Nejsem si jistá jestli si nechat druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 19:02
Nejsem si jistá jestli si nechat druhé dítě

Ahoj.
Jsem v 6.tydnu a doma mám 25 měsíčního chlapečka.
Nejsem si vůbec jistá jestli si druhé dítě nechat. Jsem vdaná, manželství máme v pořádku, ale jde o malého.
Je to hodně náročné dítě - nechodí za ruku, jen běhá, je hodně hyperaktivní, neposloucha, nemluví, nocnik taky nechce, přijde mi hodně pozadu a mám podezření na vývojovou dysfazii, takže jdeme k dětské doktorce, aby mi dala zadanku na odborné vyšetření. Plus ještě nemáme vyřešenou hypotéku, bydlíme ve 2+1 a to mi pro 4 přijde malé.
Určitě druhé dítě chci, ale nevím jestli by nebylo teď lepší jít na potrat a rok ještě počkat, věnovat se intenzivně malému, protože mám proste takový vnitřní pocit, ze to potřebuje a ze s nim bude ještě hodně práce a ze by nebylo fér teď dávat veškerou pozornost miminku.
Je mi hrozné, protože by mě nikdy nenapadlo, ze tohle budu řešit a ze budu potrat vůbec zvažovat.
Mate některá zkušenost, nebo zažila ste něco podobného?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Karleon
Kelišová 5797 příspěvků 21.07.19 19:07

Zažila jsem hodně náročné, plačtivé a nespavé první dítě a neplánované těhotenství (měla 18 měsíců), v té době jsem si taky dodělávala VŠ a žili jsme v pronajatém bytě 2kk. Dobrovolně bych takhle brzy do dalšího těhotenství nešla, ale nad potratem jsem nepřemýšlela. Starší dcera do porodu udělala velký pokrok a narodilo se mi relativně klidné miminko, takže jsme to všechno dobře zvládli a bydlení jsme vyřešili, až když jsem nastoupila po dětech do práce. Nelitovala jsem nikdy jedinou vteřinu.

warita
Extra třída :D 11818 příspěvků 21.07.19 19:07
@Anonymní píše:
Ahoj.
Jsem v 6.tydnu a doma mám 25 měsíčního chlapečka.
Nejsem si vůbec jistá jestli si druhé dítě nechat. Jsem vdaná, manželství máme v pořádku, ale jde o malého.
Je to hodně náročné dítě - nechodí za ruku, jen běhá, je hodně hyperaktivní, neposloucha, nemluví, nocnik taky nechce, přijde mi hodně pozadu a mám podezření na vývojovou dysfazii, takže jdeme k dětské doktorce, aby mi dala zadanku na odborné vyšetření. Plus ještě nemáme vyřešenou hypotéku, bydlíme ve 2+1 a to mi pro 4 přijde malé.
Určitě druhé dítě chci, ale nevím jestli by nebylo teď lepší jít na potrat a rok ještě počkat, věnovat se intenzivně malému, protože mám proste takový vnitřní pocit, ze to potřebuje a ze s nim bude ještě hodně práce a ze by nebylo fér teď dávat veškerou pozornost miminku.
Je mi hrozné, protože by mě nikdy nenapadlo, ze tohle budu řešit a ze budu potrat vůbec zvažovat.
Mate některá zkušenost, nebo zažila ste něco podobného?

promin, tebou citovane duvody mi prijdou opravdu hloupe. Kdyby si premyslela, jestli si mas nechat 4. dite, tak to pochopim, ale druhe?

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 21.07.19 19:08

25 měsíčního :zed: :zed: DVOULETÉHO!

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 21.07.19 19:09

Dělej si to jak chceš. V podstatě tento dotaz nechápu. Jen mi tak napadá, co by vyřešil 1 rok…? :think:

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 21.07.19 19:10

Ahoj, moc me mrzi tva situace. sama mam 4 letaka s tezkou VD (mozna autismus)a nedovedu si predstavit dalsi dite, ale znam spoustu maminek co maji deti s diagnozou a zvladaji to skvele. ja se synem jezdim 2 lrat tydne na logo, 1krat na hipoterapii, do toho cvicime neco jako neurovyvojovku a logopedka nam dava na doma spoustu ukolu. syn se odplenkoval po 2 roce rovnou i na noc, takze v tomto je bozi. nemluvi, trochu znakuje, pouzivame obrazkovou metodu (doporucuji, ukaze na obrazku co chce jist apod) jinak doporucuji na fb skupinu Rodice deti s vyvojovou dysfazii. I kdyby synek nemel nakonec VD, tak je tam spousta rad a tipu. muzes se tam zeptat na dobreho klinickeho logopeda, foniatra, psychologa v okoli. sdilime tam pokroky nasich deti apod. jeste doporucim synovi davat rybi tuk na CNS.
nebudu radit ohledne dalsiho ditete, ale pokud mas dobreho partnera o ktereho se muzes oprit a pomuze…
u nas je nejvetsi pruser to, ze syn nejen, ze nemluvi (nyni se rozmlouva, ale straaasne pomalu), ale ma i narusene porozumeni. :,(

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 21.07.19 19:10

Pozdě bycha honit ne?

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 21.07.19 19:11
@warita píše:
promin, tebou citovane duvody mi prijdou opravdu hloupe. Kdyby si premyslela, jestli si mas nechat 4. dite, tak to pochopim, ale druhe?

vnímám to stejně! Kvůli tomu, že dvouletý je divoch a nechodí na hrnec ukončit další těhotenství? To by šla na potrat většin maminek :think: Pod mostem taky nejsou, my bydleli ještě se 4 dětma v malinkém 3+1 - šedesát metrů! A taky jsme to nějak zvládli :think:

lipovka
Kecalka 210 příspěvků 21.07.19 19:13

Mám dceru s vývojovou dysfazií, je hyperaktivní, bydlíme ve 2+1, takže nechápu o čem přemýšlíš… Na to se mělo myslet dřív, ne? Já jsem šťastná, že děti mám a zvládám vše.

Yopii
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 21.07.19 19:15

Ja osobne nikdy proti potratum nebyla - naopak, ale jak se narodila mala a jen pomyslim, jakym zpusobem se provadi potrat, jak jsem se bala cele tehu at je ok, a ze takove stvoreni bych dala pryc… no proste ted uz bych to nedokazala, jak se s tim srovnas ty? tvuj maly bude mit 3 roky nez se narodi… ja se tak bojim, ze ted otehotnim, ze si davam sakra majzla s ochranou, u vas uz se stalo a je jen na tobe, jestli vyhraje pohodlnost nebo ne… pro me to o nicem jinem neni, protoze pises “treba za rok”… neber to jako odsuzovani apod.-to v zadnem pripade

Sany80s
Kelišová 7483 příspěvků 21.07.19 19:18

Tohle rok nevyřeší, za daných okolností mi to fakt přijde jako zahrávání si s osudem.
Byt 2+1 je stejně malý pro jedno jako pro dvě děti.
Chápu, že to máš se synem náročné a že dítě nechceš.
Ale pokud opravdu nechceš, tak prostě dítě neměj, ale ty důvody nejsou dost silné, abys je brala dostatečně vážně. Jediné důležité by bylo, že nechceš.
Jenže vzhledem k tomu, jak se snažíš najít ty důvody, úplně nevěřím, že by ses s potratem dobře vyrovnala. I to ber v úvahu.

hani28
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 21.07.19 19:20

Jit na potrat a rok pockat? Kdybys rekla 5 let, ale rok, to snad ne. Vsak mas na tu pripravu 9 mesicu, podle mne bys litovala kdybys sla na potrat.

unuděná
Echt Kelišová 8518 příspěvků 21.07.19 19:22

Ne, tve duvody mi prijdou vazne nesmyslne. A zarazila me veta, ze nechces davat veskerou pozornost miminku, kdyz je syn narocny. Uvedomujes si, ze veskerou pozornost. miminku nemuzes davat ani kdyz je prvni dite uplne normalni? :mrgreen:
My meli dve deti v 1kk a bylo to v pohode, bytova situace tedy pro me duvod nenitady.Syn je narocnej a pravdepodobne to bude jen horsi (nastup do skolky, pak skoly…)-taky to neni duvod dat pryc jiz pocate dite.

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 21.07.19 19:23

Rok už vás nevytrhne. Navíc máš před sebou ještě 8 měsíců, do té doby se z vašeho dvouletaka může stát samostatná bytost. Neřeknu kdybys byla 2 měsíce po porodu. A 2+1 je byt, ve kterém žije spousta rodin, taky sme v takovém bydleli, když sem byla se ségrou v pubertě a šlo to, s malými dětmi je to ještě snazší, mimčo žádný prostor nepotřebuje. Pak je tu taky to, jak se s tím vyrovnáš psychicky, aby ses pak ještě nehroutila. No a taky se může stát že se něco pokazí a nebudeš pak moct mít děti už žádné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 19:25

Vím, ze děti sou divoké, ale nás malý je opravdu extrém. Každý kdo ho vidí se mě ptá, jestli se tak chová pořad. Ano chová. Neposedi, nepostoji, běhá do silnice, kamkoliv. Neposloucha. Mám pocit, ze mi nerozumí, když po něm něco chci, teď se to tedy začalo lepsit, ale to podezření na vývojovou dysfazii mám opravdu silné a je mi jasne, ze se rozběhne kolotoč s doktory a tak, a říkám si, jak by se to s druhým, potažmo v těhotenství zvládalo a ze bude potřebovat 110% pozornosti.
Nechci abyste mě odsuzovali, chci třeba jiný pohled na věc, nebo vás názor…
Pro mě je to těžké, ale opravdu si to nedokazu představit, mít k malému ještě miminko, i když vím, ze za rok se muže zlepšit o hodně…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama