Nejsem schopna uspat sve dite - konec kojeni

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.5.22 22:02

Nejsem schopna uspat sve dite - konec kojeni

Holky, tak jak jsem kojila nonstop v noci, tak najednou nic. Prisla jsem o mleko, mala (6 m)9 tam nechce byt a trha se, to je hotovka. Ale problem je, jak uspat? Jinak nez u prsa mi neusinala. Pokud teda neusne v kocaru pres den. Vecer to je katastrofa. Chodi kolem 20 (tak jak driv kdyz jsem kojila, je silene unavena) a usne treba az po 4 hodinach totalniho revu, kdy uz se klepe, zvraci …silene :( nevim jak na ni, nepomaha absolutne nic. Unosit ji nejde, kocar nefunguje a ani tam by prece nemohla spat kazdou noc, kdyz ji polozim spusti histerak, hladit pusinkovat to nepomaha. Rev a rev a rev … na manzela taky nereaguje. Uz jsme hotovi. Usina zasadne vycerpanim po x hodinovem revu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
804
22.5.22 22:06

Takže já UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.22 22:09

@Atisia ano davam, misto prsa. Mam i tu lahvicku od Aventu, ale nepomaha to. Vypije s nespi 💆🏼‍♀️ … jinak pres den ma normalne svacinky a obedy, na vecer kase a mleko. Nebo jen mleko, jak kdy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
22.5.22 22:17

Tak ještě. Kaši a mléko dávám cca 6 a pak ještě v 9. Někdy to zabere, někdy dá jenom půlku, někdy stačí voda/čaj.

Pokud byla malinká byl boj teď 6m je to dobrý. spu mi celou noc. Třeba ji to nestačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
22.5.22 22:22

Zkus jí do té flašky dát toho mléka víc. Třeba má ještě hlad a dala by si nášup. Zkoušej to až do doby, kdy ve flašce to mléko zbyde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
22.5.22 22:27
@KeckaJ píše:
Zkus jí do té flašky dát toho mléka víc. Třeba má ještě hlad a dala by si nášup. Zkoušej to až do doby, kdy ve flašce to mléko zbyde.

Taky bych zkusila dat další nebo víc. Pak gel na zuby a kapky na bříško. Pokud mi huláka a nevím proč začínám:
Plena
Jídlo
Pití
Zuby
Břicho
Dudlík
Náruč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
22.5.22 22:30

Dudlík máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
22.5.22 22:44

A jen tak dudlat prso? Jak se stalo, ze jsi prisla o mleko? Po pul roce kojeni je to divne, zkus oslovit nejakou laktacni poradkyni.

Osobne bych uspala v satku/nositku, pak zkusila odlozit, nebo naucit na dudlik.

Ja jsem musela kvuli lekum ukoncit kojeni v 8 mesicich a nejvic asi pomohlo si to srovnat sama v sobe. Dokud jsem byla ja vnitrne vystresovana, tak dcera taky jecela. Pak jsem se sama v sobe vyburcovala, ze to dame a dcera to asi vycitila. Prvni dny se vzbudila a chtela chovat, asi po trech dnech uz byla uplne v pohode a zacala spinkat celou noc. Se mnou v posteli teda. Nicmene pozor na kasi, ta je tezka na noc a muze udelat vic skody nez uzitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
22.5.22 22:46

Jeste mam pocit, ze je v 6 mesicich rustovy spurt, kdy se dite porad chce krmit. Uz mam deti vetsi, ale tak nejak se mi vybavuje, ze v tom obdobi si maminky muzou myslet, ze nemaji mleko, protoze se dite jevi hladove, ale je to jen skokove a pak to odezni. Odsat taky nic nemusis, pokud jsi neodsavala doted, prso je zvykle na sani miminka a na odsavacku nemusi reagovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
23.5.22 01:20

Kolik ze ji je?
Taky nechapu, jak jde jen tak v pul roce prijit o mleko. Nebyl to spis klasika spurt, bojkot?
Jak dlouho to je, co davas UM?
Tak laktacni poradkyni, zkusit jeste rozkojit.
Dudlat prso nechce?
Prijde mi, ze ma hlad, nabidnes mleko znovu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
23.5.22 08:45

V půl roce o mléko přijít lze. Zažila jsem to… Nepíšeš kolik mlíčka malý dáváš. Může být problém že má ještě hlad. Ale upřímně si tohle moc nemyslím. Problém je, že je mimčo naučený usínat u prsa. Chápu, že nejdřív se to hodí, ale pak to, jak bohužel sama vidíš, může být problém. Každopádně to už ted nezměníš. Ono je těžké radit, když clověk to miminko nezná a nevidí. Každopádně bych za prvé zkusila dávat spát o něco dříve než když uz je jak píšeš šíleně unavená. Paradoxně přetažené dítě má mnohem větší problém usnout. To že usínala v osm bez problémů do teď, neznamená, že se to nemohlo změnit. A nemusí to mít nic společného s kojením. Spánková potřeba se u miminka dokáže změnit ze dne na den. A také nevím jaké návyky a rituály máte před spaním. Nam se osvědčuje koupel, pak hned dát najíst a do postýlky. Do nedávna dcera usínala sama, ale najednou začala při usínání vyžadovat společnost. Tak si lehnu k ní, chytím za ručičku a počkám než usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
23.5.22 08:49

Aktivně uspat, jinak se utrápíte všichni. Hopsat na balonu, dát do nosítka/šátku a chodit, po usnutí zkusit odložit nebo si už lehnout s ní. :hug:
Pokud chceš ještě kojit, doporučuju zavolat LP z Mamily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
23.5.22 08:55

Máte dudlík? Ono je to těžké, když byla zvyká usínat u prsa, ududlala se, teď si jen vypije mléko a dál nic..Nebo bych jí to prso dala, myslím, že to byl jen bojkot, taky jsem si tím prošla u druhé dcery. Celý 8.měsíc, se dokázala nakojit jen když chtěla usnout, jinak odmítala, musela jsem odsávat a mléko podávat ve stravě. Nakonec jsem kojila 2,5 roku a kdybych to neukočila, kojila by se snad dodnes :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
23.5.22 10:24

Může mít hlad, může ji bolet břicho po UM, můžou jí růst zuby..
Je to detektivní práce a chce to jít postupně a vylučovat jednu příčinu za druhou. Takže jak radily holky, nejdřív dát víc mléka, pak bych nasadila Baby Calm na prdy, pak bych zkusila Camilii na zuby (nebo rovnou Nurofen)..

A potřebuješ se uklidnit (to miminko vycítí) a najít nový uspávací rituál.

V klidu, přijdeš na to.

A recma o tom, jak jsi to dělala blbě a jak usínají děti samy v postýlce se nenech rozhodit. Mně tak neusinalo dítě nikdy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8982
24.5.22 12:34
@Lucie_Sx píše:
Kolik ze ji je?
Taky nechapu, jak jde jen tak v pul roce prijit o mleko. Nebyl to spis klasika spurt, bojkot?
Jak dlouho to je, co davas UM?
Tak laktacni poradkyni, zkusit jeste rozkojit.
Dudlat prso nechce?
Prijde mi, ze ma hlad, nabidnes mleko znovu?
Úplně normálně lze přijít o mlíko :mrgreen: já přišla po 3 měsících ze dne na den.. splašilo se pár hormonů a konec..a to jsem předtím mohla zásobit celé Brno a Prahu..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat