Někdy se cítím opravdu sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 10:57
Někdy se cítím opravdu sama

Víceméně si tu jdu jen tak ulevit, vypovídat se. Než jsem poznala svého muže, žila jsem ve větším městě, řekněme, v Brně, měla jsem tam celou rodinu, všechny přátelé, známe. Když jsme se poznali, přistěhovala jsem se k němu na vesnici cca 45 km od Brna. Do práce jsem denně dojížděla stále do Brna, bylo to velmi únavné, ale tak nějak jsem si říkala, že je to dočasné, že stejně do budoucna chceme miminko. No, teď miminko máme, je jí 8 měsíců. Je to zlatíčko, ale jsem s ní porad sama nebo s partnerem. Nemam tu nikoho blizkeho, s kym bych si mohla popovidat, ani nikoho, komu bych sverila malou do kocarku treba na dve hodky dopoledne a mohla bych v klidu uklidit nebo si odpocinout. Partner tu teda ma celou rodinu, ale z urcitych duvodu si malou takhle na prochazky neberou. Je mi smutno po mem meste a po me rodine, ze proste nemuze nekdo z rodicu jen tak se stavit po praci vzit si malou do kocarku, dat si se mnou kafe, popovidat. kdyz jsme u rodiny partnera, tak proste oni jsou mili, vsechno, ale jsem tam jako jeho partnerka. nikdo se moc nepobavi se mnou. oni si vykladaji o svych znamych, ja ty lidi samozrejme neznam. mne se nikdo nezepta treba na mou rodinu, nebo jak si uzivam materskou, max se zeptaji jak mala spinka ci papa. nezeptaji se mne, jestli mi nechybi prace, proste nic osobniho.
a kdyz se s partnerem treba pohadame nebo neco resim s rodinou ci sama v sobe, nemem s kym to probrat. kamaradky jsou bud taky doma s detmi, takze za mnou 50 km nikdo neprijede, navic nemaji vetsinou auto, a svobodne kamaradky jsou pro zmenu na cestach v zahranici a povidat si pres mobil ci internet me neba. chci proste jedhono blizkeho cloveka na prochazku po venku s malou, na kavicku, na pokec. verim, ze casem nekoho potkame na hristi a tak, jen to tu na mne nekdy proste pada.

Reakce:
rozand
Závislačka 3415 příspěvků 08.10.18 10:59

A probrala jsi to s ním, že se takhle cítíš? Proč se nepřestěhoval on s tebou k tvojí rodině, kde bys netrávila mateřskou o samotě?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63595 příspěvků 3 inzeráty 08.10.18 10:59

Tak vem auto a dojeď za kamarádkami ty, ne? Kde je problém, 45km není žádná dálka…

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 08.10.18 11:01

A co vzit dítě a jet za nimi? Dojížděla jsi do práce každý den, tak proc nejet jednou/dvakrat týdne za rodinou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 11:03

@rozand ja mela byt na sidlisti ve vezaku, on ma pekny dum se zahradou u lesa. navic mame dva psy, takze jasna volbs.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 08.10.18 11:05

Vlakem, busem si za vasima za hodku, tak po praci za nima skocis na kafe a je to… co resis. Musis proto neco udelat ;)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 08.10.18 11:06

Proč nejedeš ty do Brna? Jsi celý den doma, tak se můžeš sebrat a dojet za svou rodinou,chápu, že oni po práci nemají chuť někam jezdit, ale proč ty? Proč k nim nejedeš na víkend? 45 km není žádná vzdálenost, jestli nemáš auto, jde to zvládnout i autobusem…

P4ja
Kelišová 6596 příspěvků 08.10.18 11:26

Já to mám trochu podobně. S mamkou hodně voláme i s kamarádkama. A teď už je malá větší, tak normálně jezdím 1 x měsíc na celý týden. Máme u našich pokojík, tak jsme tam.

Tady povídám se sousedkama a ještě mám pár znaámých, ale prostě se seberu a jedu. Kdybych neměla auto, tak to budu řešit vlakem.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 08.10.18 11:35
@Anonymní píše:
Víceméně si tu jdu jen tak ulevit, vypovídat se. Než jsem poznala svého muže, žila jsem ve větším městě, řekněme, v Brně, měla jsem tam celou rodinu, všechny přátelé, známe. Když jsme se poznali, přistěhovala jsem se k němu na vesnici cca 45 km od Brna. Do práce jsem denně dojížděla stále do Brna, bylo to velmi únavné, ale tak nějak jsem si říkala, že je to dočasné, že stejně do budoucna chceme miminko. No, teď miminko máme, je jí 8 měsíců. Je to zlatíčko, ale jsem s ní porad sama nebo s partnerem. Nemam tu nikoho blizkeho, s kym bych si mohla popovidat, ani nikoho, komu bych sverila malou do kocarku treba na dve hodky dopoledne a mohla bych v klidu uklidit nebo si odpocinout. Partner tu teda ma celou rodinu, ale z urcitych duvodu si malou takhle na prochazky neberou. Je mi smutno po mem meste a po me rodine, ze proste nemuze nekdo z rodicu jen tak se stavit po praci vzit si malou do kocarku, dat si se mnou kafe, popovidat. kdyz jsme u rodiny partnera, tak proste oni jsou mili, vsechno, ale jsem tam jako jeho partnerka. nikdo se moc nepobavi se mnou. oni si vykladaji o svych znamych, ja ty lidi samozrejme neznam. mne se nikdo nezepta treba na mou rodinu, nebo jak si uzivam materskou, max se zeptaji jak mala spinka ci papa. nezeptaji se mne, jestli mi nechybi prace, proste nic osobniho.
a kdyz se s partnerem treba pohadame nebo neco resim s rodinou ci sama v sobe, nemem s kym to probrat. kamaradky jsou bud taky doma s detmi, takze za mnou 50 km nikdo neprijede, navic nemaji vetsinou auto, a svobodne kamaradky jsou pro zmenu na cestach v zahranici a povidat si pres mobil ci internet me neba. chci proste jedhono blizkeho cloveka na prochazku po venku s malou, na kavicku, na pokec. verim, ze casem nekoho potkame na hristi a tak, jen to tu na mne nekdy proste pada.

45 km je v pohodě… taky jsme se přestěhovali na vesnici, kde jsem nikoho neznala a manžel pracoval v Brně od pondělí do pátku, takže domů jezdil jen na víkendy… tak jsem prostě jezdila za kamarádkami sama… a přes podobné miminkovské stránky se nás dalo dohromady asi deset maminek a dělaly jsme pravidelné srazy jednou za měsíc vždy někde jinde, třeba jsme jely do ZOO, nebo několikrát jsme si domluvily týden na chatě na Vysočině, pak zase u Jablunkova… ale než najdeš nějaké kamarádky tady přes internet (to můžeš třeba zorganizovat sama, pokud nevíš o nikom dalším, kdo by něco takového dělal), začala bych tím, že bych se prostě sbalila a s dcerkou zajela za rodinou, třeba na celý den, nemusíš jen na hodinu… pak ti to bude mnohem rychleji utíkat…

Uživatel je onlinePerleť
Povídálka 22 příspěvků 08.10.18 11:54

Vím o cen mluviš. Jen jsem na tom o trošku lépe. Rodina manžela mě krasne vzala mezi sebe. A i když chodíme každý den na kávu za babi občas me to přepadne. Kamarádky daleko a s manželovi rodinou nemůžu probírat vše. Rodinu za kterou bych jela nemam tak vse resim s kamarádkou po telefonu. Male jsou dva měsíce tak to na velké cestování není. Hlavně když já mužů je kamarádka v práci a naopak. Ale vse jde zvládnout :*

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 08.10.18 13:03

45 km je opravdu směšná vzdálenost…my máme babičky 300 km daleko a jezdíme za nima max 1× měsíčně, někdy oni k nám.kdyz by to bylo takto blízko tak bych klidně jela i sama busem/vlakem a přespat a na druhý den domu… No a u vás zkus oslovit nějakou maminku s kočárkem když potkáš a zeptej se jí jestli neví o nejakem cvičení v okolí pro kojence nebo herna atd nebo zapatrej sama a začni někam chodit a tam se seznámis..

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 08.10.18 13:41

Také bydlíme 50 km. od mých rodičů, a 300 km. od manžela rodiny. Před půl rokem jsme ještě bydleli v Praze jako naši, ale neustále se zvyšující nájmy nás vyhnaly za Prahu. Často mně rodina navštěvovala, i jen tak po práci na hodku. Teď už to logicky nejde. Ale já za nimi jezdím jednou měsíčně na 1-2 týdny. Manžel stejně jezdí pracovat do Prahy, takže jemu je to jedno. Někdy jsme u našich i celý měsíc :lol: proč ty nejezdíš za svou rodinou?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >