Někdo, kdo se plánuje hlásit na medinu, když má doma mimčo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
5.12.21 16:00

Někdo, kdo se plánuje hlásit na medinu, když má doma mimčo?

Ahoj dámy.
Otěhotněla jsem -plánovaně, ze zdravotních důvodů, při studiu zubního. Ráda bych tedy začala hezky pěkně od začátku. Je to vůbec reálné? Co finanční stránka? Vždycky jsem byla trochu magor v nakládání si až až, tak třeba najdu spřízněnou duši:)
Chtěla bych nastoupit na individuál, ať nejsem úplně krkavčí matka.
Má někdo s něčím takovým zkušenosti? Většinou je to akorat mimčo omyl-hlídá celá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
606
5.12.21 16:10

@annx je to o domluve..vsechno musis absolvovat..:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
5.12.21 16:13

Tak finanční stránku ti neřekneme. Jelikož nevíme jak na tom jsi :nevim: to zubní máš teda ukončeny/přerušeny? Nebo budeš úplně od začátku? Tam pak jen dej bacha na odstudovanou dobu, jelikož Medina bude určitě placena dost vysoko.

A individuální studium ti musí škola povolit. Nedostane to každej jak si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.12.21 16:37

@Cenarius zubní mám ukončené, takže si mohu nechat předměty uznat, ne na dané fakultě dále pokračovat. Rodičovství by se do max delky studia nemělo počítat a ISP musí při péči o potomka do 4 let povolit.
Fin stránka mne zajímá jak to dělají případné maminky, já jistou představu mám, spíš jestli je reálná šance, že je k tomu všemu čas i na nějakou praxi v ordinaci etc:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.12.21 16:38

@Tykaja nechci se ničemu vyhnout, to vůbec ne, ráda si vše odchodim, alespoň bude vyšší šance konferencí, spíš jestli to někdo je fakt schopný zvládat/zvládá/jde do toho taky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
5.12.21 16:46

@annx já to asi nechápu. Ty mas ukončeny komplet zubní lékařství a místo práce, tak chceš znova celý studium medicíny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4484
5.12.21 16:51
@annx píše:
@Tykaja nechci se ničemu vyhnout, to vůbec ne, ráda si vše odchodim, alespoň bude vyšší šance konferencí, spíš jestli to někdo je fakt schopný zvládat/zvládá/jde do toho taky:)

Jestli jsem tě správně pochopila, tak máš vystudované zubní MDDr. a chceš jít do prváku na medicínu? Když jsi jedno studium řádně ukončila, tak platíš nějaký naprosto minimální poplatek za další VŠ. Jinak se za jeden semestr medicíny platí cca 43 000 Kč, dívala jsem se nedávno na předpisy UK. Nevím, jak to je s uznáváním předmětů, ale myslím, že mezi zubním a medicínou ti toho tolik neuznají, ale nejsem si jistá. Každopádně pokud chceš s malým mimčem studovat medicínu, tak hodně sil, já bez dítěte vystudovala 4 roky medicíny a pak jsem se totálně psychicky sesypala. Nejhorší pro mě byl tedy prvák. Ale tak ty už máš znalosti ze zubního, takže ti učení půjde o hodně lépe, takže teoreticky bys to třeba zvládnout mohla, jen nevím, jestli máš pak hlídání, když budou praxe… Každopádně ti moc držím palce, na jakou fakultu se chceš hlásit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15850
5.12.21 16:58

Ja pochopila, ze studium planovane ukoncila napr. ve 2.r. kvuli tehotenstvi. Tudiz by ji mohli uznat splnene predmety z predchoziho studia, byt nedokonceneho. U nas tato praxe bezne fungovala, prichazeli k nam lidi treba po prvaku VSCHT a nemuseli delat zkousky z chemie. Nemyslim si ale, ze by uznali zkousku z doby pred 20r, ale v nejakem rozumnem obdobi - 5r zpet?- asi ano. Kdyz jsem si dodelavala pedagogicke zamereni, tak prave odborny predmet uznavali 5r zpet, jinak to clovek musel delat znova.

Ale prijde mi to jako desna divocina :think:. Asi bych sla s ditetem do studia ekonomiky, kdybych mela hlidani, mozna nejakeho rpogramovani… Ale medicina teda nevim nevim :think:. Mozna uz jde dite do skolky, ale i tak musi mit clovek spolehlive hlidani v dobe nemoci ditete.

Standardni doba magisterskeho studia je doba studia navysena o rok (pokud se to zase nemenilo), pocitaji se do toho i neukoncena studia a nad tuto dobu se studium plati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4484
5.12.21 17:11
@Hobitka píše:
Ja pochopila, ze studium planovane ukoncila napr. ve 2.r. kvuli tehotenstvi. Tudiz by ji mohli uznat splnene predmety z predchoziho studia, byt nedokonceneho. U nas tato praxe bezne fungovala, prichazeli k nam lidi treba po prvaku VSCHT a nemuseli delat zkousky z chemie. Nemyslim si ale, ze by uznali zkousku z doby pred 20r, ale v nejakem rozumnem obdobi - 5r zpet?- asi ano. Kdyz jsem si dodelavala pedagogicke zamereni, tak prave odborny predmet uznavali 5r zpet, jinak to clovek musel delat znova.

Ale prijde mi to jako desna divocina :think:. Asi bych sla s ditetem do studia ekonomiky, kdybych mela hlidani, mozna nejakeho rpogramovani… Ale medicina teda nevim nevim :think:. Mozna uz jde dite do skolky, ale i tak musi mit clovek spolehlive hlidani v dobe nemoci ditete.

Standardni doba magisterskeho studia je doba studia navysena o rok (pokud se to zase nemenilo), pocitaji se do toho i neukoncena studia a nad tuto dobu se studium plati.

Zkoušky na medicíně uznávají do 8mi let od jejich složení, nedávno jsem to zjišťovala. Dříve to bylo do 10ti let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat