Někdo po ukončení Keto diety?

21.9.19 12:27

Někdo po ukončení Keto diety?

Ahoj maminky, je tu někdo po ukončení Keto diety? Trochu zápasím s tím, že se tak nějak snažím dodržovat to či ono, ale i tak mi váha za týden stoupla o 2kg :-( Takže dneska jdu běhat a asi znovu uberu na jídle. Nahradím 2jídla nápojem a budu se ještě více krotit. Docela by mě zajímalo, jestli lze udržet váhu, i když se člověk snaží :-( Přijde mi, že přiberu snad i po zelenině :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.9.19 12:34

Já se hlásím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 12:51

@ivulineček A jak dlouho jste po této dietě? Já krátce, ale smiřuju se s tím, že budu nahrazovat 2jídla protein nápojem a zbytek jen zelená zelenina, rozumně sýr, kvalitní olej a to je asi vše. Přijde mi, že prostě když nedržím sacharidy pod 40-50g, tak nemám šanci váhu udržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4469
21.9.19 13:23

Holky, z biochemického hlediska je ketodieta strašné svinstvo, nic zdravého… :nevim: Jojo efekt je v podstatě jistotou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 13:28

@hanabenešová pres rok.Ja 18 kilo, manzel 22.
Zustala jsem rano na koktejlu, ale jen z lenosti, protoze je to jednoduche

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 13:29

@SAJ u me ani u manzela se nedostavil, stejne jako u kamaradky. Co se tyka slozeni, nikdo nepocita s tim, ze je to na rovni cerstvemu masu a zelenine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 13:30

Ja jsem spokojena.Ucel to splnilo, naucili jsme se jist jinak a lepe, samozrejme ta rychlost hubnuti byla hodne motivujici.Pak stalo za to to udrzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10706
21.9.19 13:54
@hanabenešová píše:
@ivulineček A jak dlouho jste po této dietě? Já krátce, ale smiřuju se s tím, že budu nahrazovat 2jídla protein nápojem a zbytek jen zelená zelenina, rozumně sýr, kvalitní olej a to je asi vše. Přijde mi, že prostě když nedržím sacharidy pod 40-50g, tak nemám šanci váhu udržet.

A proc bys nemohla udrzet sacharidy pod 40 a jist pritom jidlo misto prasku??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 15:53

@Lenka_Hal nejim maso, takze o to je to docela komplikované… premyslim jak si nastavit jidelnicek, abych byla syta a chuťové by se to dalo snest. Vim, ze jsem ten typ, co se bude muset hlidat celej zivot, takze proto jsem psala, ze nakonec 1-2 jidla nahradim napojem a pak doplnim zeleninou. Postupne treba protein. smootie nahradim večeři a bude to snad ok. Vim, ze to neni idealni cesta, ale připrat uz nesmím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 15:54

@ivulineček tak ja bych asi vecer zustala na koktejlu, uz kvuli běhání, ktere je hodne pozde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.19 15:58

@SAJ ok, ale jak se dostat na normalni vahu, kdyz rady a doporučení nepomahaji? Zhubla jsem kolem 20kg, jeste 5kg bych da dolu velmi rada a tak od zitrka zase zpět k upravam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.9.19 16:09

@hanabenešová omlouvám se za anonym, ale je to dost osobní.

Já jsem zhubla pomocí keto 35 kilo, nabrala jsem zpět 55 kilo. Bylo to nekázní. Bacha na to. Za mě, keto může fungovat a spoustě lidí funguje. Lepší je na něm hubnout, když člověk jen ladí pár kil, než když je opravdu obézní. A pokud se pak vrací k jinému stylu stravování, tak navyšovat sacharidy jenom o opravu malé gramy v průběhu delšího období (například 10g / týdne, klidně 14 dní). Po ukončení keto ale skoro každý přibere zhruba 2 - 5 kilo, když začneš jíst sacharidy, tak začneš zadržovat i více vody a to se projeví. Nicméně hlídat si co člověk jí je už pak doživotní. Jdu na to teď úplně jinak a jsem mnohem spokojenější.

• Nahlásit
  • Citovat
21.9.19 16:17
@Anonymní píše:
@hanabenešová omlouvám se za anonym, ale je to dost osobní.Já jsem zhubla pomocí keto 35 kilo, nabrala jsem zpět 55 kilo. Bylo to nekázní. Bacha na to. Za mě, keto může fungovat a spoustě lidí funguje. Lepší je na něm hubnout, když člověk jen ladí pár kil, než když je opravdu obézní. A pokud se pak vrací k jinému stylu stravování, tak navyšovat sacharidy jenom o opravu malé gramy v průběhu delšího období (například 10g / týdne, klidně 14 dní). Po ukončení keto ale skoro každý přibere zhruba 2 - 5 kilo, když začneš jíst sacharidy, tak začneš zadržovat i více vody a to se projeví. Nicméně hlídat si co člověk jí je už pak doživotní. Jdu na to teď úplně jinak a jsem mnohem spokojenější.

No právě, musim to doladit. Skoda, ze nemam nikoho, kdo by me motivoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.9.19 16:34
@hanabenešová píše:
No právě, musim to doladit. Skoda, ze nemam nikoho, kdo by me motivoval.

doporučuju hledat spíš v zahraničí, kde se tím holky moc rády chlubí na Instagramu i na YouTube… tady v čechách se to hledá blbě, když už, tak jedou holky třeba „jen“ paleo… nicméně všechny ty, které to drží opravdu s velkým úspěchem, jedou „stále“… u nás v cz třeba Barušminky - hodně o tom i mluví a dělá vlogy, kde i ukazuje, co jí…

• Nahlásit
  • Citovat
24.9.19 21:43

Ketodieta je nesmysl (stejně jako jakákoli “dieta”) - člověk by se měl naučit stravovat nějak racionálně a tak, aby to bylo dlouhodobě udržitelný.. navíc 40 - 50 g sacharidů denně, to je docela málo - když člověk vezme v potaz, že jenom pro fungování mozku je potřeba cca 120 g denně (jo, nesouhlasím úplně ani s LC). Ketodiety taky často fungují na základě hodně velkého kalorického deficitu, takže jakmile s tím člověk skončí a začne jíst “normálně”,, je “kynutí” dost logickej výsledek :woman_shrugging_tone1:
Základ je znát svůj bazální metabolismus a na základě toho + aktivity si pak sledovat příjem.
Ještě podotknu, že dlouhodobý kalorický deficit způsobuje, že se tělo připravuje na to, že bude hladovět, takže si dělá zásoby na horší časy a člověk tak stejně nehubne.. v horších případech to pak taky vede tak maximálně k záchvatovitýmu přejídání :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama