Nejsem ve vztahu šťastná

Anonymní
3.10.20 13:23

Nejsem ve vztahu šťastná

Ahojte. Mam takove vetsi zivotni dilema. Jsme s partnerem spolu skoro 5 let, mame 2letou dceru a na stridavou peci partnerovy deti z predesleho manzelstvi. My jsme se nevzali. Chteli jsme nejdrive vyresit bydleni, potom se ceny bytu a pozemku hodne navysily, takze jsme cekali a cekame do ted. Ja uz navrhla, at se vezmeme. On stale chce cekat az doresime bydleni. Nove bydleni je stale v nedohlednu a svatba, uz si ani neumim predstavit, ze bych se rada vdala. Behem te „cekaci“ doby se nam vztah zacal kazit. A ted je to tak, ze se kazdou chvili chytneme, nechceme se hadat pred detmi, tak to vzdy nejak vyprcha. Tudiz komunikace, prima konfrontace vazne. On je hodne kriticky k lidem a ja uz jsem vycerpana z neustaleho poslouchani toho, co ja nebo nekdo jiny dela spatne. Kdyz se mu to snazim vysvetlit, jak ty jeho nazory, jak tomu on rika, vyzni, tak se nastve a pul dne se mnou nemluvi. Snazi se pracovat a vymyslet neco, jak vydelat penize, ale potom je na me veskera starost o domacnost. Ano jsem jeste na materske, ale chodim na brigady a hlavne, myslela jsem, ze o kluky se bude predevsim starat on. Jenomze jak neco rict, reknu neco ohledne kluku, ze se ma on starat vic a hned je ohen na strese, ze je neberu jako sve… No, neberu, snazim se fakt moc, ale nejde to. A s tim je mozna spojene to, ze uz me nepritahuje. Stale resime problemy ohledne deti, mame hodne maly byt na to kolik nas je a mam uz delsi dobu krizi. Zajima me nezaujaty nazor na vec. A jestli ma nekdo z vas zkusenosti se stridavou peci partnerovych deti a s komunikaci s kritickym clovekem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
372
3.10.20 13:34

Proc si, proboha, bezdetna hleda tak casto chlapa s ditetem/detma. Dlouhodobe to funguje jen malokdy.

Ted uz, zakladatelko, mate spolecne dite, takze se obavam, ze tvoje potreby by nemely stat v popredi a budes se muset pres ledacos prenest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
3.10.20 13:44

Nepřitahuje tě, jeho děti nejsi schopná přijmout, hadate se. Já nevím, ale v tomhle vztahu zůstáváš proč? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1223
3.10.20 13:45

Ja to popravde obdivuju, jdyz jde nekdo do vztahu s detnym chlapem, kor kdyz ma deti ve strudavce. Jako otcove to jsou v ceskych pomerech nadprumerni, ale na tu novou partnerku to klade velke naroky. Ja sevti nedivim, ze ses vyflusla, uprimne kdo by nebyl. Ja jsem hotova ze svych decek kolikrat, natoz mit v baraku skoro porad jeste „cizi“ deti…mivame tak jeden bikend za mesic na prespani nejake kamarady od starsiho ditete a jsem z toho vzdycky vyrizena uplne. Poradit neporadim, proste je to ted narocne obdobi, takze asi vydrzet, urcite resit to bydleni, protoze kdyz se nemas doma kam vrtnout, tak je to taky na prd, porad o sebe zakopavate. Mne pomaha travit co nejvic casu s detmi venku, netravit honna stisnenemnpristoru doma, kde deti furt „zlobi“ a s manzelem se taky vecne dohadujeme :?, venku se cloveku lip dycha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
3.10.20 13:53

Příspěvek upraven 03.10.20 v 13:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 13:56

@PeBa12 mame spolu dceru, pak jeho deti a pak mam strach i o neho. Jak by ho to semlelo mit tak rozsekany zivot. Asi spis potrebuju najit k nemu cestu zase a predevsim, dokopat ho ke stehovani. Coz nevim jak :think:. Ten maly prostor je znicujici.

• Citovat
  • Nahlásit
1223
3.10.20 13:57
@veruuuse píše:
@kalie Dekuju. To travime co nejvic casu venku, ale podzim/zima je narocnejsi. Uz to zacalo lonskou zimu a ja se ted zase obavam tehle. Jeste s tim omezenim ohledne covidu. Mam strach, ze proste bouchnu… Jak by jsi popohnala partnera k jinemu bydleni, respektive k hypotece?

A jaky he teda duvod toho, ze hste v tom nalem byte? Nedostatek penez, nebo se proste nedokazete porad rozhoupat a zacit neco hledat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 14:01

@kalie ano,nedostatek penez a partneruv strach, ze nebudeme schopni splacet. On dela z domova jako osvc, zamestnat se dat nechce, ale moc nevydelava, ja jsem na materske, ktera mi pristi rok konci. Takze se prida jeste muj plat.

• Citovat
  • Nahlásit
1223
3.10.20 14:05
@Anonymní píše:
@kalie ano,nedostatek penez a partneruv strach, ze nebudeme schopni splacet. On dela z domova jako osvc, zamestnat se dat nechce, ale moc nevydelava, ja jsem na materske, ktera mi pristi rok konci. Takze se prida jeste muj plat.

Nejkepsi je zacit tim, ze udela prvni krok a zajde do banky a oni ho vyzvou, at dolizi prijmy ta posledni rok, zhodnoti jeho bonitu a reknou, kolik by mu byli ochotni pujcit. Od toho se muzete odpichnout. Samozrejme kdyz ma tri deti a manzelku na rd, tak ta bonita nijak suprova asi nebude, zalezi kolik vydelava. Mate neci nasetreno na tech cca 20% ceny nemovitosti, ktery si budete muset zaplatit ze svyho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13867
3.10.20 14:09
@Anonymní píše:
@PeBa12 mame spolu dceru, pak jeho deti a pak mam strach i o neho. Jak by ho to semlelo mit tak rozsekany zivot. Asi spis potrebuju najit k nemu cestu zase a predevsim, dokopat ho ke stehovani. Coz nevim jak :think:. Ten maly prostor je znicujici.

Nedokopeš ho k ničemu.
Malý byt není váš hlavní problém. On se o svoje vlastní děti nebude starat ani ve velkém bytě. Když se upneš na stěhování a zadaří se, tak uvidíš, že ve vztahu se nic neposunulo a pojedete druhé kolo.

Z toho, co jsi napsala vidím já, že nemáte shodu ve společném soužití. On Tě má zřejmě hlavně na to, aby ses mu postarala o děti ve SP, tu by ale měl podle mě zastávat hlavně on sám, když už teda nutně chtěl tu SP. A jestli Ti vyčítá, že se k jeho dětem nestavíš tak, jak on si představuje, tak by se měl nad sebou zamyslet.

Dál mě zaujalo, že on se snaží vymyslet, jak vydělat peníze. Neměl by se snažit, měl by prostě vydělávat. Podle mě část jeho nespokojenosti vychází z toho, že je zjevně neschopný vydělat slušný peníz. Tak ať si vezme víc práce, brigádu nebo něco k tomu, když už není schopen vás všechny slušně uživit z jedné práce.

Měla by sis promyslet, jak to s ním vidíš dál. Promyslet si, jestli bys to zvládala sama a za jakých podmínek s ním zůstaneš nadále. Pak si s ním o tom promluv s tím, že nadneseš i to, co Ti vadí a co uděláš, když se sebou něco neudělá. Dál bych se ho zeptala, jestli nemá problémy v práci případně zdravotní problémy, že bys mu ráda pomohla, ale když nevíš, co se děje, tak pro něj nic udělat nemůžeš. Uvidíš, co Ti řekne.

Já jsem byla s prudičem a zbavila jsem se ho. Dost se mi pak ulevilo. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 14:10
@Anonymní píše:
Ahojte. Mam takove vetsi zivotni dilema. Jsme s partnerem spolu skoro 5 let, mame 2letou dceru a na stridavou peci partnerovy deti z predesleho manzelstvi. My jsme se nevzali. Chteli jsme nejdrive vyresit bydleni, potom se ceny bytu a pozemku hodne navysily, takze jsme cekali a cekame do ted. Ja uz navrhla, at se vezmeme. On stale chce cekat az doresime bydleni. Nove bydleni je stale v nedohlednu a svatba, uz si ani neumim predstavit, ze bych se rada vdala. Behem te „cekaci“ doby se nam vztah zacal kazit. A ted je to tak, ze se kazdou chvili chytneme, nechceme se hadat pred detmi, tak to vzdy nejak vyprcha. Tudiz komunikace, prima konfrontace vazne. On je hodne kriticky k lidem a ja uz jsem vycerpana z neustaleho poslouchani toho, co ja nebo nekdo jiny dela spatne. Kdyz se mu to snazim vysvetlit, jak ty jeho nazory, jak tomu on rika, vyzni, tak se nastve a pul dne se mnou nemluvi. Snazi se pracovat a vymyslet neco, jak vydelat penize, ale potom je na me veskera starost o domacnost. Ano jsem jeste na materske, ale chodim na brigady a hlavne, myslela jsem, ze o kluky se bude predevsim starat on. Jenomze jak neco rict, reknu neco ohledne kluku, ze se ma on starat vic a hned je ohen na strese, ze je neberu jako sve… No, neberu, snazim se fakt moc, ale nejde to. A s tim je mozna spojene to, ze uz me nepritahuje. Stale resime problemy ohledne deti, mame hodne maly byt na to kolik nas je a mam uz delsi dobu krizi. Zajima me nezaujaty nazor na vec. A jestli ma nekdo z vas zkusenosti se stridavou peci partnerovych deti a s komunikaci s kritickym clovekem.

nemam zkušenost se stridavkou, do toho bych vůbec nesla.
Ty jsi mu tu peci slíbila i to ze je budes brat jako vlastni? Tohle je proste chyba, ze to nechas prehodit na sebe, o svoje děti se ma starat on, ty maximálně dělat nějaké to zazemi..vareni, praní apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 14:24

@kalie nasetreno neco mame plus nam pujci jeho tata, ale prave…on neni schopny se tam zajit zeptat na podminky a castlu, kterou by mu pujcili. Takze to je fakt o nerva. Porad, ze se bude zlevnovat, jak cvokhaus uz. Zapracuju ale na tom. Protoze pak by jsme holt sli do vetsiho podnajmu.

• Citovat
  • Nahlásit
372
3.10.20 14:29
@Anonymní píše:
Porad, ze se bude zlevnovat,

Ja bych radeji vychazel z toho, ze v pristich 10 letech bude cena nemovitosti spise stoupat, v lepsim pripade stagnovat. A to i pres prichazejici vyssi nezamestanost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1223
3.10.20 14:33
@Anonymní píše:
@kalie nasetreno neco mame plus nam pujci jeho tata, ale prave…on neni schopny se tam zajit zeptat na podminky a castlu, kterou by mu pujcili. Takze to je fakt o nerva. Porad, ze se bude zlevnovat, jak cvokhaus uz. Zapracuju ale na tom. Protoze pak by jsme holt sli do vetsiho podnajmu.

Ne, zkevnovat se nebude, max. to muze nakou dobu stagnovat. Prognozam o zlevnivani neverim, ciste z empirickeho hlediska. To zjisteni konkretnich podminek u konkretni banky je prvni krok a bez nej v podstate nevite, na cem jste. Mozna he to pro nej moc teoreticke, tak by treba nebylo id veci najit na inzerci konkretni nemovitost a jit do banky primo s timto :nevim:…mozna by to pritele mohlo trichu nadchnout, nejaky konkretni byt, co myslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
3.10.20 14:35

Prijde mi jako kretén už jen tou strídavkou - proč bys je měla brát jako vlastní?! Ty děti snad mají matku, ne? A strídat se s ní má on, ne ty, od toho ta strídavka je (nebo ji má jen proto, aby prudil ex?). Zdá se, že pán je línej na všechny strany a ještě kritickej k druhým, takže špatná povaha. A je fuk, v jakém bytě takový chlápek sedí. Utekla bych co nejdrív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama