Nejsem štastná z těhotenství

Anonymní
4.9.18 09:35

Nejsem štastná z těhotenství

Ahoj holky, pred par dny jsem zjistila ze jsem po 2 tehotna. Prvni dite bylo,,vymodlene" snazili jsme se o Lucinku dlouhych 7 let a kdyz jsem otehotnela byla jsem opravdu nejstastnejsi clovek na svete…Mela jsem i dlouholete stastne menzelstvi ale po nejkake dobe nam to prestalo klapat a s manzelem jsme od sebe odesli, byl to ale hodne osklivy rozchod a musela nas i navstivit policie ( z manzela se stal agresivni hulvat).Nedavno jsme se k sobe vratili a ja ted s nim cekam 2 miminko, nejhorsi je ze z toho nemam radost ???? ale vubec nevim proc, mam jen hrozny strach..asi to bude tim ze prvni porod trval 46hod a po te zkusenosti jsem rikala ze dalsi dite uz nechci, navic Lucika je strasnej,,certik" vubec neposloucha a ani nechce chodit spat, porad vsechno nici a vzteka se. Nevim co mam delat ale strasne me mrzi ze nemam vubec zadnou radost z toho ze jsem tehotna, nesnasim se za to.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10092
4.9.18 09:42

Tak pokud jsi dítě chtěla, můžou to být hormony. I když nechápu,proč si se vracela k takovému hulvátovi,ale to je vcelku tvoje věc. Myslim si,že máš podvědomý strach,co zase může přijít. Pokud si otěhotněla neplánovaně,tak co na to říct…asi si se měla chránit,když víš,s kým žiješ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
4.9.18 09:48

Ahoj, velký problém je, že ses vrátila k manželovi násilníkovi. Druhé dítě už je na cestě. Snad bys nešla na potrat, když už druhé dítě čekáš a víš, jak dlouho ti trvalo počít to první. Zažila jsi, jaký velký dar těhotenství je a že to není samozřejmé. Se starší holčičkou si to časem sedne, do budoucna mohou být s mladším sourozencem skvělí parťáci. A porodu se neboj. Ty další bývají o hodně rychlejší než první.
Spíš bych pouvažovala, jestli zůstat s agresivním mužem. Změnil se od doby, kdy působil jako agresivní hulvát? Svěřil se do péče odborníkovi? Nebo to bylo takové to vracení se k násilníkovi s falešnou nadějí, že to bude lepší a změní se mávnutím kouzelného proutku. Jestliže na sobě nebude pracovat, nenavštíví odborníka, neuzná, že se nesmí chovat špatně - spíše bych hledala bydlení třeba dočasně u rodičů, máš-li tuto možnost. Pozor - násilník se nezmění porodem jednoho ani bohužel druhého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17908
4.9.18 09:53

„s manzelem jsme od sebe odesli, byl to ale hodne osklivy rozchod a musela nas i navstivit policie ( z manzela se stal agresivni hulvat).Nedavno jsme se k sobe vratili a ja ted s nim cekam 2 miminko“

:nevim: :roll:

tak adopce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15532
4.9.18 09:58

Nemyslím si, ze budeš mít strach z porodu. Spíše bych se na tvém místě podvědomě bála toho, ze manžel se bude chovat jako předtim a ty budeš v ještě horší situaci s miminkem. Těžko neco radit, když ses k němu dobrovolně vrátila a otěhotněla si. Snad jen mít rezervy bokem, kdyby mu zase hráblo. Starší bych zavedla přísnější režim, ať se z ni nezbláznis po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
4.9.18 10:02

Napsala jsi tady takovou hormonální a emocionální smršť. :hug: :hug: Je to pochopitelné, tvoje situace je určitě na nervy. Tak si to po pořádku ujasni, nejdřív sama, kdyby to nešlo, tak s nějakou dobrou kamarádkou, rodinným příslušníkem, případně psychologem. Čeho se bojíš? Porodu? Na to kašli, nějak to ven půjde, to je to nejmenší. ;) Vztahu s násilníkem? Tam je ten strach oprávněný, i když pokud se po léta choval jako milující manžel, možná by to chtělo navštívit nějakou manželskou poradnu, proč se tak vztah změnil a proč došlo k nějakým incidentům? Nebudu soudit ani hodnotit, kolikrát se může i vztah, kde k nějakému násilí mezi partnery došlo, urovnat. Takže nejdřív řešení s manželem a odborníkem, pak bych teprve uvažovala o tom, jestli od něj odejdu. A nakonec, jestli to dítě skutečně chceš nebo ne? Co na to otec dítěte? Ví o tom? Je toho na tebe moc, zkus jako první pomoc napsat o radu do této psychologické poradny pro maminky. Držím palce, ať je brzo líp. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
4.9.18 10:02

To je materiál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
4.9.18 10:51

@Tiger-lily napsala jsi to moc hezky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
4.9.18 10:59

Jinak za sebe musím napsat, že mě tyto pocity také kdysi potkaly, ač manžel není a nikdy nebyl násilník nebo něco podobného :think:
Důvody byly asi kombinované, můj věk, celkové vyčerpání a zdravotní problém, velké emoční konflikty v širší rodině, a samozřejmě hormony! Vůbec mi nedocházelo, jaký zázrak ve mě vzniká :nevim:
Naštěstí ta láska propukla po porodu, dítě je nádherné a veliký miláček :* Kdybych mohla vrátit čas, užiju si každičký den, kdy mi rostlo v břiše :think:
Ale nevadí - užíváme si ho celá rodina a on cítí, jak moc je milován :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9210
4.9.18 11:08
@Bubla_Bučková píše:
„s manzelem jsme od sebe odesli, byl to ale hodne osklivy rozchod a musela nas i navstivit policie ( z manzela se stal agresivni hulvat).Nedavno jsme se k sobe vratili a ja ted s nim cekam 2 miminko“
tak adopce?

Já být v této pozici, tak druhé dítě nenechám narodit. Netýrala bych se tak, že bych ho donosila a rodila a pak odevzdala.
Zakladatelko, jestli to nechceš, tak ho neměj. Ale pokud je za tím pouze strach z porodu, tak ono to podruhé stejné asi nebude.
Mělo by jít o to, zda to stavu, v jakém žiješ, máš mít to druhé dítě, zda ho zvládneš, až budeš zase sama. Nějak mám pocit, že ta nejistota jde i tímto směrem… zamysli se a rychle jednej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
4.9.18 12:54
@Bubla_Bučková píše:
tak adopce?

Jo, dát k adopci manžela 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat