4 měsíční miminko v noci špatně spí - může to být z růstu zoubků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 05:33
Neklidné miminko 4m přes noc-zoubky?

Ahoj, jdu za vami nejspíš s hloupým dotazem. Mala nam až doteď spinkala celou noc (je od zacatku druheho mesice na UM) a poslední 3 dny během noci spí a nespí. Já byvam skoro celou noc vzhůru, protože se najednou začne vrtet a mrcet, Tre si očička a kdyz ji rychle dávám dudlik aby se neprobudila úplně, tak mě rucickama odstrkuje, chvíli mě pak drží za ruce a usne… tohle presne dela kdyz se probouzi… a takhle je to dokola celé 3 noci. Neplace, prdiky by to být neměly, už 3 týdny máme místo kapek cajik a úplně ho pokryl. Myslíte, že ji trápí zoubky nebo ji mám nechat úplně odkrytou, protože by ji bylo třeba moc horko?
U nás v pokoji se ani přes zimu netopi, protože oba nesnasime horko a začínám pociťovat
horko pres noc, kdy tam vsichni tri funime :D a ja ani nemůžu vyvetrat. Nejhorší je, že i když ji sahnu na zatylek tak jak mám z toho sama horké ruce, tak to nepoznám… Mam ji zkusit odkrýt uplne na dalsi noc? Nerada bych aby se nachladila.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 4 měsíce: Směje se na plné kolo

Reakce:
katyna1984
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 26.03.19 06:54

A proč byste nemohli vyvětrat? Pokud není venku - 10,spíme s neustále otevřenou větračkou a to od mimin (dvě jsou prosincové).

Jinak kolem čtvrtého měsíce se u nás měnil spánek u všech dětí a zuby za tím nebyly. Jak začínají být aktivnější a vnímat víc vjemů, maji toho v noci i víc na zpracování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 07:05

Tak protože většinou ženská u prvního moc neví co může a co ne :).. samozřejmě větrák i přes moc, ale mít otevřeno celou noc jsem si netroufla zatím :D

P4ja
Echt Kelišová 8645 příspěvků 26.03.19 07:21

Já nevetram pořád, ale většinou tak 3. za noc větráme.

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 26.03.19 07:32

Náš syn má v ložnici mezi 15 a 18 stupni a je úplně vařící, když ho z postýlky vytáhnu. Spí ve spacím pytli, jinak se odkope. Po třetím měsíci se spánkový režim miminkům mění ze dne na den a u některých to trvá další třeba tři roky, než začnou spát celou noc. Kolem toho třetího měsíce začnou daleko více vnímat, jsou zvědavá a v noci zpracovávají vjemy a zážitky z celého dne. Proto se častěji budí.

iwa83
Echt Kelišová 7510 příspěvků 26.03.19 07:54

Meni se rezim… klidne vyvetrej nez pujdete spat vy… na chvilicku otevri naplno…

A nechapu co je na tom, ze musi byt aninym…

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 26.03.19 08:00

To spíš bude zpracován vjemů přes den zoubky spíše až později.. ale jsou samozřejmě výjimky.

lolink
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 26.03.19 08:31

Muze to byt spurt. Muj je taky prozival. Trvalo to az deset dni.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 26.03.19 09:04

To máš ještě štěstí, že ti skoro celou dobu spala celou noc. Moje dítě má každej týden spánek jiný, někdy se budí co hodinu, někdy se budí co dvě hodiny, někdy jen 2× za noc a nechápu proč, ale každý týden je nějaká změna buď k horšímu nebo k lepšímu. Nejhorší je to, když si zvyknu týden vstávat 2× za noc a najednou za pár dní mě budí třeba 6× a to mám osmiměsíční miminko. Od porodu jsem se nevyspala aniž bych nemusela min 2× vstávat, většinou teda musím vickrat, ale první tři měsíce to bylo ještě horší, když jsem do toho musela odsávat mlíko. Na to jsem se pak vykašlala, protože jsem už neměla sílu, takže od čtvrtého měsíce je taky na UM. To, že je mimino na UM vůbec neznamená, že bude spavec, ale když jsem ještě kojila, tak jsem si taky naivně myslela, že když bude na UM, tak bude spát celou noc. Jinak počítám s tím, že dokud dítě nebude chodit aspoň do školky, tak mám asi po spánku :-( žádný zlepšení se u nas zatím vůbec nekoná.

iwa83
Echt Kelišová 7510 příspěvků 26.03.19 09:21

@Zoe1 asi Te nepotrsim, ale prvni dcera soala celou noc poprve nekdy kolem roku. Mela to podobne, co chvile jinak. Clovek si zvykne. Nekdy je lip, nekdy hur… druha dcera spi lip nez prvni. Ale ja kolikrat vstavam prave k starsi. Vyspat se v klidu je sci-fi. Mozna tak za 5 let :)

Zoe1
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 26.03.19 10:08

@iwa83 Já už si na to taky tak nějak zvykla, ale jestli mi tohle bude dělat do 5 let :-( počítala jsem s tím, že ji někdy přes noc nechám u našich, abych mohla s manželem někam vyrazit a pokud spát normálně nebude, tak je tím nechci obtěžovat, taky už mají svoje roky. Zajímavý je, že jsem s ní byla u neurologa kvůli vývoji, naštěstí je zatím všehno ok, ale zmiňuji to protože mě na příště objednali na začátek května a já říkala, že mi je jedno v kolik a on se ptal v kolik vstává, tak jsem říkala jak kdy, někdy ve 4.30, někdy v 5, když se hodně zadaři tak v 6 a on na to, že už chápe, že mi je jednom v kolik a že si nepamauje, že by za jeho mládí měli mimina se spánkem takovej problém jako v dnešní době. Jim prej všechny tři děti spaly celou noc a teď co má vnoučata, tak je to šílený. A co jsem se tak bavila s mojí mámou a tetama, tak jsme prý všichni celou noc spaly, i děti mých tet. Tak já nechápu, co zarušivé elementy v dnešní době máme nebo čím to může být.

iwa83
Echt Kelišová 7510 příspěvků 26.03.19 10:28

@Zoe1 Teď už je to luxus. Prostě ji pohladím, utiším, uložím zpět do postele a spí (necelé 3 roky). Ale do roka byl hysterák na mlíko, pak jak se odplenkovala tak x krát za noc na nočník. Jak se vzbudila tak prostě chtěla čúrat. Jsem si i říkala, že zlaté plenky (odplenkovala se v 1,5 roce). Jsem se bála co bude jak se narodí druhá (jsou od sebe 2,5 roku) a paradoxně dobrý. Má svůj pokojíček. Pár krát jsem tam s ní spala, ale teď když k nám v noci doťape, tak odvedu a spí dál. Mladší (teď necelý půl rok) spí občas celou noc (=stačí vrátit dudlík). Ale napr. při posledním úplňku starší spala šíleně. Budila se, brečela ze spaní… Ale ona je narozená večer před úplňkem a vždy ten úplněk na jejím spaní je znát. Teď když je nějaká horší noc, připisuji to větší aktivitě přes den (je celý den venku, školka, kamarádi…)
Ale já jsem tak nějak nonstop v pohotovosti a sebemenší zvuk mě budí. Manžel vedle spí jak špalek :) Prostě mámin radar :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 17:06

Právě já i oba sourozenci jsme měli první zoubky od 3 do 4 měsíců, tak to bylo první co mě napadlo, každopádně, nechala jsem ji spinkat bez přikrývky nedoviram úplně okno a je to lepsi :)

Váš příspěvek
Reklama