Neklidné spaní dvouměsíčního miminka

51
20.1.21 10:57

Neklidné spaní dvouměsíčního miminka

Ahoj.
Máme dvouměsíčního chlapečka a mívá často neklidné spaní. Někdy spí krásně a jindy se během spánku začne natahovat, vrtět, vydává zvuky - chrochtání, chroptění, hýkání - a šermuje ručičkama. Nebo najednou z ničeho nic rozhodí ručičky. To ho většinou probudí a pak je problém ho znova uspat. Ručky se snažím zamotat do peřinky, aby s nimi nemohl mávat, ale vždy se mu podaří aspoň jednu osvobodit. Měla jste to některá u miminka taky? Co s tím?

P. S. Nemyslím, že to jsou prdíky, ty ho sice budí taky, ale to se snaží kopat a nechrochtá, ale spíš vzdychá a funí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1874
20.1.21 11:05

Tak ty ruce stahnout bud zavinovackou nebo velkou plinkou. Pak prodavaji ruzna hnizdecka, perove perinky, ale to jsem nekupovala. Mela jsem kojici polstar, tak jsem ho jen oblozila tim, aby tam nemel tolik prostoru a citil se bezpecneji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10085
20.1.21 11:30

Je to normální. Vyvíjí se nervová soustava, rozvíjí se motorika. Patří to k vývoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62234
20.1.21 12:00

@Ajrad1981 nás má i špatné sny, to pak rozhodí ruce a řve.. Mě stačí vzít do náruče a pochovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
20.1.21 13:50

Zabalit do plinky a do zavinovacky, kdyby nechtel, tak bych davla spat na brocho..a nase takhle vyvadela, kdyz byla prejedena, nebo si spatne odrihla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
25.1.21 11:03

@Oriseka @Melodie91 :
Při stahování ruček do plínky mám stejnou úspěšnost, jako když je chci stáhnout do peřinky. Během chvilky jsou venku. :-(

Nicméně se mi dnes v noci zdálo, jako kdyby se mu navalovalo, tak jestli za ten neklidný spánek nemůže spíš reflux. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
25.1.21 12:21
@Ajrad1981 píše:
@Oriseka @Melodie91 :
Při stahování ruček do plínky mám stejnou úspěšnost, jako když je chci stáhnout do peřinky. Během chvilky jsou venku. :-(Nicméně se mi dnes v noci zdálo, jako kdyby se mu navalovalo, tak jestli za ten neklidný spánek nemůže spíš reflux. :-(

Neni to jen lehke stahnout ty ruce. Nejlip to umely sestricky v porodnici. Balily je uz od ramen az k pasu a pak fakt drzely. Me se to darilo nejlip se zavinovackou na provazek. Jestli se navaluje, tak bych davala lezet na bok, jestli nedavate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat