Nejvhodnější metoda při kojení, triky apod.?

258
27.6.21 08:52

Nejvhodnější metoda při kojení, triky apod.?

Milé maminky, každým dnem rodím, vzhledem k baby boomu jsem bohužel četla, že v porodnici, kde rodím, teď na nic nemají čas, a to hlavně ani ukázat vhodné polohy ke kojení.

Laktační poradkyni si určitě pro sichr zavolat chci, kojení nechci podcenit, ale ta má jak na potvoru teď 14 dnů dovolenou.

Takže bych se na kojení ráda „predpripravila“ sama, moje otázka zní jaká poloha při kojení je pro Vás a pro mimčo nejpohodlnější, na co si dát pozor a čemu se vyvarovat?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2544
27.6.21 08:59

Nejlepší poloha je na boku, a čemu je třeba se vyvarovat? Aby mimco nesalo nikdy jen samotnou bradavku, a ani se přes ni neprisavalo - musí otevřít dosiroka pusinku a pricucnout se na cely dvorec. Jinak au au :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
27.6.21 09:01

Doporučuji se s miminkem tulit tělo na tělo a zkoušet přikládat hlavně v noci. Pomáhá to rozjet laktaci. Pokud jsou prsa nalitá až moc, tak zase nejdříve trochu odsát. A velkým pomocníkem mi byl kojící polštář. Přeji hladký průběh porodu i kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50970
27.6.21 09:05

Nestresuj a neřeš to předem. Nedělá se, že se ti mléko spustí až několik dnů po porodu.
Mně taky v porodnici nikdo nic neukázal, ale ani bych o to nestála. Kojení je přirozená věc a když nad tím nebudeš vědecky přemýšlet, tak tba to přijdeš sama.
A ze začátku bylo nejpohodlnější kojit na boku v leže, později jsem se naučila sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
27.6.21 09:07

@Semtex moc děkuji za příspěvek a co dělat, když dítě prostě saje jen tu bradavku a je to neefektivní? Nějak mechanicky mu „nacpat“ i dvorec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
27.6.21 09:08

@Daniela83 děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
27.6.21 09:11

@lucenka děkuji, bohužel spousta mých kamarádek nemělo úplně lehké začátky s kojením, braly ho automaticky a potom měly veliké problémy - odbourávání kloboučků, ragády apod. :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12288
27.6.21 09:21

Ja bych to do porodu neresila, po porodu uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
27.6.21 09:28

Já jsem v porodnici pročítala stránky mamila.sk, jsou tam i videa. Kojila jsem jenom na boku v leže, po císaři to ani jinak nešlo, ale odrovnala jsem si tím ramena a na té úzké posteli jsem se pořád bála, abychom se neskutáleli oba i s dítětem. Doma jsem naštěstí našla vyhovující polohu v sedě, u všech jiných jsem se divně hrbila nebo mne bolela ruka. Opřu se zády o pelest postele, pokrčím nohy, ruku s dítětem opřu o stehno a druhá ruka je volná. Nechápu, proč takovou polohu nikde neukážou, všude vidím samé nesmysly a krkolomnosti s kojicími polštáři. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
27.6.21 09:38

Ja si myslim, ze je dobre, ze to riesis. Plno veci pride automaticky, ale napr. to, ze do pusy miminka patri aj dvorec a nielen bradavka by mna samotnu nenapadlo.

Mne sa pacila rada, ze miminko, ked hlada prs, otvara pusu na kaprika, ale to nestaci. Treba vystihnut chvilu, ked ju otvori na zraloka a vtedy mu „narazit“ hlavu na prs :lol:

Takisto mam najoblubenejsiu polohu v leze na boku, ale to v porodnici neradi vidia (aspon podla mojej skusenosti).

Inak mlieko sa moze spustit uz za den dva, ale nie je nic vynimocne, ak sa spusti az na stvrty az piaty den. V prvych dnoch miminko „chudne“ a zalezi od porodnice, co este toleruje, no moze stratit az 13-15% porodnej vahy.

Ale hlavne je sa nestresovat, miminko si uzivat, tulit sa a cmuchat, to vsetko aktivuje tie spravne hormony :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
27.6.21 09:51
@Mamca_1234 píše:
@Semtex moc děkuji za příspěvek a co dělat, když dítě prostě saje jen tu bradavku a je to neefektivní? Nějak mechanicky mu „nacpat“ i dvorec?

Nene, to by se nemělo vůbec stát, jinak se ta bradavka strasne rychle odře. Stačí se dotknout pusinky, přejet prstem po rtikach, ať pusu otevře na maximum. A až ji otevře poradně, pak tam teprve “vrazis” prso. Bradavkou jakoby dozadu do krku, takže se ji vlastně ani nedotkne. A i sát má s takhle otevřenou pusou, prso si pak jakoby podebira bradickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9728
27.6.21 13:33

Já jsem byla na predporodnim kurzu kde nám hodně vykládali o kojení a stejně mě to bylo k prdu. V porodnici mě kazda sestřička řekla něco jinyho takže jsem mlíko měla, ale neuměla jsem dítě prilozit. Pomohlo až sezeni s laktacni poradkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
27.6.21 14:08

Tak si kup např. předporodní kurz Ivany Konigsmarkové, věnuje se tam i kojení. Určitě se tam dozvíš taky další zajímavé věci, nejen o kojení. Nejspíš se kojení probírá i v jiných online kurzech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12811
27.6.21 17:37

Kojit na pozadani, klidne po pulhodine, proste co nejcasteji.
Pokud se dite prisaje spatne, tak hned malickem vypacit pusinku a nechat prisat znovu. Zezacatku to musis vychytat, aby fakt hodne otevrelo pusu.
Dat si mimco do postele, telo na telo.
Jakmile zaknoura, kojit.
Nevazit pred a po kojeni! Prso je potreba hned, vazenim se to protahuje, dite se vysili a spatne koji.
Spave miminko bych budila.
Pokud pujde s vahou dolu, nepanikar a nenech si dite prikrmovat, ubytek do 10% je normalni.
Pokud ti prsa ztvrdnou, rozmasirovat v teple sprse, at zmekne aspon dvorec. Mel by jit zmacknout dvema prsty na placato, aby se dobre napasoval do pusy.
Mleko prijde az cca treti den po porodu, opet zadnou paniku.
Nenech si do toho kecat.
Jestli budes mit na pokoji nejakou v pohode kojici vicematku, urcite ji popros o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat