Reklama

Nejsem štastná z těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 09:35
Nejsem štastná z těhotenství

Ahoj holky, pred par dny jsem zjistila ze jsem po 2 tehotna. Prvni dite bylo,,vymodlene" snazili jsme se o Lucinku dlouhych 7 let a kdyz jsem otehotnela byla jsem opravdu nejstastnejsi clovek na svete…Mela jsem i dlouholete stastne menzelstvi ale po nejkake dobe nam to prestalo klapat a s manzelem jsme od sebe odesli, byl to ale hodne osklivy rozchod a musela nas i navstivit policie ( z manzela se stal agresivni hulvat).Nedavno jsme se k sobe vratili a ja ted s nim cekam 2 miminko, nejhorsi je ze z toho nemam radost ???? ale vubec nevim proc, mam jen hrozny strach..asi to bude tim ze prvni porod trval 46hod a po te zkusenosti jsem rikala ze dalsi dite uz nechci, navic Lucika je strasnej,,certik" vubec neposloucha a ani nechce chodit spat, porad vsechno nici a vzteka se. Nevim co mam delat ale strasne me mrzi ze nemam vubec zadnou radost z toho ze jsem tehotna, nesnasim se za to.

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 04.09.18 09:42

Tak pokud jsi dítě chtěla, můžou to být hormony. I když nechápu,proč si se vracela k takovému hulvátovi,ale to je vcelku tvoje věc. Myslim si,že máš podvědomý strach,co zase může přijít. Pokud si otěhotněla neplánovaně,tak co na to říct…asi si se měla chránit,když víš,s kým žiješ..

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 04.09.18 09:48

Ahoj, velký problém je, že ses vrátila k manželovi násilníkovi. Druhé dítě už je na cestě. Snad bys nešla na potrat, když už druhé dítě čekáš a víš, jak dlouho ti trvalo počít to první. Zažila jsi, jaký velký dar těhotenství je a že to není samozřejmé. Se starší holčičkou si to časem sedne, do budoucna mohou být s mladším sourozencem skvělí parťáci. A porodu se neboj. Ty další bývají o hodně rychlejší než první.
Spíš bych pouvažovala, jestli zůstat s agresivním mužem. Změnil se od doby, kdy působil jako agresivní hulvát? Svěřil se do péče odborníkovi? Nebo to bylo takové to vracení se k násilníkovi s falešnou nadějí, že to bude lepší a změní se mávnutím kouzelného proutku. Jestliže na sobě nebude pracovat, nenavštíví odborníka, neuzná, že se nesmí chovat špatně - spíše bych hledala bydlení třeba dočasně u rodičů, máš-li tuto možnost. Pozor - násilník se nezmění porodem jednoho ani bohužel druhého dítěte.

Bubla_Bučková
Závislačka 3091 příspěvků 04.09.18 09:53

„s manzelem jsme od sebe odesli, byl to ale hodne osklivy rozchod a musela nas i navstivit policie ( z manzela se stal agresivni hulvat).Nedavno jsme se k sobe vratili a ja ted s nim cekam 2 miminko“

:nevim: :roll:

tak adopce?

Celina
Závislačka 2885 příspěvků 04.09.18 09:57
@Bubla_Bučková píše:
„s manzelem jsme od sebe odesli, byl to ale hodne osklivy rozchod a musela nas i navstivit policie ( z manzela se stal agresivni hulvat).Nedavno jsme se k sobe vratili a ja ted s nim cekam 2 miminko“
tak adopce?
:lol: :lol: :lol:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9631 příspěvků 04.09.18 09:58

Nemyslím si, ze budeš mít strach z porodu. Spíše bych se na tvém místě podvědomě bála toho, ze manžel se bude chovat jako předtim a ty budeš v ještě horší situaci s miminkem. Těžko neco radit, když ses k němu dobrovolně vrátila a otěhotněla si. Snad jen mít rezervy bokem, kdyby mu zase hráblo. Starší bych zavedla přísnější režim, ať se z ni nezbláznis po porodu.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33008 příspěvků 10 inzerátů 04.09.18 10:02

Napsala jsi tady takovou hormonální a emocionální smršť. :hug: :hug: Je to pochopitelné, tvoje situace je určitě na nervy. Tak si to po pořádku ujasni, nejdřív sama, kdyby to nešlo, tak s nějakou dobrou kamarádkou, rodinným příslušníkem, případně psychologem. Čeho se bojíš? Porodu? Na to kašli, nějak to ven půjde, to je to nejmenší. ;) Vztahu s násilníkem? Tam je ten strach oprávněný, i když pokud se po léta choval jako milující manžel, možná by to chtělo navštívit nějakou manželskou poradnu, proč se tak vztah změnil a proč došlo k nějakým incidentům? Nebudu soudit ani hodnotit, kolikrát se může i vztah, kde k nějakému násilí mezi partnery došlo, urovnat. Takže nejdřív řešení s manželem a odborníkem, pak bych teprve uvažovala o tom, jestli od něj odejdu. A nakonec, jestli to dítě skutečně chceš nebo ne? Co na to otec dítěte? Ví o tom? Je toho na tebe moc, zkus jako první pomoc napsat o radu do této psychologické poradny pro maminky. Držím palce, ať je brzo líp. :kytka:

Dojcanis
Závislačka 3654 příspěvků 04.09.18 10:02

To je materiál..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 04.09.18 10:51

@Tiger-lily napsala jsi to moc hezky :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 04.09.18 10:59

Jinak za sebe musím napsat, že mě tyto pocity také kdysi potkaly, ač manžel není a nikdy nebyl násilník nebo něco podobného :think:
Důvody byly asi kombinované, můj věk, celkové vyčerpání a zdravotní problém, velké emoční konflikty v širší rodině, a samozřejmě hormony! Vůbec mi nedocházelo, jaký zázrak ve mě vzniká :nevim:
Naštěstí ta láska propukla po porodu, dítě je nádherné a veliký miláček :* Kdybych mohla vrátit čas, užiju si každičký den, kdy mi rostlo v břiše :think:
Ale nevadí - užíváme si ho celá rodina a on cítí, jak moc je milován :*

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 04.09.18 11:08
@Bubla_Bučková píše:
tak adopce?

Já být v této pozici, tak druhé dítě nenechám narodit. Netýrala bych se tak, že bych ho donosila a rodila a pak odevzdala.
Zakladatelko, jestli to nechceš, tak ho neměj. Ale pokud je za tím pouze strach z porodu, tak ono to podruhé stejné asi nebude.
Mělo by jít o to, zda to stavu, v jakém žiješ, máš mít to druhé dítě, zda ho zvládneš, až budeš zase sama. Nějak mám pocit, že ta nejistota jde i tímto směrem… zamysli se a rychle jednej.

The_Assassin
Kecalka 450 příspěvků 04.09.18 12:54
@Bubla_Bučková píše:
tak adopce?

Jo, dát k adopci manžela 8)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama