Nejspíš mám nějakou poruchu v hlavě

Anonymní
30.10.20 00:22

Nejspíš mám nějakou poruchu v hlavě...

Ahoj všichni :mavam:, mám šílený problém. Neumím být ve vztahu. Děsí mě to. Nevím, co si pod tím představit, jak fungovat, nic. Dlouho jsem byla sama, teď přišel chlapec, se kterým jsme trávili dost času a já jej začala mít ráda. On mi hned řekl, že by se mnou chtěl vztah a od té doby mi každé ráno bylo do breku. Hrozně mě to trápilo, že se něco pokazí. Nevěděla jsem co smím, co ne. Co když mu něco bude vadit? Moc nejistot najednou. Pak když jsem mu řekla, že ho mám ráda, tak mi řekl, že on si na mě zvykl. A od té doby to ve mně hnilo. Probrečela jsem víkend a tak jsem se to rozhodla ukončit, srabácky přes telefon, protože jsme se měli vidět až za týden. Načež mi psal, že ho to mrzí, že mu budu chybět. Já se chtěla rozejít v klidu a vídat se dále jako kamarádi a třeba si k sobě najdeme cestu. On, že neví, ale spíš se se mnou vidět nebude chtít. Nerozuměla jsem tomu, proč, ještě když si na mě jen zvykl? Jen to bylo na mě moc rychle. A zpanikařila jsem. Pak jsem byla 2 dny klidná, ale chtěla jsem jej vidět a on je uražený, protivný… Hrozně jsem se ponížila, jenže on má velké ego a tak jsem si myslela, že je to jediný způsob jak ho udobřit. Tím, že mu ho zvednu jak dolezu s omluvami, akorát jsem se mu zprotivila ještě víc. Já vím, podělala jsem to. A teď jsem z toho špatná, říkám si, jestli nejsem manipulátor, když se s ním rozejdu a pak ho stejně chci vídat a potulit nebo nevím. Každopádně mám malé sebevědomí jakmile mám vztah. Kde je pravda? Prosím anonymně, stydím se, ale chci ty problémy v hlavě vyřešit, ať nejsem do smrti sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.10.20 00:35

Tohle bude chtít nějáký čas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
30.10.20 01:35
@LostEloCZE píše:
Tohle bude chtít nějáký čas…
… a s nejvetsi pravdepodobnosti i odbornou pomoc.

Hlavu vzhuru, nic neni ztraceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
30.10.20 07:28
@Anonymní píše:
Ahoj všichni :mavam:, mám šílený problém. Neumím být ve vztahu. Děsí mě to. Nevím, co si pod tím představit, jak fungovat, nic. Dlouho jsem byla sama, teď přišel chlapec, se kterým jsme trávili dost času a já jej začala mít ráda. On mi hned řekl, že by se mnou chtěl vztah a od té doby mi každé ráno bylo do breku. Hrozně mě to trápilo, že se něco pokazí. Nevěděla jsem co smím, co ne. Co když mu něco bude vadit? Moc nejistot najednou. Pak když jsem mu řekla, že ho mám ráda, tak mi řekl, že on si na mě zvykl. A od té doby to ve mně hnilo. Probrečela jsem víkend a tak jsem se to rozhodla ukončit, srabácky přes telefon, protože jsme se měli vidět až za týden. Načež mi psal, že ho to mrzí, že mu budu chybět. Já se chtěla rozejít v klidu a vídat se dále jako kamarádi a třeba si k sobě najdeme cestu. On, že neví, ale spíš se se mnou vidět nebude chtít. Nerozuměla jsem tomu, proč, ještě když si na mě jen zvykl? Jen to bylo na mě moc rychle. A zpanikařila jsem. Pak jsem byla 2 dny klidná, ale chtěla jsem jej vidět a on je uražený, protivný… Hrozně jsem se ponížila, jenže on má velké ego a tak jsem si myslela, že je to jediný způsob jak ho udobřit. Tím, že mu ho zvednu jak dolezu s omluvami, akorát jsem se mu zprotivila ještě víc. Já vím, podělala jsem to. A teď jsem z toho špatná, říkám si, jestli nejsem manipulátor, když se s ním rozejdu a pak ho stejně chci vídat a potulit nebo nevím. Každopádně mám malé sebevědomí jakmile mám vztah. Kde je pravda? Prosím anonymně, stydím se, ale chci ty problémy v hlavě vyřešit, ať nejsem do smrti sama.

No za mě ho nemiluješ, máš ho jen ráda. Až budeš zamilovaná, tohle řešit fakt nebudeš.
Zamilovaní lidé neřeší zda vztah ano nebo ne, prostě prásk a chtějí být spolu. Co musí řešit jsou možné komplikace, jako že bydlí daleko od sebe, nemají ukončený předchozí vztah a tak. Ale tohle? Jsem už starší a myslím, že takové přemýšlení je ukázka toho jak to dnes mezi mladými lidmi funguje, nebo spíš nefunguje. „Děcka“, moc to řešíte.

No a brečíš proto, že se bojíš že budeš sama.
To je celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
30.10.20 07:55

Proste to neni ta prava laska. Z obou stran. Nech to byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
30.10.20 08:42

Asi nemáš žádné zkušenosti s vážnými vztahy…toto je jen takové prozření, kdy člověk od toho čeká hromadu věcí jako z romantického filmu, ale skutečnost je mnohem vlažnější, trapnější a celkově chabější, než by chtěl. Snaží se to ještě nějak nalámat násilím, ale nejde to, naopak to ještě víc zkazí. Pak přijde to uvědomění, že to vlastně nebylo až tak špatné a všechno je teď v háji. Napiš mu, že jsi trubka, že tě to moc mrzí a že bys to chtěla vrátit a nechej to vykysnout, on se ozve sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 10:42

@Proto02 Já se nebojím být sama, sama jsem se sebou spokojená. Bojím se vztahů a chlapů, že se mnou zas nějaký vyběhne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 10:52

@VlhkySen Trapné to nebylo, když jsme spolu byli, tak to bylo super. Jen jsme se smáli, ale já prostě nevím jak se chovat, bojím se, že se budu moc vtírat a pak si to vyčítám, že se mu hnusím tím kolik pozornosti potřebuju. Takže jsem se lekla až jsem radši utekla a teď je mi to líto. A puboš už opravdu nejsem, je mi 26. A s chlapama to vážně neumím.

• Citovat
  • Nahlásit
153
30.10.20 11:59
@Anonymní píše:
@VlhkySen Trapné to nebylo, když jsme spolu byli, tak to bylo super. Jen jsme se smáli, ale já prostě nevím jak se chovat, bojím se, že se budu moc vtírat a pak si to vyčítám, že se mu hnusím tím kolik pozornosti potřebuju. Takže jsem se lekla až jsem radši utekla a teď je mi to líto. A puboš už opravdu nejsem, je mi 26. A s chlapama to vážně neumím.

To bylo poznat z příspěvku…prostě to moc řešíš a moc nad tím dumeš, chlap chce jasné, stručné a zřetelné vyjadřování a vystupování ze kterého hned jasně pozná o co kráčí. Takovým dumáním a složitostmi vytváříš akorát situace, kdy on sám neví jak na tom je a to je to nejhorší. Než aby ze sebe musel dělat vola, tak to radši pošle do kopru. Tak jak ti to popisuju to cítím i já ve svém osobním životě. Spousta ženských ještě i dnes zamrzlo někde na úrovni romantismu, kdy se chlapi nejspíš asi doslova vyžívali v řešení takovýchto zašmodrchaných situací a krůček po krůčku si ženskou museli roky dobývat a ještě mezi sebou soupeřit v zaujmutí. Na to prostě dneska není čas ani nálada, doba je jinde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 12:24

Mam to podobně.. Kolik je ti let?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 17:26
@Anonymní píše:
Mam to podobně.. Kolik je ti let?