Nejvhodnější antikoncepce po porodech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
80
28.4.22 19:09

Nejvhodnější antikoncepce po porodech

Ahoj holky, má za sebou 2 porody. A další už neplanuji. :D ale přemýšlím nad nějakou antikoncepci. Doteď jsme používali kondom, párkrát praskl, takže nervy atd abych nebyla zase těhotná… Tak přemýšlím nad antikoncepcí. Před dětmi jsem používala prášky. Jinak s ničím nemám zkušenosti. Co používáte, když už další děti neplánujete? Co je podle vás nejlepší? :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2471
28.4.22 19:14

Já po druhém porodu plánují nehormonalni tělísko. Každopádně jsem četla, že hodně ženských přes něj otěhotnělo (každopádně to i při antikoncepci a u mě za osm let nic :nevim: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1680
28.4.22 19:34

Já mám dobrou zkušenost s nehormonálním tělískem. Po prvním porodu jsem ho měla 8 let s jednou výměnou po 5 letech vše klapalo. MS sice delší, ale na hodinky přesná..2 roky jsem bez něj(planované druhé těhotenství) po proudu určitě dám to stejný. Investice cca 1500,–na 5 let. Neznám nikoho ve svým okolí, kdo by přes něj otěhotněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.22 19:39

Také jsem měla nehormonální tělísko 5 let. Před porodem a bez problému kromě delší (6 dnů) a silnější menstruace. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
28.4.22 19:45

Holky, a proč jste se rozhodly pro nehormonální? Má i jiné výhody kromě ceny oproti hormonálnímu? Mně se na tom druhém právě líbí, že není MS :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
28.4.22 19:48

Já plánuji asi taky tělísko, ale nevím, jestli nehormonální nebo s hormonem. Silnější a delší menstruace mě fakt neláká. Ale já ji měla 8 dnů, tak si tím pádem pod pojmem delší představím třeba 10dní a ještě silnější k tomu :D. Ale jak tu někdo píše 6, to je pohoda. Kdybyste ještě někdo napsaly, jak dlouhou máte menstruaci s nehormonálním tělískem, tak budu ráda :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43911
28.4.22 20:02
@lacimechka píše:
Ahoj holky, má za sebou 2 porody. A další už neplanuji. :D ale přemýšlím nad nějakou antikoncepci. Doteď jsme používali kondom, párkrát praskl, takže nervy atd abych nebyla zase těhotná… Tak přemýšlím nad antikoncepcí. Před dětmi jsem používala prášky. Jinak s ničím nemám zkušenosti. Co používáte, když už další děti neplánujete? Co je podle vás nejlepší? :dance:

Volila bych hormonální tělísko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
28.4.22 20:06

Mam hormonalni telisko. Prvni tri mesice teda tak 2/3 mesice slabe spineni. Od te doby pohoda. Menstruace cca. 2 dny spineni. Ale mam ho zatim kratce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
28.4.22 20:13
@qazzy píše:
Holky, a proč jste se rozhodly pro nehormonální? Má i jiné výhody kromě ceny oproti hormonálnímu? Mně se na tom druhém právě líbí, že není MS :dance:

No tak hlavni vyhoda je asi ta, ze do sebe nerves zbytecne hormony :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
28.4.22 20:18

@qazzy já ho chci protože mi hormony nedělají dobře a myslím že je to dostatečná ochrana i bez hormonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16130
28.4.22 20:19

Půjdu na sterilizaci až dokojim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
28.4.22 20:19

Zařídím si tělísko bez hormonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7919
28.4.22 20:20

Manzel sel na vasektomii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1680
28.4.22 20:31

@qazzy tenkrát se přiznám, že pro mě byla rozhodující cena. A teď když bych finance neřešila, tak bych zvolila opět nehormonální, přijde mi to přirozenější se pročistit mít MS. Já měla 6 dní 2 dny špinění, 2 dny jak když člověk pustí Kohoutek :lol: a dva dny zase špinění takže to nebylo tak hrozný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43911
28.4.22 21:08
@Dendiss píše:
No tak hlavni vyhoda je asi ta, ze do sebe nerves zbytecne hormony :D

Hormony do sebe nerveš. Vstřebávají se jen na místě. Lepší než prášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat