Někdo zkušenosti Aurorix nebo citalec

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28
16.11.21 17:37

Někdo zkušenosti Aurorix nebo citalec

Ahojky všem.
Bohužel jsem neplánovaně otěhotněla. Selhala antikoncepce.

Beru měsíc a půl citalec 20mg a ricotril bohužel. Vím ze je to benzak ale nejde se než toho obejít.
Mám šílené stavy a to takové ze by to více ohrozilo dítě. Jsou to úzkosti nonstop z prožitku co jsem viděla tragédii u které jsem byla svědkem a viděla kus tel. Nejde ti vymazat a mám to pořad před očima.

Jde o to ze nemám ze sexu žádný ale ženy prožitek. Četla jsem o Aurorixu, ze ten skoro jediný to nedělá.

Jenze nevím zda je i na tyto problémy. Už bych nechtěla zažít to co na začátku antidepresiv. Moje psychiatricka se zatím radi na vyšších místech což ve mě důvěru k ni moc nevytváří. A rak se ptám zde. Zda nemáte některá zkušenost. Deluji všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
268
16.11.21 17:50

Aurorix se v těhotenství nedává, nejsou s tím zkušenosti.
Nejčastěji sertralin, es/citalopram.
Citalec - citalopram.

Sex. dysfunkci po léku řeště až po porodu. Důležitější je zdravé mimi.

Nudz Praha nabízí možnost poradenství pro psychiatricky léčené pacientky plánující graviditu a kojení. Na bydliště nezáleží. Tam se objednejte. Jsou speciální konziliární pracoviště.

A individuální terapii máte zařízenou? Skupinový stacionář? Něco kromě užívání léků?

Sex. polékovou poruchu by neměli dělat např Trittico, Brintellix, bupropion, coaxil, agomelatin…a aurorix také ne, ale během těhotenství se některé léky nepoužívají. Nejsou bezpečné pro vývoj mimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
16.11.21 19:41

Já v těhu brala Seropram, je to Citalopram, ten by měl být absolutně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
16.11.21 19:52
@pampalin píše:
Já v těhu brala Seropram, je to Citalopram, ten by měl být absolutně v pohodě.

Já mám ještě ale ricotril 0,5mg 3× denně něco jsko neurol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
16.11.21 19:56

Ricotril nevím, co je, jen Rivotril. Já teda dostala na noc teď Derin a ten jsem vysadila sama od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
16.11.21 20:09
@pampalin píše:
Ricotril nevím, co je, jen Rivotril. Já teda dostala na noc teď Derin a ten jsem vysadila sama od sebe.

Ano pardon měl být rivotril.
PsCholozka mne ujišťuje ze ho mohu i v tehu, ale moc toho jsem na netu nenašla, ze by ho nějaká maminka brala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
16.11.21 21:05

Kdo ti ten Rivotril předepsal? Psycholog není lékař, neřeší farmakoterapii.
Citalec patří k AD, která se v těhotenství užívají, ale může způsobit některé poporodní komplikace. Nemusíš se toho bát, není to nic neřešitelného a děje se to velmi zřídka, jen je potřeba, abys to zdůraznila před porodem.
Aurorix se v těhotenství neužívá.
Rivotril v žádném případě není pro tebe teď vhodný. Jak často ho užíváš a v jakých dávkách, jestli se můžu zeptat? Chodíš na psychoterapii? A k psychiatrovi? Mrzí mě, že máš takové starosti v těhotenství a držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
16.11.21 21:17
@Lucynka7 píše:
Ano pardon měl být rivotril.
PsCholozka mne ujišťuje ze ho mohu i v tehu, ale moc toho jsem na netu nenašla, ze by ho nějaká maminka brala. :nevim:

Psycholožka by se neměla vyjadřovat k lékům. Nemá vzdělání ani kompetenci, aby schvalovala Rivotril u těhotné.
Léky patří do odbornosti vaší psychiatricky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
16.11.21 22:27
@LaRoux píše:
Kdo ti ten Rivotril předepsal? Psycholog není lékař, neřeší farmakoterapii.
Citalec patří k AD, která se v těhotenství užívají, ale může způsobit některé poporodní komplikace. Nemusíš se toho bát, není to nic neřešitelného a děje se to velmi zřídka, jen je potřeba, abys to zdůraznila před porodem.
Aurorix se v těhotenství neužívá.
Rivotril v žádném případě není pro tebe teď vhodný. Jak často ho užíváš a v jakých dávkách, jestli se můžu zeptat? Chodíš na psychoterapii? A k psychiatrovi? Mrzí mě, že máš takové starosti v těhotenství a držím palce.

Omlouvám sw měla tam být psychiatricka. Chodím i na terapie samozřejmě. Ale ten moment a zážitek je tak silný ze mám úzkost až zvracim, tresu se a nejsem čschopna ani jist. Proto mi dala ten rivotril. Jsem mnohem klidnější ale mám zase strach o mimi s tímto lékem. Zkoušeli jsme vysadit ale bylo to šílený. Jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
16.11.21 22:36
@Lucynka7 píše:
Omlouvám sw měla tam být psychiatricka. Chodím i na terapie samozřejmě. Ale ten moment a zážitek je tak silný ze mám úzkost až zvracim, tresu se a nejsem čschopna ani jist. Proto mi dala ten rivotril. Jsem mnohem klidnější ale mám zase strach o mimi s tímto lékem. Zkoušeli jsme vysadit ale bylo to šílený. Jsem z toho zoufalá.

Chápu, že to musí být náročné. Jen tam opravdu rychle vzniká závislost a tolerance a ta může být velkou komplikací pro těhotenství a porod. Taky bych doporučila MUDr. Hanku.
https://www.nudz.cz/…ance/profil/
Přeju, ať je brzy lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat