Někdy mám hrozné výkyvy nálad

Anonymní
10.2.20 17:47

Někdy mám hrozné výkyvy nálad

Ahoj,
nemám si na co v životě stěžovat, ale… mám někdy hrozné výkyvy a připadám si hrozně na nic, jen bych ležela. Jsou dny, kdy si připadám hezká a fajn, pak dny, kdy na sobě vidím každičký detail špatně, nejraději bych se zahrabala a nevylezla…
V poslední době mi v práci neklapla jedna pozice, někdy mám pocit, že jsem tam podceňovaná, sice mluvím 4mi cizími jazyky, ovládám systémy, stejně si někdy připadám braná jako naivním neschopná, možná jen protože jsem mladá… Ale není to to, co mě trápí nejvíc. To je prostě to, že si někdy připadám hrozně ošklivá a na prd, ačkoliv sama tuším, že to není pravda. Jen tu náladu nedokážu ovládnout…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

159
10.2.20 18:03

Možná máš na sebe vysoké nároky a neúspěch tě sráží na zem. Najdi si něco co tě baví, sport, nějaké masáže, relax… Trochu se rozptýlit a přijít na jiné myšlenky. Nic není tak černé, jak se zdá, uvidíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
10.2.20 18:07

Pošli adresu, telefon, fotku. Mám to stejně, jen to musíme vyladit, a budeme se nádherně doplňovat. :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
10.2.20 18:09

Momentálně procházím tím samým. Ale u mě je to hlavně tím, že se mi nedaří najít práce. Ale v okolí to má dost lidí, prý prostě chybí sluníčko a je to počasím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
10.2.20 18:10
@Anonymní píše:
Ahoj,
nemám si na co v životě stěžovat, ale… mám někdy hrozné výkyvy a připadám si hrozně na nic, jen bych ležela. Jsou dny, kdy si připadám hezká a fajn, pak dny, kdy na sobě vidím každičký detail špatně, nejraději bych se zahrabala a nevylezla…
V poslední době mi v práci neklapla jedna pozice, někdy mám pocit, že jsem tam podceňovaná, sice mluvím 4mi cizími jazyky, ovládám systémy, stejně si někdy připadám braná jako naivním neschopná, možná jen protože jsem mladá… Ale není to to, co mě trápí nejvíc. To je prostě to, že si někdy připadám hrozně ošklivá a na prd, ačkoliv sama tuším, že to není pravda. Jen tu náladu nedokážu ovládnout…

Cyklothýmie? Dysthýmie? Koukni na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
10.2.20 18:15
@maky 1993 píše:
Momentálně procházím tím samým. Ale u mě je to hlavně tím, že se mi nedaří najít práce. Ale v okolí to má dost lidí, prý prostě chybí sluníčko a je to počasím :nevim:

Teď vážně. Mám náběh na diagnozu bipolární poruchy. Daří se mi to zvládat za pomoci léků, ale vynechat dva dny, mám depku jak vyšitou, potom mi třeba stačí hodina spánku, a makám a bavím se. Za 3 dny propad do deprese, úzkosti, třes rukou z vyčerpání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 18:16
@Enmamma píše:
Cyklothýmie? Dysthýmie? Koukni na to.

Páni, ta cyklothýmie sedí naprosto přesně… Chtěla bych to případně co nejdříve řešit - jenže objednání k psychologové je na měsíce - dá se i s tímto problémem jít na psychiatrii - ambulanci?
Asi se budu cítit velice trapně, ale ty nálady mě vyčerpávají a chodí si jak chtějí. Jednu chvíli si říkám, jak jsem se kvuli tomuhle mohla skoro hroutit a v jinou se z toho zase hroutím…

• Nahlásit
  • Citovat
2355
10.2.20 18:20
@Anonymní píše:
Páni, ta cyklothýmie sedí naprosto přesně… Chtěla bych to případně co nejdříve řešit - jenže objednání k psychologové je na měsíce - dá se i s tímto problémem jít na psychiatrii - ambulanci?
Asi se budu cítit velice trapně, ale ty nálady mě vyčerpávají a chodí si jak chtějí. Jednu chvíli si říkám, jak jsem se kvuli tomuhle mohla skoro hroutit a v jinou se z toho zase hroutím…

Ano, já to řešil u psychiatra. Skupinou terapii bych doporučoval po zvládnutí akutního stavu léky. Jinak diagnoza se nedá určit na základě nějakého jednorázového sdělení, určit diagnozu může trvat i rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
10.2.20 18:27
@Anonymní píše:

Jinak na mobilu můžeš mít aplikaci Nepanikař. Ta se dají výkyvy nálad sledovat, pokud to děláš poctivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
10.2.20 18:27
@Anonymní píše:

Samozřejmě, že s tím můžeš zajít na psychiatrii. Držím palce, ať to tam vyřešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 19:47

Děkuji všem :kytka:
Hned zítra si tam zavolám…
Pak mám ještě strach to sdělit rodičům, neboť přesně slyším jejich názor “ale h***o ti je, málo makáš a máš čas myslet na hovadiny… apod. :(

• Nahlásit
  • Citovat
2355
10.2.20 23:15
@Anonymní píše:
Pak mám ještě strach to sdělit rodičům, neboť přesně slyším jejich názor “ale h***o ti je, málo makáš a máš čas myslet na hovadiny… apod. :(

To znám. Nedej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 15:49

Mám úplně ten samý problém a na rodiče bych se ani neohlížela když vím že to našemu sebevědomí nepřidá :( možná oni sami jsou těmi spouštěči našich nesnesitelných kolísavých nálad… mě zatím pomáhá depress, změnil se můj přístup, vše tolik neřeším a nevidím to černě, ale uvidíme dál a napiš jak se budeš i dál cítit, držíme palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
17.2.20 17:27

Mám taky výkyvy a už to řeším asi 4 roky ambulantně s psychiatrem, U mě spouštěč i mírný stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 19:41
@Anonymní píše:
Pak mám ještě strach to sdělit rodičům, neboť přesně slyším jejich názor “ale h***o ti je, málo makáš a máš čas myslet na hovadiny… apod. :(

Neříkej jim to.Je to jen a jen Tvůj život a i tak prosté zhodnocení slovy-h…o ti je, dokáže pěkně srazit na kolena. Potřebuješ krom lékařské péče i vlídné slovo člověka, který chápe, umí pohladit nejen slovně a povzbudit. Možná ty prvopočátky pocházejí právě ze slov-h…o ti je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama