Nekojení - kde jsou vstřícní?

16.3.18 10:58

Nekojení - kde jsou vstřícní?

Dobrý den, ráda bych se optala, v jaké porodnici jsou vstřícnější k nekojení? Prostě kde respektují prosbu rodičky? Zaujala mě nemocnice v Havlíčkově Brodě, protože tam se rodí do vody (což bych chtěla) a vůbec jsou tam podmínky a recenze dobré. Napsala jsem tam, ale dostalo se mi od primáře odpovědi, která byla něco v tom smyslu, proč jako nechci kojit, jestli si uvědomuji rizika pro dítě atd… :-( Další nemocnice, kterou jsem oslovila je v Praze u Apolináře, tam mi napsala vrchní sestra, že to prý problém není a je to respektováno. Máte s tím třeba právě u Apolináře zkušenost? Nebo máte typ na nějakou jinou porodnici? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1079
16.3.18 11:01

Pokud máte závažný problém, kvůli kterému nebudete moci kojit, tak budou vstřícní všude. Pokud jde o rozmar, tak si myslím, že s tím asi nebudou souhlasit nikde. Přece jen je dle WHO kojení nejlepší a tak se tím řídí i v porodnicích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.18 11:05

A proč nechceš kojit, smím-li se zeptat? Jinak já teda kojím, ale v mé porodnici to moc neřešili, a když nám to ze začátku nešlo, hned nám chtěli cpát laktózu a dávali nám takový malý flaštičky s nutrilonem od 0+…naštěstí jsme to nepoužili, ale myslím, že jsou tím vybaveny snad všechny porodnice, tak by neměl být problém nikde :nevim: jsem teda s jihom. kraje, takže moc nepomůžu, jen mě zajímalo proč… jinak držím palce u porodu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
16.3.18 11:05

Pokud budu mít druhé dítě tak taky kojit nebudu, prostě jim to oznámím… kamarádce tady dali i nějaké tabletky na zastavení laktace. ale porodnici ti neporadím, jsem z druhé strany republiky… ale nedej se ;)

• Citovat
  • Nahlásit
73332
16.3.18 11:06

@hanabenešová Já rodila 2× u Apolináře, já tedy kojila, ale co jsem tak měla možnost pozorovat, tak mi přišlo, že mají takový celkem flegmatický přístup. Ano, poučí o tom, že zejména mlezivo je pro dítě zásadní a že ač je ho malinko, tak by měl člověk nechat dítko přisát a ať si ho vytáhne, ale neslyšela jsem tam za celou dobu jedinou hloupou připomínku, když nesla sestra UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3972
16.3.18 11:08

Nesmis se nechat, pokud kojit nechces. Trvej si na tom. Na me byli neprijemni a po case dali pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474

Taky jsem dostala tabletky na zastavení laktace, ale u mě byl trošku jiný důvod. A bylo to v Karlových Varech, tak jsem moc nepomohla, že. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021

Pevně doufám, že nikde, protože nic lepšího než kojení pro dítě prostě není. Být vstřícní k rození do vody, ale zároveň v pohodě s tím, že matka dítěti odmítá dát nejlepší možnou stravu, to by byl docela nonsens.

U Apolináře rodit do vody nelze.

Příspěvek upraven 16.03.18 v 11:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
16.3.18 11:09

Ahoj, pred cca 6 lety U Apolinare bylo kojeni prioritni, ale nebyl problem ani poskytnout diteti na pozadani dokrm - UM. Zalezelo na nazoru konkretni slouzici sestry a na asertivite matky. Rekla bych, ze je kazdeho vec, jestli koji nebo nekoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
16.3.18 11:09

@rozand Ježiši, to je snad každého věc, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
16.3.18 11:10
@rozand píše:
Pevně doufám, že nikde, protože nic lepšího než kojení pro dítě prostě není. Být vstřícní ke kojení do vody, ale zároveň v pohodě s tím, že matka dítěti odmítá dát nejlepší možnou stravu, to by byl docela nonsens.U Apolináře rodit do vody nelze.

Kojeni do vvody je asi nejaka novinka 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
16.3.18 11:10
@edding400 píše:
Kojeni do vvody je asi nejaka novinka 8o
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8169
16.3.18 11:15

Já jsem oznámila, že nebude žádné kojení. A že chci ihned po porodu tablety na zastavení laktace. Dostala jsem dvě tablety Dostinexu, hned jsem je vzala. Naštěstí to zafungovalo a nevytvořila se ani kapka.
Prostě jim to oznam a hotovo. Respektovat to musí všude.
Volba je pouze a jen na tobě, zda kojit chceš či ne. Myslet si můžou co chtějí, ale to už tě nemusí zajímat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8169
16.3.18 11:17
@rozand píše:
Pevně doufám, že nikde, protože nic lepšího než kojení pro dítě prostě není. Být vstřícní ke kojení do vody, ale zároveň v pohodě s tím, že matka dítěti odmítá dát nejlepší možnou stravu, to by byl docela nonsens.U Apolináře rodit do vody nelze.

:mrgreen: Kojení do vody, jo? Ty už nedoj… leze ti to na mozek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
16.3.18 11:18

Já až budu mít druhé dítě, tak taky nechci kojit…takže by mě to taky zajímalo jak to funguje, když matka nechce..doufám ze někdo poradi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama