Nekojené děti mají větší sklon k obezitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33322 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:02
Nekojené děti mají větší sklon k obezitě

Úplně na začátek, v žádném případě se nechci dotknout některé mámy, která ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů kojit nemohla. Dávám sem odkazy pro zamyšlení, zejména pro ty, které jsou zmasírované obrázky vysmátých dětiček na prefabrikovaných krabicích a tvrzením výrobců, jak jedině jejich „mlíčko“ zaručí správný přísun všech vitamínků pro mimíska. A pro ty, které jsou možná na vážkách, jestli flaška, kterou dá i táta, nebude o něco pohodlnější. Dávám odkazy na dva články na téma souvislosti nekojení a obezity. Tady český výzkum, tady who . Doporučení who tedy aktuálně je takové, že plné kojení do 6 měsíců, dále kojit do 2 let. Předčasné zavádění běžné stravy je také považováno za rizikový faktor pro obezitu, tak tedy zcela nerozumím tomu, že začalo být opět populární zavádění příkrmů již od 3. nebo 4. měsíce. Vzhledem k tomu, kolik dospělých bojuje s váhou, podstupuje možné i nemožné diety, by určitě stálo za zvážení, jestli svému dítěti aspoň nezvýšit tu šanci, že s tímto bojovat nebude. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49041 příspěvků 22.10.18 09:07
@Tiger-lily píše: Úplně na začátek, v žádném případě se nechci dotknout některé mámy, která ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů kojit nemohla. Dávám sem odkazy pro zamyšlení, zejména pro ty, které jsou zmasírované obrázky vysmátých dětiček na prefabrikovaných krabicích a tvrzením výrobců, jak jedině jejich „mlíčko“ zaručí správný přísun všech vitamínků pro mimíska. A pro ty, které jsou možná na vážkách, jestli flaška, kterou dá i táta, nebude o něco pohodlnější. Dávám odkazy na dva články na téma souvislosti nekojení a obezity. Tady český výzkum, tady who . Doporučení who tedy aktuálně je takové, že plné kojení do 6 měsíců, dále kojit do 2 let. Předčasné zavádění běžné stravy je také považováno za rizikový faktor pro obezitu,tak tedy zcela nerozumím tomu, že začalo být opět populární zavádění příkrmů již od 3. nebo 4. měsíce.Vzhledem k tomu, kolik dospělých bojuje s váhou, podstupuje možné i nemožné diety, by určitě stálo za zvážení, jestli svému dítěti aspoň nezvýšit tu šanci, že s tímto bojovat nebude. :kytka:

Jako že myslíš, že děti ztloustnou z masozelenniny?
V UM věřim, kaše taky. Ale masozeleniny bych se fakt nebála.

Keyllah
Echt Kelišová 9376 příspěvků 22.10.18 09:07
@Tiger-lily píše: Úplně na začátek, v žádném případě se nechci dotknout některé mámy, která ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů kojit nemohla. Dávám sem odkazy pro zamyšlení, zejména pro ty, které jsou zmasírované obrázky vysmátých dětiček na prefabrikovaných krabicích a tvrzením výrobců, jak jedině jejich „mlíčko“ zaručí správný přísun všech vitamínků pro mimíska. A pro ty, které jsou možná na vážkách, jestli flaška, kterou dá i táta, nebude o něco pohodlnější. Dávám odkazy na dva články na téma souvislosti nekojení a obezity. Tady český výzkum, tady who . Doporučení who tedy aktuálně je takové, že plné kojení do 6 měsíců, dále kojit do 2 let. Předčasné zavádění běžné stravy je také považováno za rizikový faktor pro obezitu, tak tedy zcela nerozumím tomu, že začalo být opět populární zavádění příkrmů již od 3. nebo 4. měsíce. Vzhledem k tomu, kolik dospělých bojuje s váhou, podstupuje možné i nemožné diety, by určitě stálo za zvážení, jestli svému dítěti aspoň nezvýšit tu šanci, že s tímto bojovat nebude. :kytka:

A myslíš, že ty matky nekojí protože nechtějí nebo že nemůžou? troufám, si celkem odhadnout, která skupina převažuje....­.dcerka je nekojená a má v 5 letech a 108cm 16 kg, zdá se ti, že je obézní? Od kolegyně chlapeček je o něco větší, ale těžší skoro o 8kg a to kojila skoro dva roky -) a plyne z toho něco?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33322 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:09
@Lama Lama píše:
Jako že myslíš, že děti ztloustnou z masozelenniny?
V UM věřim, kaše taky. Ale masozeleniny bych se fakt nebála.

Zkopírovala jsem článek z důvěryhodného zdroje. Já ten výzkum nedělala. ;)

Enicka
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 22.10.18 09:11

Mám dítě ,které vyrostlo na um a obézní ani zdaleka není ,spis máme opačný problém. Čím to Teda je?

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 09:12

mám dvě nekojené děti pro tvou informaci nikdy jsem se nerozkojila a představ si jedno dítě je silnější a druhé je hubené, tchýně kojila a má dvě děti jedno silnější a druhé hubené no čím to asi bude?? A u mě se sourozencem to samé kojení a každý jiný

terien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 22.10.18 09:12

Tyhle výkřiky do tmy fakt nechápu :zed: přece kdo může a chce kojí, kdo nemůže nebo nechce tak nekojí a výzkum WHO na tom asi těžko něco změní. Se sestrou nejsme kojená ani jedna a obézní teda nejsme, dcera taky není a ta nejí pro změnu vůbec nic a taky tak vypadá. Neteř kojená byla a je jak válec. Je to o tom, jakou stravu jíš celý život, ne jestli jsi měla v šestinedělí kozu v hubě

Příspěvek upraven 22.10.18 v 09:12

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33322 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:12
@Keyllah píše:
A myslíš, že ty matky nekojí protože nechtějí nebo že nemůžou? troufám, si celkem odhadnout, která skupina převažuje....­.dcerka je nekojená a má v 5 letech a 108cm 16 kg, zdá se ti, že je obézní? Od kolegyně chlapeček je o něco větší, ale těžší skoro o 8kg a to kojila skoro dva roky -) a plyne z toho něco?

Hele, neoznačuju nikoho prstíkem, ty nechceš, ty nemůžeš. Ale o skupině „nechci“ vím, že je poměrně početná. :kytka: Proč se mě ptáš na hodnocení tvých dětí? Jedině, že bychom tu udělaly soukromý emimi průzkum, můžeš začít :pankac: . Uživatelek pár tisíc, tak vezmi ty, které mají děti již alespoň 10 leté a začni evidovat. Samozřejmě, že z uvedení rozměrů jednoho dítěte ještě nevyplývá nic, tak nerozumím tomu, proč to sem píšeš.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33322 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:13

@terien :mrgreen: A já zas nechápu to, že kdykoliv se objeví cokoliv o tom, že je kojení prospěšné, tak se začnou ozývat potrefené, co to kdo píše.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49041 příspěvků 22.10.18 09:13
@Enicka píše:
Mám dítě ,které vyrostlo na um a obézní ani zdaleka není ,spis máme opačný problém. Čím to Teda je?

Hele, já znám člověka, který přežil pád ze čtvrtého patra. Budeme tu špekulovat nad tím, že to riziko spojené s pádem je? Že obézné není, je naprosto super. Ale nic to nemění na faktu, že ty výzkumy tak vyšly.

Keyllah
Echt Kelišová 9376 příspěvků 22.10.18 09:14
@Tiger-lily píše:
Hele, neoznačuju nikoho prstíkem, ty nechceš, ty nemůžeš. Ale o skupině „nechci“ vím, že je poměrně početná. :kytka: Proč se mě ptáš na hodnocení tvých dětí? Jedině, že bychom tu udělaly soukromý emimi průzkum, můžeš začít :pankac: . Uživatelek pár tisíc, tak vezmi ty, které mají děti již alespoň 10 leté a začni evidovat. Samozřejmě, že z uvedení rozměrů jednoho dítěte ještě nevyplývá nic, tak nerozumím tomu, proč to sem píšeš.

chápu, měla jsem napsat, že mé dítko, které vyrostlo na UM je obézní, takže máš pravdu, aha. Rozdílné názory a zkušenosti se psát nesmí, ok ;)

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 09:14
@Tiger-lily píše:
Zkopírovala jsem článek z důvěryhodného zdroje. Já ten výzkum nedělala. ;)

tak založila jsi diskuzi, dala odkaz tak snad k tomu máš i osobní názor a né že jsi to jen zkopírovala

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33322 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:14
@Lama Lama píše:
Hele, já znám člověka, který přežil pád ze čtvrtého patra. Budeme tu špekulovat nad tím, že to riziko spojené s pádem je? Že obézné není, je naprosto super. Ale nic to nemění na faktu, že ty výzkumy tak vyšly.
:kytka: Děkuji za pochopení.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49041 příspěvků 22.10.18 09:15
@terien píše:
Tyhle výkřiky do tmy fakt nechápu :zed: přece kdo může a chce kojí, kdo nemůže nebo nechce tak nekojí a výzkum WHO na tom asi těžko něco změní. Se sestrou nejsme kojená ani jedna a obézní teda nejsme, dcera taky není a ta nejí pro změnu vůbec nic a taky tak vypadá. Neteř kojená byla a je jak válec. Je to o tom, jakou stravu jíš celý život, ne jestli jsi měla v šestinedělí kozu v hubě

No, tak mě teda na tom záleží a kdyby vyzkumy vyšli jinak, tak třweb délku kojení zvážím :nevim:
To že ty a sestra… nic na výsledcích a statistikách nemění. Nebo myslíš, že si je vymysleli?
Evidentně ty výsledky ukazují, že na tom, jesltli jsi měla kozu v hubě, záleží.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33322 příspěvků 10 inzerátů 22.10.18 09:15
@ka2ka píše:
tak založila jsi diskuzi, dala odkaz tak snad k tomu máš i osobní názor a né že jsi to jen zkopírovala

Tak můj osobní názor jsem tam snad už přidala, ne? Že si myslím, že to nepodceňovat a pokud můžu, tak své děti kojit. 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >