Nekojící maminky - odkdy dávat šťávičky?

741
4.8.05 12:44

Nekojící maminky - odkdy dávat šťávičky?

ahoj mamky,

byla bych ráda kdyby mi někdo poradil. Má dcerka má tři měsíce, je plně na Nutrilonu AR 1 a tuším, že už bych jí kromě čajíků měla dávat také nějaké vitamíny, nebo ne?
Je to moje první dítě a doktorka není moc sdílná, takže opravdu uvítám vaše zkušenosti.
Odkdy jste začaly u dětí na UM dávat šťávičky, zeleninku a pod?

Kolem kojení se toho namluví spousta, ale já s umělým mlíčkem, si připadám zcela mimo mísu.

Bibina + Anička 3 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
4.8.05 12:55

Jsem sice kojící mamina, ale myslím, že na tom až tak dalece nezáleží.
Vitamíny má miminko v tom UM. Jestliže jí jsou 3měsíce, pak jí bohatě stačí čajíček nebo i jen převařená voda. Šťávičky až od 4měsíce, jak jsou určené a i tak bych nespěchala a nedávala hned od 4měsíce.
Pak je rozhodně ředit a to dost.
Pokud by měla potíže s kakáním (což možná přijde se zavedením příkrmů), tak bych doporučila švestkovou od Hippu, nebo přímo švestkovou přesnídávku. Ale až po tom 4měs.
neboj, že by vitamíny miminko nemělo. Kojené je dostane od maminky z mlíčka a protože UM má nahrazovat MM, tak i UM obsahuje vitamíny. A možná že jich tam je i víc než v MM v závislosti na stravě kojící maminky.
GaB, 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 12:55

já taky nekojím a šťávičky a zeleninku jsme začali baštit až od ukončeného 4 měsíce tak nám to alespoň řekla naše doktorka

• Nahlásit
  • Citovat
474
4.8.05 12:56

Ahoj Bibino,
znam tyhle pocity, taky jsme nasi male davali od 3 mesicu Nutrilon HA a ja si pripadala jako silene out mezi ostatnima maminkama (treba na cviceni).

Co se tyce stavicek asi bych zatim jeste pockala, pokud ti mala pije cajik, melo by to stacit. Na zeleninku je taky jeste cas, u nekojenych deti se zacina s prikrmy od 4 mesice, ale my zacinali az v pul roce kvuli alergiim (manzel je atopik) a rozhodne nam nic neuteklo :!

Tak hlavu vzhuru, kojeni neni nejdulezitejsi na svete :D

Simona :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 13:00

Já bych také nezačínala dříve než ve 4 měsíci. Ledviny mimča na to nejsou stavěná, ani žaludek na to není ještě dost vyzrálý. Počkala bych raději.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.8.05 13:03

Ahoj, ja kojila jen 1m pak moje dcerka byla taky na UM. Od 4m sem ji davala uz ovocne stavy a mlecne ovocne kase. Od 5m sem pridala ovocne prikrmy a zeleninove prikrmy. Ty zeleninove neuspely takze sem je vynechala a opet zacla davat od 6m taky neuspely ale ted uz ma smulu proste k obidku si to musi dat. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
4.8.05 13:05

Já bych taky určitě počkala na ukončený 4. nebo dokonce 5. měsíc. Co se týká vitamínů, my jsme braly ty kapičky, jak berou všichni a teď mají holky multi-tabs, sice pořád kojíme, ale to jim přidávám. Jsou to kapičky a jsou od 0-2 let, tak se zkus své doktorky zeptat, třeba ti odpoví. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.05 14:33

Ahojda,
nevím, jak je to s nutrilonem a.r., my máme Omneo - v tom je vitamínů dost, úplně to postačuje pro potřeby miminka. Naší holčičce je teď 8 měsíců.
Já osobně jsem se šťávičkami začala ve 3,5 měsících, a to jen proto, že se mi zdálo, že už má malá pouze na Nutrilonu hlad (a taky měla). Pak mi ale doktorka řekla, že prý se ovoce má dávat až v 5. měsíci, protože prý „napíná střeva“, tak nevím. Řekla že můžem dávat mrkvovou šťávu a zeleninu - začít mrkvičkou, pak přidat brambor, může se to smíchat i s Nutrilonem. Na večer jsme dávali od 3,5 měsíců kaši Nutrilon Rýžovou, nejdřív z lahve (půl lavne Nutrilonu jsem smíchala s půl lahví kaše), ale teklo to pomalu, tak jsem malou naučila na lžičku.
Jinak co se týče pití - my jsme vydrželi až do 5,5 měsíce pouze na mléku bez ostatních tekutin. Pokud není vyloženě vedro a parno, tak snad nemusíš dávat čaj, dítěti stačí mléko. Kdyžtak toho čaje jen cucnout, aby nepilo jiné tekutiny na úkor mléka.
Skvělý jídelníček má Hami - je to na stránkách www.mojedite.cz myslím pod odkazem „výživa“, nebo jídelníčky. Je tam od ukončeného 4. měsíce (pak od 6., od 9.) - a je to právě dělané i na uměle živené děti. Já ale teda, jak už jsem psala, začala přikrmovat o 14 dní dřív, malá měla prostě hlad a už pila přes litr mléka denně, víc Nutrilonu už jsem jí prostě dát nemohla, to by praskla.
papa

• Nahlásit
  • Citovat
378
4.8.05 17:53

Ahojky, nám je půl roku a kromě mlíčka (Beba) bumbáme jen příležitostně čajík. Šťávičky zatím ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.8.05 18:17

Ahoj,
my také od 2 měsíců nekojíme, a protože jsem alergička, tak nám doktorka doporučila zavést příkrmy co nejpozději. Malé je 6,5 měsíce a teprve začínáme přikrmovat zeleninkou, a šťávičkami. Být tebou, tak bych s příkrmy nepospíchala, UM má dostatek vitamínů, zbytečně by si zatěžovala organismus děťátka.
Andy+ 6,5měs.beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
4.8.05 20:15

holky,

díky moc za rady a zkušenosti. Jako vždycky mě emimino nezradilo :o)

Přeji vám zdravé mimísky, ty naše sluníčka :D

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama