Někdo zkušenost s očkováním Johnsnem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 15:44

nekdo zkusenost s ockovanim Johnsnem?

Dobry den nekdo zkusenost s ockovanim na covid s vakcinou Johnsem? staci jedna davka a dostanu nejaky certifikat? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38945
15.1.22 15:49
@Anonymní píše:
Dobry den nekdo zkusenost s ockovanim na covid s vakcinou Johnsem? staci jedna davka a dostanu nejaky certifikat? :think:

to už se tu ani neočkuje, ne? Rozhodně bych do ní nešla. ANi některé okolní státy ji neuznávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
15.1.22 15:54
@Anonymní píše:
Dobry den nekdo zkusenost s ockovanim na covid s vakcinou Johnsem? staci jedna davka a dostanu nejaky certifikat? :think:

Proč anonym? Johnsnem už se asi opravdu neočkuje. Nešla bych do ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
15.1.22 16:00
@Anonymní píše:

Když ji seženeš (musíš za ní cíleně jít), tak „certifikát“ dostaneš a tečka ti zezelená čtrnáct dní od té první aplikace. Po dvou měsících ti přijde, že se máš přeočkovat. Ale to nemusíš, jsi plně očkovaná z pohledu zákona, zatím má stejnou platnost jako ostatní vakcíny.

Ochranu má napikaču, ale furt lepší než nic. Ale o to ti asi nejde.

Některé země ji neuznávají. Třeba Rakousko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
15.1.22 16:37
@vokishka píše:
to už se tu ani neočkuje, ne? Rozhodně bych do ní nešla. ANi některé okolní státy ji neuznávají.

Očkuje. Přítel mé dcery si na ní zrovna včera sjel. On je vůči covidu dost imunní, když jej dcera chytla a měla pekelný průběh, on se o ni staral a nechytil nic.
Ale aby mohl v Česku trochu normálněji fungovat, tak šel do Johnsona, platný certifikát bude mít poté velmi brzy na rozdíl od dvoufázové vakcíny a díky tomu i chvíli s „Tečkou“ klid, posilka mu silně chyběla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
15.1.22 16:45

Záleží, co od ní očekáváš. Kamarádi na ní byli, jelikož ji vyhodnotili jako nejmenší na zátěž pro tělo, týden po ní byli ko, dva týdny na to chytli covid, průběh s horečkami a dušností, za měsíc chytli omikron… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
15.1.22 16:54
@tartaletka píše:
Záleží, co od ní očekáváš. Kamarádi na ní byli, jelikož ji vyhodnotili jako nejmenší na zátěž pro tělo, týden po ní byli ko, dva týdny na to chytli covid, průběh s horečkami a dušností, za měsíc chytli omikron… :nevim:

No, já omikron mám teď :D Po třech dávkách Pfizeru. První dvě březen a duben, třetí 28. listopadu. Nemám tak děsivý průběh, naštěstí, ale prostě covid omikron to je.
Napadl mě poté, co jsem se začala zberchávat z jedné virozy, manžel to donesl domů z byznys jednání. Takže z jedné zahleněnosti jsem obratem spadla do druhé.
Ale není to katastrofické, jen tedy první dva dny jsem se cítila dost pod psa a nejraději bych zalezla do deky (což nešlo, povinnosti kolem dětí, zná to každá máma). Ale žádná vysoká horečka, maximum bylo 37.5, jinak bolest hlavy, nosohltan a kašel (víceméně v krku, ne na průduškách či nížeji). Takže v tuto chvíli je asi jedno, jestli máš Pfizera, Modernu či Johnsona. Omikron prostě chytit můžeš u všech vakcín, jen ten průběh budeš mít snad lehčí než když bys neměla vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
15.1.22 16:59

Ja osobne mam dve Davky pfizera..a od te doby co jsem prosla ockovanim sem jak morce staci aby deti prisli ze skoly jen s rymou a jsem schopna mit 2× do mesice rymu.. pred ockovanim jsem mela rymu tak 2× do roka.. ted je to opravdu masakr ale zatim covid nebo omikron se me vyhl🙏🏼za celou dobu co to tady frci.. tak bud jsme si tim prosli a nevime o tom nebo jsme meli opravdu stesti a jsmw odolny a nebo nas to teprve jeste ceka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
15.1.22 16:59

Neee jen me ale nas cele rodiny🙏🏼 :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
15.1.22 17:25

Ja mam Johnsna. Den po ockovani jsem byla unavena a bolely svaly a klouby. Jinak v poradku :) Covid jsem jeste nemela (tuk tuk), takze myslim, ze jsem pomerne odolna a nechtela jsem do sebe davat nekolik davek. A zaroven chci mit moznost chodit s ditetem cvicit, plavat, do hernicek. Jinak bych se nejspis neockovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5777
15.1.22 19:29
@Anonymní píše:

no už je problém ho sehnat. Já jsem očkovaná Johnsonem v květnu, předtím v lednu jsem měla covid, stejně tak můj manžel a rodiče. S covidem jsem denně v práci, jedno dítě bylo v listopadu pozitivní a nechytla jsem to. Takže si myslím, že imunitu po něm špatnou nemám. Ale Rakousko ho přestalo uznávat, takže znova bych si ho dát nenechala.
Jinak je možnost se po 2 měsících přeočkovat. Ale certifikát u nás platí 9 měsíců, není tedy ta posilující dávka nutná. Co se ochrany týče, tak se píše, že má nižší účinnost, než třeba Pfizer. Ale těch pozitivních po Pfizeru jsou taky kvanta, tak je otázka zda je to pravda.
Certifikát dostaneš hned, začne platit po 14 dnech. Ale to i u ostatních vakcínách, tam je to 14 dní po 2. dávce. Takže tohle je rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
16.1.22 07:34

@vokishka
Urcite bych si ho nedavala a sla do klasiky Pfizer/ Moderna.
Ja mam J&J, ted 1 davku Moderny a v nekterych zemich budu mit problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
16.1.22 09:55

Ja měla Johnson + booster od Moderny.
Ziju v Rakousku a je to tady takhle akceptovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
16.1.22 10:09
@GirlsNick píše:
Ja měla Johnson + booster od Moderny.
Ziju v Rakousku a je to tady takhle akceptovaný.

Ziju v DE a napr v Bavorsku to je booster neni uznavany a je potreba test do restauraci apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat