Někdo, kdo se léčil závislosti na alkoholu?

54
13.1.14 11:52

Někdo kdo se léčil závislosti na alkoholu...

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat někoho kdo to zažil, nebo o tom něco ví… Jak to chodí v léčebně se závislostí na alkoholu + návykové látky?? Tedy spíš ten začátek, nevím jak se tomu přesně říká detox?? Prý to trvá pár dní na začátku a to vás vyčístí ale je to to nejhorší z celého léčení… Tak by mě zajímalo, jak to jako probíhá, jestli vám odeberou všechny léky co užíváte a všechny ty látky na kterých jste závislí a co potom?? Má tam jít moje maminka, jelikož je závislá už spoustu let ale z tohohle má šílený strach… Jednou když ležela v nemocnici, tak tam nemohla pít alkohol a ani všechny ti prášky na kterých je závislá a bere je ve velkééém množství a když se vrátila domu, neuměla skoro ani odemknout dveře, neuměla zapnout televizi a ani zacházet s telefonem… Těch pár dní bez prášků a alkoholu jí uplně vygumovalo… Tak by mě zajímalo, jestli tohle z vás už někdo prožil a jak to tedy je?? Seberou vám vše, budete vygumovaní ale co pak, jak vás vrátí do normálu?? Prosím o rady moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6552
13.1.14 12:00

Ja ne, ale prislusnik rodiny- mesic detox, 3 mesice lecba… vse probehlo zacatkem roku 2010, doted abstinuje, zacoz ji hluboce obdivuji… Vim, ze pak jeste nejakou dobu chodila na ambulantni konzultace…
Detox pry byla sila, ale byla nejak tlumena lekama…

S tema praskama- v psychiatricke lecebne se udajne (jeji slova) odbourava jedna zavislost, v komunitach (to vim zas od sve kolegyne, ktera tak roky pracovala) oboji zaroven…

Jsou to informace kuse, sama jsem nezazila )nastesti)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3135
13.1.14 12:02

Dobrý den, řeším ten samý problém s mamkou, akorat s tim rozdílem, že ona si neprizna, že je alkoholicka..Muzu se zeptat, jak se zlomilo to sebepřiznání alkoholismu?
Moje mamka pije už 10 let, pořád se to horší, ale ona ne a ne si to přiznat…Doufala jsem, že třeba oznámení jí, že bude babičkou se v ní neco zlomí, ale bohužel nic…ani nedávná tragédie, že nám miminko zemřelo, s ní nepohlo..:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.14 12:04

Moje kamarádka dávala v říjnu takhle léčit svého bráchu ze závislosti na alkohol. Přijel tam, vzali mu mobil atd. Nesměl se jakkoliv kontaktovat s nikým z venku. Po nějakém čase za ním mohli jen jeho rodiče ani jeho sestru k němu nepustili. Po čase už mohla i sestra. Za nějakou dobu ho pustili na chvilku domů, aby zjistili jestli to zvládne atd atd… Vím, že tam byl dloooouho.

Je možné že to probíhá jinde jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
54
13.1.14 12:04
@kikina2004 píše:
Ja ne, ale prislusnik rodiny- mesic detox, 3 mesice lecba… vse probehlo zacatkem roku 2010, doted abstinuje, zacoz ji hluboce obdivuji… Vim, ze pak jeste nejakou dobu chodila na ambulantni konzultace…
Detox pry byla sila, ale byla nejak tlumena lekama…

S tema praskama- v psychiatricke lecebne se udajne (jeji slova) odbourava jedna zavislost, v komunitach (to vim zas od sve kolegyne, ktera tak roky pracovala) oboji zaroven…

Jsou to informace kuse, sama jsem nezazila )nastesti)

Ona strávila v léčebně jen 4 měsíce?? A jak hodně byla závislá?? Já myslela že v léčebně musí být tak rok nebo tak nějak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.14 12:10

Tak myslím, že pokud je závislá na alkoholu, bude mít delirium tremes… vím, že se dávají léky pro lepší zvládnutí, ale je to masakr, vidíš bludy, jsi paranoidní, agresivní… mají na to uzpůsobené pokoje a lůžka (někdy je potřeba přikurtovat), pokoj sester je sklem oddělen od pokoje pacientů. takže pacient je pod kontrolou. léky na tlak nebo jiné léky, které musí brát, dostávat bude. co se s ní bude v delírku dít nelze předvídat a pokud to má v kobinaci s práškama, tak to nevím. každopádně, když tam vezli mého tatínka(vezli ho z chirurgie, spadl, měl úraz, a byl bez alkoholu, nastalo delírko - takže šupajdil do protialkoholky), sestra v nemocnici mi říkala, ať se nebojím, že ho tam dají dokupy. taťka si ty bludy do dnes pamatuje, to, že byl agresivní už ne, jen že ho přivazovali… záleží na jím stavu. taťka si nepamatoval pár dní před, nějaké drobnosti, okamžiky. ale spočítat integrál uměl i když delirium odeznívalo. pak jsem ho měla doma, fungoval normálně, byl trochu pomalejší, ale to se upravilo.

• Citovat
  • Nahlásit
18813
13.1.14 12:12

@lenka 27 ne na rok to neni snad nikde, co vim, tak minimalni doba jsou tri mesice, jak v kterem zarizeni.

Po absolvovani detoxu jsou i vychazky, pozdeji mozne i propustky domu treba na vikend.Cela lecba spociva v dodrzovani prisneho rezimu, je to neco jako na tabore, budicek, ustlana postel, body se davaji treba i za upravenost a ciste obleceni.Pak jsou komunity.
Mnohem tezsi pro tyhle lidi, je to po opusteni lecebny, kdy jsou znovu vpusteny do sveta a musi to ustat. V lecebne je to pro ne jak v raji, nemaji tam zadne starosti kazdodenniho zivota, nemusi se o nic starat, jen o sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
13.1.14 12:16
@luciana2602 píše:
Dobrý den, řeším ten samý problém s mamkou, akorat s tim rozdílem, že ona si neprizna, že je alkoholicka..Muzu se zeptat, jak se zlomilo to sebepřiznání alkoholismu?
Moje mamka pije už 10 let, pořád se to horší, ale ona ne a ne si to přiznat…Doufala jsem, že třeba oznámení jí, že bude babičkou se v ní neco zlomí, ale bohužel nic…ani nedávná tragédie, že nám miminko zemřelo, s ní nepohlo..:-(

Zdravím, moje maminka je také závislá, tak nějak 10 let a je to opravdu šílené… když jí bylo 30 let byla krásná a skvělá máma a teď je z ní troska, dopadla možná i hůř než Bartošová… Také si nechtěla přiznat že je závislá až asi před rokem jsem to zlomila dobrým vztahem k ní… Trvalo to dlouho protože jsem na ní celou dobu nebyla zrovna milá ale to proto že jsem byla ještě malá holka takže jsem nerozuměla tomu že je závislá a nemůže přestat… Byla jsem na ní opravdu hodně škaredá… ale když jsem konečně pochopila to že ona vlastně přestat nemůže že to nejde a je to sice blbé přirovnání hodně blbé ale pomohlo mi to jí pochopit… Já nedokážu být jediný den bez čokolády, prostě jí musim mít a nevzadala bych se jí a takhle nějak já beru i mámu, že ona nemůže být bez toho, že to potřebuje stejně tak, jako já čokoládu… Takže jsem mluvila jakoby sama za sebe, že jí rozumím že to prostě nejde přestat a že jí neodsuzuji, denně si sní volám, protože už sní nebydlím ale udržuju si sní hodně dobrý vztah aby věděla že mi může cokoliv říct že jí neublížím a že jediná jakož to že celá rodina jí odsuzuje, tak já jediná zůstala a pomáhám jí… I když je fakt, že mě to psychicky hodně ničí už jsem zralá na psychiatra ale pořád držím… Každý den spolu voláme asi půl hodiny a já jí pořád vysvětluji že se nemusí bát že tady má mě a že jí nikdy neopustím a hlavně jí každý den říkám jak moc jí mám ráda… Možná vám to tak nepřijde ale tohle opravdu hodně pomohlo… To abych z ní dostala že je závislá, je to že jsem si udělala s ní dobrý vztah a pak jsem s ní o tom mluvila o tom jak to začalo a ona brečela a já jsem jí ve všem vyslechla ale zároven jsem mluvila za ní, protože vím že to v životě neměla lehké a proto takhle dopadla… Chce to pochopit její situaci abys mohla mluvit jakoby za ní a ona tě pochopí a pak jí říct, že se nemusí bát ti přiznat že je závislá, že jí za to neodsoudíš, naopak budeš moc ráda že ti tohle přizná a to je velký pokrok :) nezlob se že píšu páté přes deváté to je proto abych to napsala co nejdříve :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.14 12:25

Manželův známý tam musel z rozhodnutí soudu nebo co. Ale bylo to celý nějaký divný, nijak se neléčil a chlastal i tam. Prý když nezapočal léčbu nic neporušil.

• Citovat
  • Nahlásit
3135
13.1.14 12:31
@lenka 27 píše:
Zdravím, moje maminka je také závislá, tak nějak 10 let a je to opravdu šílené… když jí bylo 30 let byla krásná a skvělá máma a teď je z ní troska, dopadla možná i hůř než Bartošová… Také si nechtěla přiznat že je závislá až asi před rokem jsem to zlomila dobrým vztahem k ní… Trvalo to dlouho protože jsem na ní celou dobu nebyla zrovna milá ale to proto že jsem byla ještě malá holka takže jsem nerozuměla tomu že je závislá a nemůže přestat… Byla jsem na ní opravdu hodně škaredá… ale když jsem konečně pochopila to že ona vlastně přestat nemůže že to nejde a je to sice blbé přirovnání hodně blbé ale pomohlo mi to jí pochopit… Já nedokážu být jediný den bez čokolády, prostě jí musim mít a nevzadala bych se jí a takhle nějak já beru i mámu, že ona nemůže být bez toho, že to potřebuje stejně tak, jako já čokoládu… Takže jsem mluvila jakoby sama za sebe, že jí rozumím že to prostě nejde přestat a že jí neodsuzuji, denně si sní volám, protože už sní nebydlím ale udržuju si sní hodně dobrý vztah aby věděla že mi může cokoliv říct že jí neublížím a že jediná jakož to že celá rodina jí odsuzuje, tak já jediná zůstala a pomáhám jí… I když je fakt, že mě to psychicky hodně ničí už jsem zralá na psychiatra ale pořád držím… Každý den spolu voláme asi půl hodiny a já jí pořád vysvětluji že se nemusí bát že tady má mě a že jí nikdy neopustím a hlavně jí každý den říkám jak moc jí mám ráda… Možná vám to tak nepřijde ale tohle opravdu hodně pomohlo… To abych z ní dostala že je závislá, je to že jsem si udělala s ní dobrý vztah a pak jsem s ní o tom mluvila o tom jak to začalo a ona brečela a já jsem jí ve všem vyslechla ale zároven jsem mluvila za ní, protože vím že to v životě neměla lehké a proto takhle dopadla… Chce to pochopit její situaci abys mohla mluvit jakoby za ní a ona tě pochopí a pak jí říct, že se nemusí bát ti přiznat že je závislá, že jí za to neodsoudíš, naopak budeš moc ráda že ti tohle přizná a to je velký pokrok :) nezlob se že píšu páté přes deváté to je proto abych to napsala co nejdříve :)

Děkuji za radu, ja už taky s rodiči nebydlim, takže se mi blbě vychytava ta její „světlá chvilka“,když ji má, je to ta nejužasnější máma pod sluncem, ale bohužel, tyto chvíle jsou čím dál míň a míň..hrozně mě to mrzi, už i z toho důvodu, že jsou s tátou pořád ještě spolu a tátu to hrozne ničí :( už jsme to zkoušeli po dobrém i po zlém, ale nezabírá vůbec nic. právě teď jsem v situaci, že ji potřebuju, jako nikdy před tim a ona je tak hrozně zlá, když má nějakou tu decku v sobě… Opravdu už jsem zoufalá :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
13.1.14 12:35
@luciana2602 píše:
Děkuji za radu, ja už taky s rodiči nebydlim, takže se mi blbě vychytava ta její „světlá chvilka“,když ji má, je to ta nejužasnější máma pod sluncem, ale bohužel, tyto chvíle jsou čím dál míň a míň..hrozně mě to mrzi, už i z toho důvodu, že jsou s tátou pořád ještě spolu a tátu to hrozne ničí :( už jsme to zkoušeli po dobrém i po zlém, ale nezabírá vůbec nic. právě teď jsem v situaci, že ji potřebuju, jako nikdy před tim a ona je tak hrozně zlá, když má nějakou tu decku v sobě… Opravdu už jsem zoufalá :-(
Napiš mi na můj profil jak jsem ti poslala do zpráv myslím že bude fajn mít někoho kdo je na to úplně stejně… :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
13.1.14 12:36

@lenka 27 Můžu se zeptat, jak to u mamky probíhalo? Kolik toho vypila a jestli byla opilá? Mám trochu starost o moji mámu, ona se sice neopíjí, ale každý den v podvečer si nalije víno a popíjí ho, vypije denně určitě půl litru, někdy možná víc. A je to bez vyjímky denně. Když jí řeknu, že by to měla omezit, tak si klepe na čelo, jako co blbnu, ale já osobně si myslím, že závislá je. Jinak je normální v mezích možností (učitelka v důchodu :lol: ), funguje normálně, vaří, pere atd. atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
13.1.14 12:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.14 13:19

Ahoj,
tak moje mamka zrovna minulý týden nastoupila do léčebny. Už to bylo neúnosné. Nejhorší je, že se to seběhlo během jednoho a půl roku. Ani malá, která se mi narodila, ji nedonutila dělat jinak. Nejhorší bylo, že se jen utápěla doma, třeba i dva tři dny nejedla a jen si otevřela flašku. Naštěstí jsme ji donutili jít do té léčebny. Jen jsem zvědavá, jak to potom zvládne. Je už sama a toho se nejvíce bojím :,(
Ale jak tady koukám, tak je to v dnešní době fakt velký problém. Teď byla týden na tom detoxu a dneska ji mají dát na jiné oddělení. Říkala, že tam jenom naváželi lidi na ten detox. A že je to tam od těch 18 do cca 60 let, prostě napříč věkem.

• Citovat
  • Nahlásit
54
13.1.14 18:24
@Berousik píše:
@lenka 27 Můžu se zeptat, jak to u mamky probíhalo? Kolik toho vypila a jestli byla opilá? Mám trochu starost o moji mámu, ona se sice neopíjí, ale každý den v podvečer si nalije víno a popíjí ho, vypije denně určitě půl litru, někdy možná víc. A je to bez vyjímky denně. Když jí řeknu, že by to měla omezit, tak si klepe na čelo, jako co blbnu, ale já osobně si myslím, že závislá je. Jinak je normální v mezích možností (učitelka v důchodu :lol: ), funguje normálně, vaří, pere atd. atd.

Tak to co dělá tvoje mamka, co bych za to dala ;) nevím jestli v tom je nějakej rozdíl ale jestli pije červené víno, tak přesně takhle začala mojí kamarádky mamka nejdříve trochu ale pak zvyšovala a zvyšovala… A tvoje měla nějaký problém kvůli kterému by třeba začala?? jinak bych se asi nebála pokud by tedy nezačala zvyšovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat