Kojení - někdy chce často, jindy až když jí nabízím - jak to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 08.12.09 17:54
někdy chce často, jindy až když jí nabízím - jak to?

Ahoj maminky, všimla jsem si, že moje malá má dny, kdy chce nakojit po dvou a půl hodinácha je mrzutá, když se tak nestane a jindy si na kojení pomalu nevzpomene, ale ochotně se přisaje, když ji přiložím.Máte to tak někdo taky? Čím to je?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 08.12.09 18:57

ahoj,
to je uplne normalni, proste někdy má větší hald a indy zas ne, ale když nabízíš tak si vezme :-)

• a mas zlaty dítě, když 2,5 hodiny považuješ za častý pití . nas mrmla míval období kdy chtěl pít kazdou hodinu :-)

har.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 08.12.09 19:17

To je úplně normální.Kojení je jedinečné v tom,že si příjem reguluje samo dítě.Pije si podle své potřeby.Pokud tuto potřebu respektuješ,nemůže se přejíst a nemůže být ani hladové.Mateřské mléko se stráví téměř beze zbytku.

Potřeba jednotlivých dětí se někdy rychle mění a tomu se přizpůsobuje i složení MM..

Já jsem obě děti plně kojila celého půl roku,každé mělo potřebu jinou.Adámek pil neustále,Emča pravidelně za delší čas.Adámka jsem kojila celkem 2 roky a 9 měsíců,pak nějakou dobu oba společně a Emču kojím ještě teď

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 08.12.09 23:10

Odnaučila jsem se koukat na hodiny. O jednu starost míň :mrgreen: Jen když jsme se někam vypravovali, tak jsem před odchodem nabídla, aby nekvičel 5min po odchodu z domu, jinak jsem neřešila.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 09.12.09 06:43

Děkuju za odpovědi. Myslela jsem si, že je to normální. Akorát se nám teď přidalo nekakání. Teda včera nekakala vůbec a dneska taky zatim nic!

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 09.12.09 07:45

no tak na to, ze se dite neprechlasta, neverim. Kostej si da kdykoliv od 1 hodiny po kojeni, ale pokud mu to dopravam, tak pak ma paradni koliky. sleduji hodiny a pres den je urcite spokojenejsi a takly pije lepe. (On se normnalne prisaje, ale pije chvilku a rve) Akorat se nam ejak pokakaly noci

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 09.12.09 07:56

Týjo,s tím nekakáním je to normální.Mateřské mléko se bezezbytku stráví.Zvlášť v období růstového spurtu.Kojené dítě nemusí kakat i několik dní v kuse a nic se neděje.

Adámek s Emičkou,když byli plně kojení,měli taky taková období.Adámek v pěti měsících nekakal někdy i 5 dní.

Mateřské mléko je dostačující pokud dítě přibývá.

Pudli,já jsem obě děti kojila dlouho,každé podle jeho potřeby.Hodiny jsem nikdy nesledovala.Adámek pil neustále a nějak zvlášť na koliky a bolení netrpěl.Emička sama od sebe pila po delší době,dlouho trpěla na koliky a bolení a taky měla dlouho reflux.Ublinkla si a mohli jsme kojit znova.

Každé dítě je jiné a každá maminka si musí vysledovat sama,co jejímu dítěti prospívá a co ne.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 09.12.09 08:54

Holky a co s dítětem, která se nehlásí skoro vůbec? Prostě mi to přidadá, že ona jí jen tolik aby neumřela hlady. Fakt je to utrpení, navíc co se týče přibývání na váze, tak taky nic moc. :-( Ale prostě nechce, když jí nabídnu, tak většinou spustí hysterák, že nechce. Ochotně jí většinou jen při probuzení, ale i to někdy ne.
Teď jsme byli o víkendu pryč a malá mi tam jedla nádherně, už jsem pojala podezření, že to bude tím, že jí doma dávám látkové plenky a proto nechce jíst. Tak že jsem teď doma dávala papírovky a jedla relativně dobře, dneska má taky papírovku a už předvádí to na co jsme zvyklá, tak já fakt teda nevím. :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 09.12.09 09:49

Ahoj Katy.Podle metříku vidím,že máš čtyřměsíční holčičku,pod metříkem váha ve třech měsících.

Emička měla ve třech měsících 5660g,podobně jako Tvoje holčička.Emička byla a je ve srovnání s ostatními holčičkami ve svém věku drobínek.Na roční prohlídcd měla něco málo přes 8,5 kg.Naše doktorka říkala,že je to v pořádku a v normě.

Byla plně kojena do půl roku.Měla i období,kdy chtěla být kojena jednou za 3 - 4 hodiny.

Já si myslím,že pokud je spokojená a pije si podle své potřeby,stačí jí to.Já bych jí nenutila.

Nesrovnávej ji s ostatními dětmi a svou starší dcerkou.Adámek měl ve třech měsících 7060g a v roce skoro 11kg.Každé dítě je jiné a obojí je v mezích normy.

Nedělej si starosti a nenuť ji.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 09.12.09 09:54

Jani no já vím, že bych ji neměla nějak nutit, ale ona fakt klidně nejí půl dne. :nevim: Prostě já mám hlavně obavy, aby měla dostatek tekutin. No asi to moc řeším, vždy si říkám, nebudu to řešit, nechám jí v klidu, ale pak mi to prostě nedá. :-(
Jo a se starší dcerkou jí ani srovnávat nemůžu, ta v půl roce neměla to co ELiška teď, ale to bylo jejim zdravotním stavem, operacemi atd.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 09.12.09 10:00

Katy,nezlob se.Nevěděla jsem,že byla Eliška na operaci.Myslela jsem to naopak.Kdybych věděla,tak blbě bych to nenapsala.

Já si myslím,že jí to stačí i z hlediska potřeby tekutin.Určitě brzy půjdete na čtyřměsíční prohlídku,poraď se.Já bych ale čaj nebo něco jiného nepřidávala.Pila by čaj na úkor MM a v čaji kromě vody žádné jiné živiny nejsou.

Já jsem se na čajík ptala na půlroční prohlídce.To byl konec května.Myslela jsem si,že v horku potřebuje více tekutin.Doktorka mi ale čajík nedoporučila.Ří­kala,že je to ještě zbytečné.

Pokud počurá 4 plenky za den,myslím si,že jí to stačí.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 09.12.09 10:04

Jani v pohodě, vůbec se neomlouvej, a na operacích byla Kristýna ta starší, Eli je ta mladší, ten nežravec. :lol:

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 09.12.09 10:07

Eliška teda byla taky na operaci, ale jen tříselné kýly, to je nic proti tomu se měla Týna.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 09.12.09 10:08

Jani ještě jak tady píšeš o tom počůrání 4 plen za den. Co si mám představit pod pojmem počůraná plena? Kolik by v ní asi tak mělo být?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 09.12.09 11:47

jo tak to jsem taky nikdy nepochopila, co to je počůraná plena. on totiž rafánek ucvrnkává asi tak každých 15 minut, takže mám tolik počůraných plen, kolikrát přebaluju. čůral takhle často, ikdyž mi jednou nepil 12 hodin…

jo a rafánek měl ve 3 měsících 5350

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >