Neklid, nespavost miminka a denní režim

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.11.21 12:28

Neklid, nespavost miminka a denní režim

Ahoj maminy, chtěla bych se poradit nebo možná jen vědět, že to, co se děje je normální a snad to časem přejde :)

Máme doma 8týdenní holčičku a od dvou týdnů nekojím, malý pije Hipp Combiotik (zkoušeli jsme i HA, ale dostala takový průjem, že jsme málem skončily v nemocnici), tak přemýšlím, jestli to není původce problému :). Před nějakou dobou jsme trpěli na koliky a bolení bříška, ale s tím si teď už umíme poradit. Problém je, že když jí bylo zle a my nevěděli, co se děje, naučili jsme malou snad všechny nešvary světa (dudlík, pšš pšš, usínání na ruce atd.). Znám všechny ty typy, jak to děti odnaučit, nechat je vyplakat a tak, ale říkám si, jestli v osmi týdnech na to není brzy?
Nicméně, i když bych byla ochotná jí rozmazlovat dál a na ruce ji uspávat, posledních pár dní se nám dost zhoršuje spánek a celý denní režim. Když jsme si ji přivezli z porodnice, parádně fungovaly rozdíly den/noc, hezky klidně spinkala, ale co týden, to je to snad horší a nefunguje nic.
Malou uspím, ale jakmile ji položím do postýlky, je hned zase vzhůru nebo spí jen pár minut a probudí se a řve (už to ani není pláč, ale hysterák) a když už zabere sama, začne se lekat, házet rukama a jsme tam, kde jsme byly. Tenhle kolotoč běží klidně od sedmi večer do půlnoci a už si nevím rady.
Zkoušeli jsme bílý šum (funguje trošku dokud nepřeřve reprák), klid na spaní, zavinování nepřipadá v úvahu (jakmile zjistí, že nemá volné ruce, opět řve). Říká se, že si rodiče musí u každého miminka najít to, co funguje, ale u nás je to denně detektivní práce, protože někdy se uklidní v postýlce, někdy v obýváku nebo v naší posteli, někdy v té poloze jindy zase v oné :) Zkoušela jsem jí naučit nějaký režim jako koupání, papání a postýlka, ale mám takový pocit, že si z toho vzala spíš koupání, papání, řev a pak možná postýlka.
Jak jste na tom s denním režimem vy? Myslím třeba kdy vám mimčo vstává, kdy chodíte ve a jak moc během dne spinká?
A taky se chci zeptat, kdy naučit mimčo spát samotné v postýlce formou vyplakání? Resp., kdy z toho vůbec začne mít rozum? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3921
10.11.21 12:47

Vyplakání velký nene! Nikdy! Naučíš ji jen „máma nepřijde, nemá smysl ji volat“ - to není info který chceš svýmu miminku předat, že?" U starší fungoval režim, plus nekompromisně postýlka ALE nikdy jsem ji tam nenechala brečet samotnou, byla jsem u ní, šíšala, hladila, dávala dudlíka. Když nic, tak jsme holt celý noci nosili v náručí :nevim: časem to přešlo. Mladší to samý, plus miluje těsné zavinutí a usíná často u kojení. Mrkni na IG účet babiesandsleep :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 13:04

Nenechávám vyplakat a ani to nemám v plánu. U nás je uspávání (i přes den) bojovka. Dlouho mi trvalo, než jsem vysledovala, kdy začíná být unavená a chce to dát jí spát. Ale i tak mi u toho pláče. Mám puštěný bily šum (střídám šumění moře a zvuk fénu) plus někdy pustím ukolébavky co jsou na YT, piano atd. Dávám jí ruku na hrudnicek nebo hladím po hlavě, většinou to trvá tak 10 minut, než usne. V noci chovam v náruči nebo ji dávám do šátku. Jinak přes den je většinou cca 2 hodiny vzhůru a půl hodinku až hodinku spí, má 4,5 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15015
10.11.21 13:13

Ja mela "priserne prvni dite " (sorry, zlaticko :mrgreen: ). Zkusila jsem vyrvavani z totalniho zoufalstvi jednou - okolo 8m - a prohrala jsem na plne care, jeste po nekolika hodinach dite stale vriskalo pruhnute do luku (takhle vypadam jako tyranka, ale dcera od narozeni do mozna skoro roku nenaspala vic jak 7 hodin behem 24 hodin, ve zbytku dost jecela - mozny KISS syndrom - to uz ted nikdo nezjisti). Sama zacala usinat po 2r, kdyz se zrusil odpoledni spanek plus jsme meli mimino a vecer dost rvalo, nejak uz rozumem pobrala, ze bych mela chovat brachu. Dcera do ted nepotrebuje moc spanku, je ji 9r a s 8 hodinami denne si vystaci, no, nekdy spi i 9. Porad mi to prijde podprumerne, ale uz si vecer casto cte, tak se to da snest. Do 22 neusne ani omylem. Nezabralo nikdy nic. Nejmin zabiralo, kdyz uz jsem ja byla unavou vytocena do bela. :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15935
10.11.21 13:40

Mas to cele postavene uplne spatne.
Kdo ti ty rozumy nakecava…?

Chovani, houpani, utesovani atd. NEJSOU nesvary, ale zakladni fyziologicka potreba miminka byt v uzkem kontaktu s mamou!!

To same - NENI to v zadnem pripade rozmazlovani.

Co se tyce rezimu, neres to.
Dite jde spat, kdyz je ospale, a naji se, kdyz ma hlad. O tom to cele je. Napozorovat miminko, abys dokazala odhadnout, co potrebuje, a pak to proste udelat. Zadna jina veda v tom neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
10.11.21 13:51

Tohle je uplne normalni, miminka neznaji rozdil den/noc, stejne tak nejaky rezim pro tak maleho drobka proste nenajdes. Nic neplanuj, neres a jen proste zkousej v tu danou chvili.. co ti zafunguje jednou priste fungovat nemusi, tak to proste je. Zkus si hrat s casy po uspani - u novorozence jeem mohla ukladat do postylky az 30 min po uspani, pak mi nejaky cas fungovalo rozpeti 12-15 min a ted u 7 mesicniho je to 20 minut. Muzes zkusit zvednout rucicku mimca a kdyz bezvladne spadne, tak zkusit odlozit.

Nevim, odkud beres, ze houpani, chovani a jine jsou nesvary a rozmazlovani, takhle maly mimco fakt nerozmazlis. Potrebuje proste mamu non stop.

A k vyplakavani se snad ani nema cenu vyjadrovat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4736
10.11.21 14:08

Hele tak já měla s malou totální chaos první 4 měsíce. Na něco co by se dalo nazvat režimem najela až tak v roce, realne spíš v roce a půl. Chování, houpání, uspavaní u prsa apod bylo norma, jinak to prostě nešlo. Spala přes den max 3×30minut. Nějaké přesuny ji vždy vzbudili, stejně jako zastavení kočárku nebo fakt, že jsem ho předala někomu jinému. Bylo to pekelné období. Něco jsem časem vysledovat, zbytek je pro mě záhadou dosud. Takto malé dítě ničím nerozmazlíš a nic není nešvar. Je na světě 8 týdnů, tak chce u sebe mámu, ve které 9 měsíců byla… Prostě pokus omyl je klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
10.11.21 14:16

Nikdy bych nenechala miminko vyplakat NIKDY!!! Kdo ti cpe takový nesmysly do hlavy? Miminka potrebuji kontakt, lásku a mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
10.11.21 14:17

Ahoj, taky máme doma 8t holčičku, první dítě. Malá byla donošená, zatím plně kojená. Když jsme si ji přivezli z porodnice, tak pořád jenom spala, třeba i přes 20h denně. Od toho měsíce, kdy postupně něco vnímá a vidí, tak máme režim po 7.hod. chodím uspávat tak, že si ji vezmu do postele a kojím na boku dokud neusne, někdy to trvá 20 minut, ale někdy i hodinu, nechám ji tam ležet q jak jdeme spát my, tak přendám do postýlky a mám to štěstí, že se většinou nevzbudí. Na kojení se budí 1× v noci kolem 4.hod. a vstává kolem 7., to ji přebalím, nakojím, dám do šátku, najím se a v šátku většinou kolem 9.hod. usne na ca 3 hoďky, nakojím, kolem 15.jdeme ven a to většinou spí do těch 17.hod. Po návratu domů kojím a v 7 spánek. Mezitím samozřejmě průběžně řev :lol: Ale každej den je trochu jinej. A teda já taky nenechávám vyřvat. Bílý šum taky nula, malá je hlasitější a uspává to akorát mě. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
10.11.21 15:05

Mimochodem, to že kontakt s dítětem je „nešvar“ je pěkná kravina. Starší jsem první měsíce skoro nemohla odložit z ruky, byla u mě celý dny a někdy i celý noci. A až se nasytila, tak už to nepotřebovala. Mladší si taky „domazluju“, ňufkám, chovám, šíšám, přes den spí u mě v náručí (jinde stejně nespí, max v jedoucím kočáře) - no a? Však z toho vyroste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 16:08

Moc dekuju. 🙂 Celou dobu jsem poslouchala takove ty „dobre rady“ vsech, az jsem si zacala rikat co delam blbe a ze je mala takhle nevrla kvuli me. 🙂 Ale jestli je to normos, tak jen vydrzime a bude lip. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 18:14
@VeroF píše:
Ahoj, taky máme doma 8t holčičku, první dítě. Malá byla donošená, zatím plně kojená. Když jsme si ji přivezli z porodnice, tak pořád jenom spala, třeba i přes 20h denně. Od toho měsíce, kdy postupně něco vnímá a vidí, tak máme režim po 7.hod. chodím uspávat tak, že si ji vezmu do postele a kojím na boku dokud neusne, někdy to trvá 20 minut, ale někdy i hodinu, nechám ji tam ležet q jak jdeme spát my, tak přendám do postýlky a mám to štěstí, že se většinou nevzbudí. Na kojení se budí 1× v noci kolem 4.hod. a vstává kolem 7., to ji přebalím, nakojím, dám do šátku, najím se a v šátku většinou kolem 9.hod. usne na ca 3 hoďky, nakojím, kolem 15.jdeme ven a to většinou spí do těch 17.hod. Po návratu domů kojím a v 7 spánek. Mezitím samozřejmě průběžně řev :lol: Ale každej den je trochu jinej. A teda já taky nenechávám vyřvat. Bílý šum taky nula, malá je hlasitější a uspává to akorát mě. :lol:

Dokud jsem kojila, tak byl takynrelativne klid, ale ted jak je mala starsi a hlavne zacala videt, tak je asi plna dojmu a spanek jde stranou. Extrem byl, kdyz vydrzela vzhuru od poledne skoro do pulnoci. Prospala asi tak hodinu roztrhanou po deseti minutach a vecer rvala unavou a byla k neutiseni.
Odpol taky chodime ven, ale behem dne mi usne max na ty dve hodiny co je v kocaru, jinak chrupka tak po pul hodkach. Je celkem vtipne v tomhle intervalu varit. 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
10.11.21 19:22

@Míša 1312 Tak to jsi dobrá, že ještě zvládáš vařit. 😁 Já téměř nula a to mě vaření vždycky bavilo, ale s malou se to nedá, protože doma spí jenom v tom šátku a to s ní nad sporákem stát nechci. A kočárek u nás děs, hlavně já mám z toho nervy na pochodu, protože malá v něm skoro pořád řve. Vždycky tak závistivě koukám na ty klidný miminka v kočárku a já vypadám, že tam vezu vzteklýho tygra. 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.21 20:41

@VeroF Nevim jestli tomu uplne rikat vareni 😀 Zvladla jsem tak akorat spenat, zeli jsem pripalila a strudl davala do trouby za zvuku revu tygra. 😀 Jinak vecere dokoncuje manzel a dela mi obcas i obedy na druhy den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat