Nejvyšší úrok - spořící účet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 11:53
Nejvyšší úrok - spořící účet

Měsíčně bych si chtěla odkládat vyšší částku: cca 15 tisíc. Kde je to nejvýhodnější? Nebo si mám založit stavebko? Děkuji za tipy.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 11:56

A co je to termínovaný vklad? A co znamená úrok 3.1 % u banky Creditas?

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 29.06.19 11:58
@Anonymní píše:
Měsíčně bych si chtěla odkládat vyšší částku: cca 15 tisíc. Kde je to nejvýhodnější? Nebo si mám založit stavebko? Děkuji za tipy.

15 tis. Na jak dlouho? Stavebko je pro takto vysokou částku nevýhodné, pokud myslíš měsíčně. Na část dostaneš podporu, zbytek se ti bude určit s 1procentem. Že sporáku nyní bez podmínek nejvýhodnější hellobank, 1, 5 procenta. Pro nové klienty 3procenta reiffka, podmíněné aktivním využíváním konta. A pak půl roku na nové vklady Ing konto 2 procenta.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 12:01
@Lama Lama píše:
15 tis. Na jak dlouho? Stavebko je pro takto vysokou částku nevýhodné, pokud myslíš měsíčně. Na část dostaneš podporu, zbytek se ti bude určit s 1procentem. Že sporáku nyní bez podmínek nejvýhodnější hellobank, 1, 5 procenta. Pro nové klienty 3procenta reiffka, podmíněné aktivním využíváním konta. A pak půl roku na nové vklady Ing konto 2 procenta.

Na co nejvíce dlouhou dobu. :) Tři čtyři roky…
Můžeš mi prosím vysvětlit jako úplnému d…, co znamenají ty procenta? Jak si mám spočítat, kolik mi to ročně přinese?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 12:22

@Lama Dívala jsem se na Hellobank a je to bezpečné, viď? :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 29.06.19 12:47
@Anonymní píše:
@Lama Dívala jsem se na Hellobank a je to bezpečné, viď? :)
Jo.
@Anonymní píše:
Na co nejvíce dlouhou dobu. :) Tři čtyři roky…
Můžeš mi prosím vysvětlit jako úplnému d…, co znamenají ty procenta? Jak si mám spočítat, kolik mi to ročně přinese?

Sorry, to fakt ne.

alialiali
Kecalka 454 příspěvků 29.06.19 12:58

Když 15 tis za mesic ulozis při 3% úroků za rok minus myslím 15% daň z úroků tak je to cca 4500 ročně výnos

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 13:06
@alialiali píše:
Když 15 tis za mesic ulozis při 3% úroků za rok minus myslím 15% daň z úroků tak je to cca 4500 ročně výnos

Děkuji. Musím si nastudovat no, mám rezervy. Pracuji s lidmi a jeden pán vyprávěl, že vnučka něco přes dvacet už koupila tři byty, které zrekonstruuje a prodá nebo pronajímá. Mít takového podnikavého ducha. :D
Například ty byty. Rok 2011-2013 byla ideální doba, koupit…A dnes prodat…

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 29.06.19 13:34
@alialiali píše:
Když 15 tis za mesic ulozis při 3% úroků za rok minus myslím 15% daň z úroků tak je to cca 4500 ročně výnos

No, to za předpokladu, že by jsi tam vložila teď naráz 12×15 tis.

alialiali
Kecalka 454 příspěvků 29.06.19 13:52
@Lama Lama píše:
No, to za předpokladu, že by jsi tam vložila teď naráz 12×15 tis.

Jo to máš pravdu :)) tak to bude míň

Cenarius
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 29.06.19 14:25
@Anonymní píše:
Děkuji. Musím si nastudovat no, mám rezervy. Pracuji s lidmi a jeden pán vyprávěl, že vnučka něco přes dvacet už koupila tři byty, které zrekonstruuje a prodá nebo pronajímá. Mít takového podnikavého ducha. :D
Například ty byty. Rok 2011-2013 byla ideální doba, koupit…A dnes prodat…

Takova doba uz byla a navic musela mit k dispozici nasobne vice nez 15tis. za mesic. Spis velky kapital od zacatku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 12:37
@Cenarius píše:
Takova doba uz byla a navic musela mit k dispozici nasobne vice nez 15tis. za mesic. Spis velky kapital od zacatku.

Ano, už byla. Je mi jasné, že musela mít pár set tisíc pro začátek. :)

v-erunk-a
Stálice 98 příspěvků 10.07.19 22:38

Jsou produkty, ktere jsou od dane osvobozene a maji zajimavy vynos i na tak kratkou dobu jako jsou napr 3 roky..

Marty94
Nováček 4 příspěvky 10.07.19 23:57

Zdravím,

určitě bych celou částku nedával jen na jeden produkt, ale rozložil do více. Např. část peněz můžete posílat na spořící účet, ať jsou k dispozici při nečekaných výdajích. 1700 Kč posílat na stavebko, ať dosáhnete maximální státní podpory. Část klidně vložit na vhodný podílový fond,… je více možností.
Pokud se o tom chcete pobavit, klidně napište soukromou zprávu.

Váš příspěvek
Reklama