Nejsem smutna z rozchodu

Anonymní
11.7.21 20:57

Nejsem smutna z rozchodu

Po 8mi letech jsme se rozešli s pritelem..ale..vůbec mě to nezásahlo..je tomu 5 měsíců a asi tak 2 měsíce jsem z toho byla smutná..
Dlouho jsem ve vztahu nebyla šťastná, každopádně on byl iniciátorem rozchodu, já jsem na to neměla koule.. on by to chtěl asi zpátky a spíš mi je ho líto, než abych byla zdrcená.. jsem hodně citlivý člověk, ale nechápu, že jsem nakonec opravdu šťastná sama.. mám z toho smíšené pocity a cítím se za to špatně, že to beru tak, že konečně začínám žít. Taky mě štve, že pokaždé co mi napíše mu z lítosti odepišu nebo se snim setkám i když to necítím. Ale vážím si ho a nechci aby byl smutný. Na druhou stranu mu tím víc ubližuji. Mám z toho výčitky, že on je smutný a já šťastná..ještě po tolika letech.. :nevim:
Stalo se Vám to někomu?
Děkuji za názory :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15482
11.7.21 21:20

Já jsem se rozcházela (po kratší době) se svým prvním klukem nadvakrát. Poprvé mi chyběl, chtěl to vrátit a tak jsme to dali dohromady. Podruhé se mi hrozně ulevilo a já věděla, žeto bylo správné rozhodnutí. Tak si myslím, že jsi někde v hloubi duše věděla, že vám to nefunguje. Neměj výčitky a naber správný směr. A bývalého odřízni, ať má taky šanci si to odžít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
11.7.21 21:30

Mela jsem to uplne stejne, jen rozdil, ze po 2 letech. Taky jsem mu odepisovala. Kdyz napsal, ze je u me ve meste (bydlel v jinym meste, nez ja), tak ja hned bezela jak pejsek, jen abych mu „udelala“ radost. Mela jsem ho hrozne rada, ale nic vic. Taky to chtel dat znovu dohromady, me ale bez nej bylo lip. Nakonec to z jeho strany utichlo hned jak si nasel nekoho jinyho a ja konecne skopla ten balvan z nohy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5883
11.7.21 21:43

Jen tě to vrací zpátky, já bych ho požádala, ať mě minimálně půl roku nijak nekontaktuje. Tím, že mu budeš z lítosti odepisovat nebo ho potkávat, tak ho i sebe budeš brzdit. On si prostě musí ten rozchod a bolest odžít. Zvládne to, neboj se o něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
11.7.21 21:48

Myslím si, že pět měsíců po rozchodu není nic divnyho, že z toho nejsi zdrcená. Naopak. Kdybys byla, jako kamarádka bych ti doporučila to řešit třeba i s odborníky. Proste ste se rozešli, je to skoro půl roku, máš právo být spokojená a špatný vztah hodit za hlavu. I on by měl jít dál. Zavazovala bych nad tím, mu přestat odpovídat, případně se s ním nescházet. Ať má taky šanci to uzavřít a jít dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
11.7.21 22:42

Jooooj. Takéto rozchody, kedy sa mi skôr uľavilo a bola som šťastná že je po všetkom…som zažila 2×. U oboch to prebiehalo viacmenej rovnako. Z veľkej lásky ktorá rýchlo vzplanula a z ktorej som asi po 3 rokoch vytriezvela a vzťah bol skôr utrpením. Bola som šťastná že som sama, nevyhľadávala som žiadne párty ani kamošky, ani druhých mužov, chcela som si len otvoriť víno, napustiť vaňu alebo v kľude pozerať film, aký ja chcem. Samozrejme že ma kontaktovali, čo kontaktovali, úplne bombardovali, otravovali, prenasledovali, otravovali aj moju rodinu, rodičov…bolo to hrozné ale mne to tak veľmi prekážalo, mne sa ani nič nechcelo vysvetľovať. Spravila som veľkú bodku. Zablokovala som telefónne čisla, na sociálnych sietiach, presťahovala sa do prenájmu, kde nikto dlho nevedel kde bývam. Chcela som žiť sama bez nikoho a o žiadneho muža nejavila záujem. Veď po dvoch dlhoročných neúspešných vzťahoch (neboli súvisle prebiehané, ale jeden za druhým). Doteraz nie sme v kontakte, nevyhľadávam ich. Ale spomínam si na nich, s odstupom času som nahnevaná sama na seba, že som to neukončila skôr, nechala ich trápiť sa, bez vysvetlenia som „spálila mosty“. Nebolo to odomňa pekné, ani fér. Priznávam. Ale ja som bola šťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15732
11.7.21 22:56

Ano… Rozcházeli jsme se po 15 letech a já necítila vůbec nic… :nevim: Teď je to 2 roky a stále mě to memrzí… už jsme spolu byli jen ze zvyku… Občas mě mrzí rozpad rodiny jako takový, ale on mi nechybí :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
12.7.21 10:15

@Sonarka přesně, já se rozcházela po 18 letech, a taky mě překvapilo, jak jednoduchý to bylo. Osvobozující. Jen mě občas zamrzí, že syn nemá úplnou rodinu a musí bojovat s nextkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
12.7.21 14:01

Odešla jsem po téměř devíti letech - a i když nemám ráda změny, hodně vydržím a nemám ráda konflikty, už jsem nemohla jinak.
Mě se tak ulevilo, že jsem se až styděla sama před sebou. Ale úleva obrovská.
Než ta tíseň s „kamarádem“, raději sama.
Mě ho bylo dokonce velmi a upřímně líto, že to nedával, kladla jsem si i za vinu, že je teď nešťastný… Po pár desítkách střídavě hnusných a srdceryvných zpráv (neodpovídala jsem) je už teď klid. Nechtěla jsme ho ztratit jako člověka, žili jsme spolu fakt dlouho a nijak vážně jsem si neublížili, ale nepodařilo se mi to, snad v budoucnu ledy povolí.
Vím, že jsem mu moc ublížila, ale sama sebe mám raději.

Pokud se ti tedy ulevilo, je to jednoznačné znamení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15732
12.7.21 15:06
@Mar__tanka1983 píše:
@Sonarka přesně, já se rozcházela po 18 letech, a taky mě překvapilo, jak jednoduchý to bylo. Osvobozující. Jen mě občas zamrzí, že syn nemá úplnou rodinu a musí bojovat s nextkou…

Jj, kvůli synovi mě to mrzí taky…ale jinak s Ex jsme udělali dobře…mně stačí kolikrát chvíli ho vidět a mám nervy…musela bych ho zabít :lol: On se navíc pořád cítí nějak ukřivděně a zhrzeně a využije každé příležitosti, kdy si do mě může rýpnout… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
12.7.21 18:42

Něčím, co ti na tom přijde špatně, když jsi v tom vztahu být nechtěla, tak se ti logicky ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat