůlu. Nicméně počítáš s tím, že z otcovství se už nevyvlečeš a v případě rozchodu tě čekají alimenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
31.12.19 01:15

Také se brát nemusíte a může tě v rodném listě označit jako otce dítěte. A však pokud je pán takový,, lidumil " může si soudně zažádat o testy otcovství aby škodil. Myslím že to jde udělat do 5 nebo 6ti let dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
31.12.19 01:25

Myslím, že bio otec v tomto případě bude moc rád souhlasit protože alimenty budou mimo něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
31.12.19 06:19

A to jsem si myslel, že chlapi uvažují rozumně. Když se s Radkou rozejdete, budeš rád a ochotně platit alimenty na cizí dítě? Hlavně neříkej, že se nerozejdete, protože ta pravděpodobnost je dost vysoká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14019
31.12.19 06:31

Nějak mi tu chybí to, co chce matka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 07:08
@Anonymní píše:
Zdravim vas. Jsem tu uplne novy a mam nevsedni dotaz. Snad nic nezapomenu a bude to srozumitelne. Seznamil jsem se se zenou(Radka),ktera s byvalym pritelem otehotnela a on ji nechal, ale rekl ji, ze chce byt otcem. Rikejme mu treba Ruda. Znam ho a vim jaky je. Neni to dobry clovek, jedno dite jiz ma s jinou a absolutne se o nej nestara a dela jen zle(jen si pro dite jezdi jak urcil soud, pomlouva matku a vystresovane dite preda s usmevem v nedeli zpet matce),jen tim tyra zenu. OSPOD s tim nic nenadela. Chtel bych si s Radkou zacit ale pod podminkou, ze budu uveden i jako otec ditete. Zalezi mi na ni, zname se uz radu let, hodne dlouho jsme se nevideli a ani jeden z nas netusil, ze by z toho mohlo byt neco vic. Prosla si mnohym a chtel bych ji konecne udelat stastnou.
Takze muj dotaz zni : existuje nejaky paragraf, kde se uvadi, ze bych otcem ditete mohl byt ja i kdyby si Ruda narokoval otcovstvi? Bere se vubec v potaz to, ze ja bych s ni byl cele tehotenstvi, zacali bychom si novy zivot a najednou by znicehonic si prisel Ruda a zacal si delat naroky na dite?

Jistě máš ušlechtilý záměr, ale osobně bych ti tento počin nedoporučila. Můj bratr kdysi chtěl udělat to samé. Rozmluvili jsme mu to, a byl nám za nějakých deset let, kdy se s partnerkou rozešli, neskonale vděčný, jinak by platil dvacet let alimenty na cizí dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
2988
31.12.19 07:49

A kdyby nebyl tehotna, tak si s ni nezacnes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 07:51

Dobré bláznovství toto. Můj chlap udělaln stejnou hovadinu, nechal se zapsat do RL jako otec u již těhotné ženské, tehdy nebyla ani plnoletá. Pak to začalo skřípat, chtěl se rozvést, ona otěhotněla podruhé (mimomanželsky, potvrzeno), ale jelikož dítě vzniklo v manželství, nebyl prostor pro námitky. Šli od sebe, platil alimenty na dvě biologicky cizí děti. No naštěstí si kočička našla dalšího ocasa, kterej si ty předchozí dvě děcka napsal na sebe a udělal jí ještě třetí, čímž mýho zbavil veškeré povinnosti vůči oběma kukačkám. Takže bez se do něčeho pustíš, přemýšlej.

• Citovat
  • Nahlásit
30452
31.12.19 07:53
@Anonymní píše:
Takze muj dotaz zni : existuje nejaky paragraf, kde se uvadi, ze bych otcem ditete mohl byt ja i kdyby si Ruda narokoval otcovstvi? Bere se vubec v potaz to, ze ja bych s ni byl cele tehotenstvi, zacali bychom si novy zivot a najednou by znicehonic si prisel Ruda a zacal si delat naroky na dite?

Jistě. Buď na matrice podepíšeš otcovstí nebo si Máňu (Radku) vezmeš. Jistě jednáš v opojení smyslů, ale přijde mi to hodně zvláštní. Pokud se rozejdete, dítě budeš živit. Navzdory tomu, že biologicky nebude tvoje. Pokud jsi s tímhle smířen, směle do toho.

Stejně bych ti ale doporučovala učinit šťastnou jinou ženu, co nemá podobné závazky.

Jak na to hledí ta šťastná žena s „outěžkem“, že se hrneš být otcem? Aby ti to nezavařila návratem k bývalému. Oni totiž ostří hoši mají pro jistý typ žen neodolatelné charisma. A ty budeš jen ten hlupáček, co na sebe vzal jeho povinnost. Soucit si s láskou raději nepleť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
31.12.19 07:57
@Anonymní píše:
Jistě máš ušlechtilý záměr, ale osobně bych ti tento počin nedoporučila. Můj bratr kdysi chtěl udělat to samé. Rozmluvili jsme mu to, a byl nám za nějakých deset let, kdy se s partnerkou rozešli, neskonale vděčný, jinak by platil dvacet let alimenty na cizí dítě.

Ale za deset let si snad už s dítětem kontakt vytvořil a měl ho rád i jako nebio otec, ne? Nebo byl jednou nohou v rozchodu celých 10 let a o dítě se nestaral?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
31.12.19 08:02

To je dobre… Rad bych si s ni zacal, ale pod podminkou, ze budu jako otec uvedeny ja :lol: :lol: :lol: Ale vztah se nezacina s podminkama :lol: :lol: :lol: Bud ji mas rad a chces s ni byt, anebo nechces.
Proc trvas na tom otcovstvi? Nemuzes mit vlastni dite? To bych pak chapala tento tvuj zamer. Ale pokud problemy tohoto typu nemas, pak si porid vlastni biodite :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2988
31.12.19 08:05
@cecetka píše:
To je dobre… Rad bych si s ni zacal, ale pod podminkou, ze budu jako otec uvedeny ja :lol: :lol: :lol: Ale vztah se nezacina s podminkama :lol: :lol: :lol: Bud ji mas rad a chces s ni byt, anebo nechces.
Proc trvas na tom otcovstvi? Nemuzes mit vlastni dite? To bych pak chapala tento tvuj zamer. Ale pokud problemy tohoto typu nemas, pak si porid vlastni biodite :mavam:

Taky se divim te podmince…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
31.12.19 08:10
@cecetka píše:
Proc trvas na tom otcovstvi? Nemuzes mit vlastni dite? To bych pak chapala tento tvuj zamer. Ale pokud problemy tohoto typu nemas, pak si porid vlastni biodite :mavam:

Asi se bójí, že mu Raduna uteče. Tak ji ohromuje. Aby si sedla na zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat