Nejvhodnější úvaz šátku - 17denní novorozenec

108
15.8.20 13:17

Nejvhodnější úvaz šátku - 17 denní novorozenec

Zdravím zkušené maminky, potřebovala bych poradit, jaký úvaz šátku uvázat pro novorozence, který má nyní 17 dní a má cca 3,5 kg? Koupila jsem šátek Boba wrap Grey. Jde mi o to, jít s malým na prochazku aspoň na chvíli nebo dojít koupit plenky či do lékárny atd. Bydlím ve třetím patře bez výtahu, kočárek není možno nikde nechávat, takže tahat, tak jsem pořídila šátek, dost se bojím, že špatně uvažu a malý vypadne nebo prostě bude špatně daný, moc by mi pomohlo, kdyby mi nějaká zkušená maminka nosička v šátku poradila snadný úvaz pro tak malé miminko, které nedrží hlavičku atd. Kdybyste měli video nebo nějaký návod, bude to ideal. Na YouTube toho je, ale já nevím, co je pro tak malé mimčo vhodné a taky pro maminku, která bude vázat poprvé. Moc moc děkuji předem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
210
15.8.20 13:38

@September88 ahoj, super že chceš nosit :palec: já jsem nosila až své 3. Dítě a původně „z nouze“, ale nakonec to bylo moc fajn. Doporučuji: 1. pridat se k FB skupině, jsou tam i nosici skupiny dle mista bydliště, pomůžou ti s uvazem, u nas jsou ochotne se setkat i individuálně nebo přijdou domů. 2. Koukni na videa na youtube - „wrapyouinlove“ - ma tam tutoriál i pro novorozence. 3. Ja jsem se bala, tak prvni experimenty byly s plysovym medvedem. 4. Co se týče úvazu, zaklad je kříž s kapsou, anglicky FWCC kdybys hledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
15.8.20 13:46
@Hrnekmleka píše:
@September88 ahoj, super že chceš nosit :palec: já jsem nosila až své 3. Dítě a původně „z nouze“, ale nakonec to bylo moc fajn. Doporučuji: 1. pridat se k FB skupině, jsou tam i nosici skupiny dle mista bydliště, pomůžou ti s uvazem, u nas jsou ochotne se setkat i individuálně nebo přijdou domů. 2. Koukni na videa na youtube - „wrapyouinlove“ - ma tam tutoriál i pro novorozence. 3. Ja jsem se bala, tak prvni experimenty byly s plysovym medvedem. 4. Co se týče úvazu, zaklad je kříž s kapsou, anglicky FWCC kdybys hledala.

No já právě fb nemám…
A to je ten kříž s kapsou uvnitř??? Takové video akorát zkoukavam na netu. Dítě by mělo být nakojene a pak vázat, že? Malý je ale kolikrát po nakojení ještě takový ciperny :D
Moc děkuji za rady, na videa juknu! 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13018
15.8.20 14:37

Dvojitý kříž s kapsou uvnitř v pohodě i na novorozence.
Vonzino na YouTube je česky případně.
Jinak podle duhovky (wrapyouinlove) se váže taky hezky. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
15.8.20 15:01
@Flyingfrog píše:
Dvojitý kříž s kapsou uvnitř v pohodě i na novorozence.
Vonzino na YouTube je česky případně.
Jinak podle duhovky (wrapyouinlove) se váže taky hezky. :-)

No ale mám z toho respekt teda. Asi to dnes nakoukam a zítra pustím a vyzkouším. Moc děkuji za tipy! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13018
15.8.20 16:52

@September88 To zvládneš. Pokud se správně udělá kapsa (šátek se vede z pod zadečku dítěte na jeho bříško), tak nemá šanci vypadnout. A nebát se utahovat. :) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
15.8.20 23:05
@September88 píše:
No já právě fb nemám…
A to je ten kříž s kapsou uvnitř??? Takové video akorát zkoukavam na netu. Dítě by mělo být nakojene a pak vázat, že? Malý je ale kolikrát po nakojení ještě takový ciperny :D
Moc děkuji za rady, na videa juknu! 🙂

Jj, s křížem uvnitř. Nakojene je spíše myšleno aby nebylo hladové a tudíž naštvané :mrgreen: zkus toho medvěda a nejdřív popotahuj cipama šátku abys měla větší jistotu. Pokud bude dite nervózní, strč jej do te kapsy a pak jenom hodně houpej a dělej ššššš… Oni se pak uklidní a můžeš dovazat a podotahovat. Pokud sem hodíš info odkud jsi, možná se najde dobrá duše, co ti zkoukne úvaz nebo dá echo, kde bude nosící sraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60506
15.8.20 23:14

@September88 kříž s kapsou.. Je to jen otázka cviku.. Mladsiho jsem vazala od 4 dne života, musela jsem denně MHD se starším do školy a kočárek by se nevešel. Neboj se toho :kytka: na fb jsou nosici skupiny, i podle bydliště, holky se scházejí, pomáhají s uvazy, radí vychytávky, trénují atd.. Já vazala dle videa na YouTube, šátek jsme měla sanami.. Teď čekám třetí a šátky mám doma už 3 :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
15.8.20 23:21

Taky jsem vázala kříž s kapsou, ale doporučuji na začátek si sehnat elastický šátek, tam se toho utahování nemusíš bát vůbec a je pro mimčo pohodlnější. Pokud bys byla z Prahy, klidně půjčím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama