Nejste právník nebo nemáte známého právníka?

472
25.8.08 15:38

Nejste právník nebo nemáte známého právníka?

Ahoj všem,
potřebovala bych vědět takovou jednu věc. Když je na soud podán platební rozkaz, tak jakou má soud lhůtu pro zaslání platebního rozkazu protistraně? Je nějaký termín?
Pokud bude někdo od té dobroty a je právník nebo má známého právníka, prosím podejte mi informaci. Případné podrobnosti, co je potřebva vědět pošlu SZ.
Nikde na netu jsem to nedohledala.
Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2558
25.8.08 15:55

Ahoj Pett.

Když podáš na soudě plat. rozkaz, tak se napřed zapíše pod nějakým číslem. Poté se vyhotoví a pošle se druhé straně. Většinou je to tak do týdne. Posílá se to i vlastně s žalobou - návrhem, tj. vlastně to co se na soud podá a soud dle toho co navrhuje žalobce (nějakou částku) tak vydá dle toho plat. rozkaz. Posílá se do jen výlučně do vlastních rukou. Takže se někdy staně, že si to ten onen nevyzvedne a v tom je bod zlomu, protože se to musí vrátit na soud a doručuje se to znovu - někdy i přes PČR. No a taky je to vykonatelné, když si teda proti tomu ten onen nepodá do 30ti dnů (lhůta) odpor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
25.8.08 16:51

Ahoj,
víceméně bych řekla to, co shora, lhůta myslím žádná pevně stanovená není (na rozdíl od písemného vyhotovení rozsudku, kde je lhůta myslím 30 dnů).
Jen co se týče toho odporu, tak lhůta k jeho podání je 15 dnů :wink:
Pokud se „plaťák“ nepodaří doručit, tak jej soud zruší a bude normálně pokračovat v řízení, jako by se nic nestalo - tj. nařídí jednání, pozve účastníky atd…
D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
25.8.08 20:33

Moc vám děkuji za odpověď,
ptám se proto, že s mojí právničkou (je to už přes rok 8O ) jsme podaly na soud platební rozkaz a právnička mi řekla, že až se něco dozví (ať už protistrana podá odpor nebo nikoli), tak že se mi ozve. Jak jsem psala, je to už přes rok, myslela jsem, že ta lhůta, kdy soud přepošle ten rozkaz je tak nějak do půl roku - jak mi právnička řekla. Když jsem ji ale kontaktovala-je to tak 2 měsíce, zda je něco nového, tak že se zatím nic nepohnulo. Tak proto se ptám. Přijde mi divné, že jen přeposlání rozkazu by soudu trvalo tak dlouho, proto pátrám po nějakých lhůtách…tak pak tedy nevím, kde se ta naše věc zatoulala… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1967
25.8.08 20:43

Ahoj,
lhůta k vydání platebního rozkazu skutečně zákonem daná není, záleží na konkrétním soudu/soudci. Ale rok je poměrně dlouhá doba. Zkus se právničky zeptat, zda už byl platební rozkaz vydán a pokud ano, kdy a zda se ho soud pokouší žalovanému doručit. Kdyby ho soud ještě vůbec nevydal, můžete napsat žádost o rozhodnutí ve věci (tedy žádost o vydání platebního rozkazu), někdy to soud trochu popožene…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama