nekojím, ale UM začala ve 2měsících odmítat..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 25.03.09 18:06
nekojím, ale UM začala ve 2měsících odmítat..

poraďte mi prosim,
od 4týdnů nekojím. Nemá cenu to vysvětlovat, prostě to bohužel nešlo. Dcera začal pít Bebu Premium1, vše bylo bez problémů až do teď. Už pátý den odmítá UM pít. Nechce ani čaj, ani vodu, nic.
Všude čtu, že kojenec by měl vypít cca 150ml na 1kg váhy. Tzn., že dcera by měla vypít cca 700ml. Ještě před týdnem pila kolem 600ml (plus mínus). Před pěti dny začala pít méně a méně a dnes v 18hod. jsme na 200ml. za den. Vypadá normálně, plínky má mokré, kaká, chová se jako obvykle, až na to, že je spavější.
Mám strach, aby nebyla dehydrovaná, abych něco nezanedbala. Doktorka mi tvrdí, že je to normální. Je to opravdu normální??
Máte někdo podobnou zkušenost? Nemám třeba vyzkoušet jiné UM?. Díky za každou radu.

Reakce:

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 25.03.09 18:12

ahoj.Já sice kojím,ale jeden čas jsem musela dokrmovat UM.Být tebou tak vyzkouším jiné mléko.Mě malej odmítal pít to od Hippu.Bylo fakt hnusný a chutnalo mu od Hami..ono taky asi záleží jestli je probiotický,ty jsou prý hořký…Zkus změnit a uvidíš.Držím ti palce ať dobře vybereš…

Wendula
Kecalka 135 příspěvků 25.03.09 19:15

Ahoj,

nekojila jsem ani jednoho kluka, s tím starším byla UM Ok, ale s mladším jsem si užila.

Asi tak na konci 2.měsíce přestal chtít pít - přesně jak píšeš, tak jsme měnili mlíčka a nakonec skončili u Sunaru - tak to zkus trošku prostřídat.

Jinak u nás teda s tím Sunarem malej vydržel do 4,5 měsíce a pak ani rána - jenom čaj a příkrmy - já z toho byla na mrtvici, ale podle dr. si jeho tělíčko prostě samo řeklo, tak už sem to moc neřešila.

No a teď je nám 13 měsíců a každej večer usínáme po flašce banánovýho Sunaru :D . A pak se v těch prťatech vyznej :lol:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.09 19:28

Ahoj,
sice jsem přestala kojit až v 8m, ale malý mi odmítal UM, vyzkoušela jsem hodně druhů, ale bohužel nic mu nechutnalo. Naštěstí jedl příkrmy bez problému, takže s jídlem to bylo v pohodě, ale pít mi taky moc nechtěl. Pil jen čaj a to 100ml až 150ml za den. Tekutin taky neměl moc, ale měl dostatek počůraných plenek a nebyl spavý. Byl prostě v pohodě. Mudr. jsem o tom řekla a ta mi doporučila hlídat počůrané plenky a ať není spavý. Určitě vyzkoušej jiné druhy mléka a pokud je malý spavý tak bych to asi řešila s doktorkou.
Mamka mi říkala, že si s mým bráchou zažila, že byl dehydrovaný a byl prý hodně spavý, odvezli ho nemocnice na kapačky. To tě nechci strašit. Pokud má dostatek počůraných plen, tak by to mělo být v pohodě.

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 25.03.09 19:46

moc diky za rady,
Wendulo, zkusím asi jiný UM, už mám doma zásobu Nutrilonu a Sunaru, tak uvidíme..
Jenom pro ilustraci, naposledy pila v poledne tak 30ml, od tý doby (ted je osm vecer) ani ťuk.. jakmile ucítí savičku v puse, tak ji nabírá a nechce..

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 25.03.09 20:40

Ahoj,

ani netusis jak te chapu. Udelala mi to mladsi dcera, ktera byla bez problemu od 14 dnu na UM. Ve trech mesicich najednou problem. Resila jsem to i pres doktorku, protoze byly zrovna v lete celkem vedra a jine tekutiny taky nechtela.

Dokud pije aspon neco a ma pocurane plenky, tak je to OK. Me nepila vubec nic nebo 70ml za den, coz byl problem. Kdyz nam po peti dnech hrozila hospitalizace v nemocnici, slecna se zazracne zase vratila k puvodnimu mnozstvi i bez zmeny mleka. Dodnes nechapu co to melo znamenat a doufam, ze to uz nikdy nezaziju.

Drzim palce, at se to spravi…

Terik

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 25.03.09 20:51

fleur hlídej ty počurané plenky.
Občas prostě děti stávkujou :roll: Tak těch 8 plenek za den počurá?
Podle těch tabulek tonejde moc brát…
Jestli máš strach, aby nebyla dehydrovaná, zkus nějaké miminkovské čajíčky (které jsou třeba od týdne… napadá mě teď snad jen větrníček) a dávej aspoň po lžičkách.
Snacha naší sekretářky se strašně trápila s holčičkou, která prostě nechtěla pít, nějak jí to asi stačilo nebo co - prej aby zjistila, jestli v tý plíně vůbec něco má, tak ji musela doslova ždímat (jednorázovku), ale holčička prostě nechtěla.
A pozdějc, když jí dávali příkrmy, „maskovali“ jí vodu třeba do skleničky od Hami - ona to okamžitě poznala a vyplivla to.
A je v pohodě. Nic nemocnýho nemá.

Jinak - třeba je to opravdu jen přechodný stav, a zase se „rozpije“. Uvidíš- důležitý je, že to ví doktorka. Ale je to nepříjemný.
Tak se držte. papa

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 25.03.09 21:46

teď vidím, že v tom nejsem sama.. :wink:
počkam ještě den a potom to budu řešit.. pořád doufám, že je to jenom přechodnej stav a potom se, jak píšete, rozpije.. je to ale na palici.. díky

fleur02
Povídálka 32 příspěvků 25.03.09 21:57

teriku, diky za povzbuzeni.. vzpomnela jsem si, ze mi neco podobnyho provedla starsi dcera taky asi na dvou/trech mesicich, ktera ale byla plne kojena.. najednou nepila a nepila a svete div se, po trech dnech se vratila do normalu.. ted jenom budu doufat, aby se oli taky umoudrila.. :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 25.03.09 23:10

Ahoj, holky tu už asi vše podstatné napsaly… Nejspíš jde jen opravdu o nějaký přechodný stav. Určitě ji zkus dát jiný mlíko, jestli ho máš doma, nebo cokoliv jiného (čaj, vodu), prostě nějakou tekutinu… Když nebude chtít flaškou, zkus to do ní dostat třeba jinak (stříkačkou, lžičkou), aspoň něco…
Jestli čůrá, je to dobrý. Ale pět dní, to už bych se bála…A hlídej si ty plíny!
Pokud zůstane spavá a začne míň čůrat, raději jeďte do nemocnice…
Moc držm palce, ať si to malá s tím pitím rychle rozmyslí… :wink:

Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.03.09 11:09

nevim,v cem je to u vas, ale ja kojila kaju chvili a pak nechtela ani mliko,teda jako spis nechtela pit z flasky,nakonec jsme na ni vyzrali tim,ze kdyz usnula,tak po 10minutach,jsem ji zacala krmit z lahve v polospanku a vse vypila!byla to jedina moznost,jinak by asi byla hlady!muzes to zkusit,treba to pujde i takto u vas.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >