Nejspíš neštovice, poradíte ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 03.01.17 13:34
Nejspíš neštovice, a 3. měsíční dítě, poradíte ?

Dobré odpoledne.
Vím, že je tu x takových témat již založených ale potřebuju poradit..
Můžou to byt neštovice? Syn má tři a půl roku a zatim jen pár takových pupínků.. ale co hůř, mám malé mimco, které má tři měsíce..
:,(

Příspěvek upraven 03.01.17 v 14:33

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 03.01.17 13:38

@M_Tereza Ano, to vypadá na neštovice.

FenekUsaty
Závislačka 4244 příspěvků 03.01.17 13:45

@M_Tereza jo, taky mi to prijde jako ukazkova nestovice. Dcera jich mela jen 11 kusu, z toho takovyhle jen 5, takze i kdyz se do par dni neosype, tak to nestovice byt muzou.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 03.01.17 13:48

@FenekUsaty

Děkuji, vím že jich může být jen pár. Budu to sledovat. A co ten malý? Myslíte že to pro něj může být nebezpečné?

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 03.01.17 13:48

@monrom

Díky! :(

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 03.01.17 13:52

Řekla bych, že pokud kojíš, mohl by mít lehčí průběh. Zkušenost ale nemám. My měli neštovice před Vánocema (všichni tři) a nejhorší průběh měl nejstarší šestiletý.

FenekUsaty
Závislačka 4244 příspěvků 03.01.17 13:52

To vubec netusim :( :( :( :hug:

Tunrida
Hvězda diskuse 47803 příspěvků 03.01.17 13:58
@M_Tereza píše:
@FenekUsatyDě­kuji, vím že jich může být jen pár. Budu to sledovat. A co ten malý? Myslíte že to pro něj může být nebezpečné?

Při normálním průběhu ne. Znám vícero dětí, které prodělaly neštovice v miminkovském věku a problém s tím nebyl. V konečném důsledku je to pro miminko snesitelnější.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 03.01.17 14:04

@Tunrida

Děkuji za uklidnění :hug: snad to tak bude, jsem z toho úplně na palici!
Zítra zavolám doktorce..

selia
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 8 inzerátů 03.01.17 14:10

@M_Tereza nám při propuštění z porodnice doktorka tam říkala, že je to nebezpečné prp miminka do tří měsíců

FenekUsaty
Závislačka 4244 příspěvků 03.01.17 14:11

Ted jsem koukla na internet a v podstate mi prijde, ze se vsude pise:

1. kojene deti to spis nechytnou, pokud matka nestovice prodelala
  2. pokud chytnou a je jim mene jak rok, chce to radsi zajit k dr, ale zpravidla to neni zadne drama

takze to bude urcite ok! Pockala bych, jestli se do tri nedel mladsi osype a kdyztak zasla k dr, nebo ji aspon zavolala. Se starsim bych nesla nikam. To bude dobry!!

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 03.01.17 14:26
@FenekUsaty píše:
Ted jsem koukla na internet a v podstate mi prijde, ze se vsude pise:
  1. kojene deti to spis nechytnou, pokud matka nestovice prodelala
  2. pokud chytnou a je jim mene jak rok, chce to radsi zajit k dr, ale zpravidla to neni zadne drama

takze to bude urcite ok! Pockala bych, jestli se do tri nedel mladsi osype a kdyztak zasla k dr, nebo ji aspon zavolala. Se starsim bych nesla nikam. To bude dobry!!

O to kojení až tak nejde, do 3 měsíců přetrvává placentární ochrana, pak už ne…
@M_Tereza
Pokud to jen trochu jde, odstěhuj se s miminkem třeba k rodičům nebo podobně, miminko to může chytnout a nemusí, stejně tak může mít pár pupínku a nebo se slít po celém těle.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 03.01.17 14:31

@hehehe
A má to nějaký význam když už to starší má? A se starší co, může si na ni vzít otec paragraf?

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 03.01.17 14:43

@M_Tereza
Mě bylo od Dr. řečeno, že určitě… Malá měla teda jen 10 dní, ale říkala, že jestli tu možnost mám, tak ať se s miminkem odstěhuju. Paragraf si vzít samozřejmě může, my máme naštěstí babičku v důchodu, takže chodila přes den hlídat k nám, já jsem byla u svých rodičů. Je infekční až do zaschnutí pupínku, to je tak týden ještě cca, někdy i déle, záleží kolik pupínků bude mít.

M_Tereza
Povídálka 34 příspěvků 03.01.17 15:05

@hehehe
Děkuji za názor. Ráno Zavolám dr a poradím se co a jak.. u nás je to teď poměrně složité. Hlídací babičky nemáme, tak nevím jak to provést :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >