Nekaka ani po čípku - dcera 3 roky

550
28.4.17 12:34

Nekaka ani po čípku - dcera 3 roky

Ahoj holky, opět máme problémy s kakáním. Začalo to minulé léto a trvalo to pul roku po tom, co ji hovínko zatvrdlo a bylo jako velký šutr, který při tlačení ořvala…
Ted to přišlo znova. Je to pár týdnů co kaká v průměru co 2-4 dny. Opět problém se zácpou. Dnes už ale 6. den. Včera jsem ji už stříkla Easylax do zadečku (projímadlo) a dnes už má v sobě dvě hodiny čípek a stále nic!!! Stalo se vám že se ani po čípku děti nevykadili?..Jak jste to řešili po takové dlouhé době?…Dali jste další čípek?..Kolik se jich vubec může dát?… nebo mám ještě počkat do zítra? Mám už začít plašit a jít o víkendu na pohotovost?… Nechci ji zbytečně traumatizovat na tom gastro vyšetření :(… Je hotová jen z čípků :(… Jak vám děti nejdýl nekadili? A jak jste to řešili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4157
28.4.17 12:42

U syna jsme to taky hodne resili a cipek jsem dala snad jen jednou…davala jsem pravidelne laktulozu, je to na zmekceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
28.4.17 12:44
@Lemonkas píše:
U syna jsme to taky hodne resili a cipek jsem dala snad jen jednou…davala jsem pravidelne laktulozu, je to na zmekceni

Lactulozu dávám už cca 14 dní v kuse…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
28.4.17 12:47

Ja davala stavicky z kompotu hlavne svestkova zabirala super kolikrat skoro ani nedobehla na zachod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
28.4.17 12:59

Také jsem s tím měla okolo tohoto věku se synem problém, měl to psychický blok, že odmítal chodit na záchod a tlačit, aby ho to nebolelo, tak to zadržoval. a nešel třeba i týden a měl pak úplně tvrdé brisko, zkoušela jsem kompoty, kefiry, lněné semínko atd. Nic nezabralo. Nakonec nám pomohla dr v nemocnici, která mu dlouhodobě předepsala forlax, postupně jsme upravovali dávkování, pak jsme místo forlaxu brali chvíli jeste lactulosu a bylo konečně po problému. zacal díky tomu kakat pravidelně každý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9320
28.4.17 13:02

U dcery se mi taky stalo, že se nevykakala ani po čípku. U nás pomáhal spíš ten easylax. Ale ten už jste taky zkoušely. Nám tehdy doktorka řekla, že pokud se to nepodaří doma tak, že v nemocnici budou muset udělat klystýr. V nejhorším případě, že musí doktor v podstatě mechanicky - rukou - tomu bobku, který tvoří vlastně špunt pomoci ven. Naštěstí tomu jsme se vyhnuli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
28.4.17 13:04

Tak už se vykakala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
28.4.17 13:14

@Marky983 Zrovna jsem chtěla reagovat, že dcera po čípku kakala taky až za několik hodin.. Ikdyž na něm měli napsaný, že za půl hodiny… :-). Tak fajn, že se povedlo :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4213
28.4.17 13:33

@Marky983 huráááá :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: Člověk by nevěřil, jakou bude mít radost z jednoho bobku, co? Dcerka je cca 3 týdny bez plenek a taky s tím kakáním bojujeme. Jendou za 3 dny, bříško velký, stolice tuhá…
Už jsem si tohle jednou zažila se synem, ten měl jednou zácpu a udělala se mu prasklinka (fisura). Co jsme pak prožívali, to je na dlouhý psaní a nechci na to vzpomínat. Tolik slz a strachu a bolesti… Trvalo to asi půl roku a zkusili jsme všechno možné, co tu píšete. NAJEDNOU to přešlo a od té doby úplnej klid.
A děkuju za tip na EASYLAX - to neznám :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 13:36
@Marky983 píše:
Lactulozu dávám už cca 14 dní v kuse…
Četla jsem, že už se vykakala, ale jestli to i s laktulózou není v pořádku a zácpa se opakuje, trošku zvyš dávku a dávej pořád, dokud to nebude stabilně ok ;) na každého to působí individuálně..taky jsme si tím prošli..a nakonec jsme po poradě s doktorkou dávali v kuse asi 3 měsíce..a hlavně hodně zapít ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
28.4.17 13:52

Ahoj, také teď řeším podobný problém u naší dcery(2roky a 4m) - najednou nám začala chodit á 3-4dny - no a samozřejmě, že je to bobek, za který by se nestyděl ani dospělý! Myslím si, že teď má taky nějaký „blok“ - protože si stěžuje, že jí bolí bříško, kroutí se a já vím, že potřebuje kakat - a pak se třeba vykaká do kalhotek… A je z toho úplně vždycky chudák vyřízená - pláče, se to má v kalhotkách, i když před tím jsme se snažili na nočník. Už na nočník chodila od cca 18m… Snažím se dávat více ovoce a zeleniny, myslím, že ty kompotové štávy jsou bezva věc a asi i ta Lactuloza. K čípkům jsme zatím ještě nedošli - fakt se po 3 dnech vždy vykadí - a po jedné velké porci, pak jde většinou třeba ještě 2× na nočník už bez problémů. Trvá to teď asi 2m - měla 2× antibiotika, a od té doby si myslím, že má i trochu narušenou floru ve střevech - i když jsme brali celé balení probiotik. I u vás bych chvíli vydržela s nervem, hlavně vše řešit v klidu a netrestat, spíš povzbuzovat a chválit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
28.4.17 13:55

Taky bojujeme nejakou dobu. koupila jsem ted vlakninu pro deti pry taky zabira kdyz ji berete pravidelne. Zatim jsme nepouzili zvladame to zatim s laktulozou momentalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
28.4.17 13:58

@Jírovka taky se nam to spustilo po Atb i kdyz brala laktobacily, ktere vlastne davam od 3 mesicu pravidelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
28.4.17 14:09

Pokud by to mělo mít delší trvání, nech si napsat od lékaře forlax pytlíky a dávej jednou denně než se stolice upraví, pak pokračuj laktulozou. Taky jsme si prožili peklo, doteď dávám občas máslový čípky, řekne si o to sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.19 16:41

Holky pomoc

Kdyz se dcera narodila mela cernou stolici ta pry odejde po par dnech bohuzel jsem stratila mliko. Byla na um a tu cernou nekdy zelenou stolici mela porad doktorka nato nic nerikala jen ze ma ecoli. Takze od narozeni trpela na zacpu a tvrda hovinka a to byla jen na um. Rikala jsem si to se zpravi zacne chodit papat bude lip jenze ona papat nezacala ani nepije moc a ta stolice cely dva roky byla semtam 2× az 3× tydne no ppuzivaly jsme lactulosu nepomahala ted ve dvou letech nam dr dala forlax ale natom 3 dny nesla vubec a pak jeden den 3× uplnou vodu mensi davku nevykakala vubec nic ted uz pul roku dobrovolne nepokakala ani plenku. Muzu stim jit na pohotovost kdyz moje doktorka mi nijak neporadila ja ju trapim cipkama nekdy i klystyrem vzdycky kdyz nejde dyl jak 7 dni rekord byl 9. Nebo to mam nechat proste treba 14 dnu? Stim ze nakonec to pusti? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama