Nekojení - kde jsou vstřícní?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanabenešová
Povídálka 30 příspěvků 16.03.18 10:58
Nekojení - kde jsou vstřícní?

Dobrý den, ráda bych se optala, v jaké porodnici jsou vstřícnější k nekojení? Prostě kde respektují prosbu rodičky? Zaujala mě nemocnice v Havlíčkově Brodě, protože tam se rodí do vody (což bych chtěla) a vůbec jsou tam podmínky a recenze dobré. Napsala jsem tam, ale dostalo se mi od primáře odpovědi, která byla něco v tom smyslu, proč jako nechci kojit, jestli si uvědomuji rizika pro dítě atd… :-( Další nemocnice, kterou jsem oslovila je v Praze u Apolináře, tam mi napsala vrchní sestra, že to prý problém není a je to respektováno. Máte s tím třeba právě u Apolináře zkušenost? Nebo máte typ na nějakou jinou porodnici? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »

Reklama

Reakce:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 16.03.18 11:01

Pokud máte závažný problém, kvůli kterému nebudete moci kojit, tak budou vstřícní všude. Pokud jde o rozmar, tak si myslím, že s tím asi nebudou souhlasit nikde. Přece jen je dle WHO kojení nejlepší a tak se tím řídí i v porodnicích.

Malinkydablik
Kecalka 134 příspěvků 16.03.18 11:05

A proč nechceš kojit, smím-li se zeptat? Jinak já teda kojím, ale v mé porodnici to moc neřešili, a když nám to ze začátku nešlo, hned nám chtěli cpát laktózu a dávali nám takový malý flaštičky s nutrilonem od 0+…naštěstí jsme to nepoužili, ale myslím, že jsou tím vybaveny snad všechny porodnice, tak by neměl být problém nikde :nevim: jsem teda s jihom. kraje, takže moc nepomůžu, jen mě zajímalo proč… jinak držím palce u porodu :mavam:

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5462 příspěvků 16.03.18 11:05

Pokud budu mít druhé dítě tak taky kojit nebudu, prostě jim to oznámím… kamarádce tady dali i nějaké tabletky na zastavení laktace. ale porodnici ti neporadím, jsem z druhé strany republiky… ale nedej se ;)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 60883 příspěvků 3 inzeráty 16.03.18 11:06

@hanabenešová Já rodila 2× u Apolináře, já tedy kojila, ale co jsem tak měla možnost pozorovat, tak mi přišlo, že mají takový celkem flegmatický přístup. Ano, poučí o tom, že zejména mlezivo je pro dítě zásadní a že ač je ho malinko, tak by měl člověk nechat dítko přisát a ať si ho vytáhne, ale neslyšela jsem tam za celou dobu jedinou hloupou připomínku, když nesla sestra UM.

scentini
Závislačka 3361 příspěvků 16.03.18 11:08

Nesmis se nechat, pokud kojit nechces. Trvej si na tom. Na me byli neprijemni a po case dali pokoj.

Macik.S
Kecalka 264 příspěvků 16.03.18 11:08

Taky jsem dostala tabletky na zastavení laktace, ale u mě byl trošku jiný důvod. A bylo to v Karlových Varech, tak jsem moc nepomohla, že. :mrgreen:

rozand
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 16.03.18 11:08

Pevně doufám, že nikde, protože nic lepšího než kojení pro dítě prostě není. Být vstřícní k rození do vody, ale zároveň v pohodě s tím, že matka dítěti odmítá dát nejlepší možnou stravu, to by byl docela nonsens.

U Apolináře rodit do vody nelze.

Příspěvek upraven 16.03.18 v 11:23

edding400
Kecalka 101 příspěvků 16.03.18 11:09

Ahoj, pred cca 6 lety U Apolinare bylo kojeni prioritni, ale nebyl problem ani poskytnout diteti na pozadani dokrm - UM. Zalezelo na nazoru konkretni slouzici sestry a na asertivite matky. Rekla bych, ze je kazdeho vec, jestli koji nebo nekoji.

Macik.S
Kecalka 264 příspěvků 16.03.18 11:09

@rozand Ježiši, to je snad každého věc, ne?

edding400
Kecalka 101 příspěvků 16.03.18 11:10
@rozand píše:
Pevně doufám, že nikde, protože nic lepšího než kojení pro dítě prostě není. Být vstřícní ke kojení do vody, ale zároveň v pohodě s tím, že matka dítěti odmítá dát nejlepší možnou stravu, to by byl docela nonsens.U Apolináře rodit do vody nelze.

Kojeni do vvody je asi nejaka novinka 8o

Macik.S
Kecalka 264 příspěvků 16.03.18 11:10
@edding400 píše:
Kojeni do vvody je asi nejaka novinka 8o
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Šmoulice
Kelišová 6383 příspěvků 16.03.18 11:15

Já jsem oznámila, že nebude žádné kojení. A že chci ihned po porodu tablety na zastavení laktace. Dostala jsem dvě tablety Dostinexu, hned jsem je vzala. Naštěstí to zafungovalo a nevytvořila se ani kapka.
Prostě jim to oznam a hotovo. Respektovat to musí všude.
Volba je pouze a jen na tobě, zda kojit chceš či ne. Myslet si můžou co chtějí, ale to už tě nemusí zajímat ;)

Šmoulice
Kelišová 6383 příspěvků 16.03.18 11:17
@rozand píše:
Pevně doufám, že nikde, protože nic lepšího než kojení pro dítě prostě není. Být vstřícní ke kojení do vody, ale zároveň v pohodě s tím, že matka dítěti odmítá dát nejlepší možnou stravu, to by byl docela nonsens.U Apolináře rodit do vody nelze.

:mrgreen: Kojení do vody, jo? Ty už nedoj… leze ti to na mozek :kytka:

Enicka
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 16.03.18 11:18

Já až budu mít druhé dítě, tak taky nechci kojit…takže by mě to taky zajímalo jak to funguje, když matka nechce..doufám ze někdo poradi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 42 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší moment svatby: Černošský kněz Michael Curry šokoval aristokracii

Už nyní se svatba prince Harryho stane nejvytíženějším generátorem tvzv.... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama