(Nejspíš?) roupy u dětí a mudr nebere telefon

7582
7.5.20 10:49

(Nejspíš?) roupy u dětí a mudr nebere tele

Ahoj, prosím o radu nebo navedení. Teď druhou noc po sobě se mi asi dvě hodiny po usnutí budí děti s pláčem, že je bolí zadek (a drbou si ho). Jinak jsou normální, na bolest břicha si nestěžují, normálně jedí, pijí, vylučují. Kdyby to měl jen prcek, brala bych to jako zapaření od pleny, ale stěžuje si i starší. Jediné, co mě napadá jako logické vysvětlení, jsou roupy. Takže se snažím dovolat dětské, aby poradila, co s tím, jenomže ta nebere telefon (a bez tel. objednán se k ní teď nesmí). A teď babo raď. prodají mi něco v lékárně volně, když to je jen moje doměnka? Jak jim pomoct - musí to být sakra nepříjemný, fakt to jsou v noci scény na hodinu kdy brečí a melou sebou a nemohou usnout - a k dr. jsem se zatím prostě nedovolala. Ještě bude ordinovat dvě hodiny, tak budu zkoušet dál, ale…

Takže beru všechny rady, tipy a triky, co udělat, pokud se jí fakt nedovolám. Zas otravovat s timhle na pohotovosti je mi dost blbý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2476
7.5.20 10:53

Tip nemám, ale jestli máš pobliz i jiného doktora, zavolej jemu když ta vaše to nebere… Jsou na to potřeba nějaky antiparazitika, a to bude nejspíš jen na recept. Hlavně dodržovat prisnou hygienu, dohlížet na děti, nebo se toho nezbavite :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9100
7.5.20 10:53

@sakota Pokud to nebude brat detska, muzes zkusit i obvodacku svoji, jestli je rozumna, poslala by Ti e-recept. Meli jsme nedavno, plac obvykle okolo pulnoci, to jsou ty fujtajblici nejaktivnejsi. Da se taky objednat Vermophyt (v lekarnach nemivaji), ale Vermox na predpis je asi jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
7.5.20 10:54

Udělala bych něco s česnekem. Langoše, topínky.. Ty potvory ho nemají rádi. Ale není to, že se jich tím to způsobem zaručení zbaví, ale mě to mamka takhle dělávala. :) PS samozřejmě je nejlepší prášek Vermox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28004
7.5.20 10:55

@sakota může napsat i obvodní dospělácká, je to Vermox, dá ti jen e-recept

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13278
7.5.20 10:58

Priárně potřebuješ velmi kontrolovat, aby si pokžadné, když si sahají do oblasti konečníku umyli ruce a aby měly ostříhané nehty. To platí i pro tebe, pokud někteérmu z nich čistíš, myješ a nebo mažeš zadeček.

Zkus volně prodejé přípravky, třeba to zabere. Z nabídky bych si vybrala tohle phyteneo vermophyt a mají to i jako sirup.

skutečně v tom jsou nějaké účinné látky, není to homeopatie/energeitcké léčivo a ostatní voloviny, a není to nesmysleně předražené.

Když ti lékařka nezvedne dnes telefon, tak holt volej v pondělí a taky naber vzorek stolice pro laborku (před tím, než půjdete k lékaři, nechceš ho skladovat přes prodloužený víkend :-D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7582
7.5.20 11:02

Díky, to mě nenapadlo, zkusit svoji. Budu teda volat na střídačku svojí a dětskou a snad to někde klapne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
7.5.20 11:03

@Ou Tak vydrzet stím další 4 dny je opravdu nesmysl. To bych radši zavolala na pohotovost o recept. Chudáci děti, drbat se, a trpět, dalších X dni… A vzorek už se snad ani nebere, tohle budou jasny roupy, rychle se šíří, aktivní v noci. U konečníku je možné je vidět, popřípadě vajíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13278
7.5.20 11:09

@mackA159 čtyři dny v mezičase dávat volně prodejný přípravek, pokud nebude recept a primárně přerušit cestu jak se množí - totiž to že nedokonale umytýma rukama sahám na jídlo a/nebo do pusy.

Na pohotovost bych s dětskými roupy fakt nechodila. A to ani mimo pandemii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13278
7.5.20 11:11

Jedno pozitivní přerámování - setkání dětí s neškodnými, i když nepříjemnými parazity typu roup a nebo škrkavka pomáhá trénovat imunitní systém a vede to k nižší pravděpodobnosti, že pak dítě bude mít autoimunitní poruchy :-D

https://vesmir.cz/…itacich.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7582
7.5.20 11:13

Budu obvolavat co se da tady v okoli no. A uvidime. Na pohotovost je mi to blby, ale zase vim, jak trpim ja, kdyz se mi treba rozjede kvasinkova infekce a svedi to a fakt je mi jich strasne lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7582
7.5.20 11:17

Uff, dovolano moji obvodacce a posle mi smskou kod. To bude moe velke poprve v lekarne :D Diky vsem za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2702
7.5.20 11:48
@Ou píše:
Jedno pozitivní přerámování - setkání dětí s neškodnými, i když nepříjemnými parazity typu roup a nebo škrkavka pomáhá trénovat imunitní systém a vede to k nižší pravděpodobnosti, že pak dítě bude mít autoimunitní poruchy :-Dhttps://vesmir.cz/…itacich.html

To je jen část pravdy, ten problém je komplexnější a není to jen o parazitech. Navíc vesmir.cz je zdroj dost mimo, pro kartářky a podobnou veteš asi dobrý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
7.5.20 11:54

@Ou na test na roupy se neodebírá stolice, ale tzv lepex, ráno před hygienou se přes řitní otvor přelepí průhledná páska a ta se nalepí na podložní sklíčko.
A teda ostříhat nehty a zvýšená hygiena, pár dnů ideálně žehlit spodní prádlo, to samé ručníky, ložní prádlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16829
7.5.20 11:55
@sakota píše:
Uff, dovolano moji obvodacce a posle mi smskou kod. To bude moe velke poprve v lekarne :D Diky vsem za rady!

hlavně ať máš pak data :mrgreen: já takto šermovala v lékárně sms, a oni chtěli otevřít ten kód, což bez dat nedáš :mrgreen: ale teď už je ze mě ostřílený profík 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama