Nekojím, krmím odstříkaným MM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vincka
Kecalka 159 příspěvků 05.10.10 14:04
Nekojím, krmím odstříkaným MM

Holky, potřebuju poradit od některé zkušené.
Syn má 8 týdnů, nedařilo se nám kojení, takže odstříkávám a krmím ho z flašky. Samozřejmě bych chtěla laktaci udržet co nejdéle.
Pravidelně, každé 3 hodiny, odstříkávám z obou prsů, protože jsem tento postup vyčetla na kojeni.net. Ale mlíka mám moc a už mě nebaví ho pořád vylívat (mrazák mám už plný). Tak si říkám, že bych odstříkávala stylem, jako když se kojí - celou dávku jen z jednoho prsa a za další 3 hodiny zase celou dávku jen z druhého prsa, tzn. každé prso bude mít 6 - 7 hodin pauzu. Není to moc dlouho?
Navíc pravé prso se mi pořád nalívá, takže po 6 hodinách už teče a je mi to nepříjemné.
Jak jste to dělaly vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 05.10.10 14:08

Jestli máš hodně mléka tak bud dárce a daruj ho do nějaké porodnice?Dává se nedonošenátkům.

merett
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 14:08

já kojila na střídačku vždy jen z jednoho prsa a měla mlíka fakt hodně, jako ty jsem ho vylívala a bylo mi to líto. Casem se to vyrovnalo a už bylo jen na potřeby mimča. Ono se to upraví a když začneš odstříkávat mín nebo po delších pauzách. Nezkoušela jsi kojení přes kloboučky? ono je to podobný jako flaška a mimi by si to regulovalo samo a ty ses nemusela namáhat odsříkáváním…

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 05.10.10 14:11

Pokud ti odstrikavani jde a udrzela jsi laktaci az do ted, tak bych opravdu zkusila prsa stridat. Krmis tez ve 3h intervalech? Odstrikani bych pruzpusobila intervalum kojeni a kdyz prijde rustovy spurt, tak bych odstrikavala casteji, aby to melo ten patricny efekt na tvorbu. Me tez mleko odtekalo, pri kojeni, nebo zkratka kdyz bylo prso plne, tak to zacalo svedit a strikalo samo. Je to normalni u kojicich, takze bych to videla i jako normalni u odstrikavajici. Ono se to po par dnech upravi, jen pozor na zatvrdliny.

vincka
Kecalka 159 příspěvků 05.10.10 14:13

Merett, klobouček jsem zkoušela, docela to šlo, ale pak ho taky začal bojkotovat a navíc mi laktační poradkyně řekla, že klobouček není dlouhodobé řešení, protože jak se přestanou nalívat prsa, tak to přes něj dítě nevytáhne. Funguje prý na jiném principu sání (podtlak), tak jsem ho zahodila.
Jako je mi jasný, že bych měla odsávat míň, ale mám strach, když nekojím, že prsa budou málo stimulované a laktace nevydrží…

vincka
Kecalka 159 příspěvků 05.10.10 14:16

Gladys, jj, krmím po 3 hodinách, odstříkávám jak to zvládnu, snažím se po 3, ale někdy to vyjde až po 4, v noci i déle. To pak odsaju radši všechno, aby byl stimul.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 05.10.10 14:19

Já myslím, že se nemusíš bát. prostě takhle simuluj kojení se vším všudy - přizpůsobuj odsávání potřebám dítěte. Každopádně tím, že pořád střídáš obě prsa, laktaci zvyšuješ. Taky jsem pro, pokud to miminku stačí, tak odstříkat jen jedno prso a za další dobu do druhé. Jen takové množství, které dítě vypije, případně si to navíc zamrazit. Vydrží to až tři měsíce v mrazáku a pak třeba jako když to najdeš, zvlášť když krmíš z flašky :dance:
Jinak moje švagrová měla podobný problém a malého takot „kojila“ z flašky do roka, přičemž první půlrok byl malý takto kojen plně. Takže se toho fakt neboj, jen to máš složitější a máš můj obdiv. Vytáhnout prso je jednodušší :potlesk:

KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 05.10.10 14:36

Když to vezmu podle kojení, tak bych prsa střídala i při odsávání. A jestli se ti v té pauze víc nalijí, tak odstříkej jen do úlevy. Když odsaješ všechno, zase se ti stejné množství utvoří, a pak ho vylíváš. A tak je to pořád dokola… :nevim:

pisarka
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 05.10.10 14:48

Klidně začni střídat, kojeení už máš rozjet dobře - já u první taky jen odstříkavala, střídala jsem prsa a vydržela jsem do půl roku bez problémů. Přebytky buď na mražák nebo do porodnice.

xpetra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 15:22

Odstrikavas rucne nebo pouzivas odsavacku (pripadne odsavacku na obe prsa?).

Ja jsem odsavala 6 mesicu nemocnicni elektrickou odsavackou na obe prsa a hodne jsem se ridila radami na ruznych zahranicnich diskusnich forech ktere se zabyvaji „Exclusively pumping“.

Obvykle se spise doporucuje, obe prsa odsavat zaroven ale prodlouzit interval napr. o hodinu nebo o dve, a pozdeji treba znovu. V pripade stridani jedno prso a druhe prso bych se bala ze interval bude prilis dlouhy a simulace prsou nebude dostatecna. Ale muzes to vyskouset, rekla bych, ze kazda prsa muzou reagovat jinak.

V kazdem pripade hodne zdaru - ze zkusenosti vim, ze je to spousta prace!

stef
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 05.10.10 17:04

Taky jsem odstříkávala u první dcery - 3 měsíce jsem kojila, pak se sama odstavila, tak jsem zkusila odstříkávat - ručně, protože odsávačkou mi to fakt nešlo - a vydržela jsem to do roka a půl. Letos v květnu se mi narodila druhá holčička a problémy s kojením nastaly ihned po příchodu z porodnice - mám špatné bradavky, v porodce to šlo přes kloboučky, ale doma to prostě nešlo. Podruhé už jsem to psychicky nezvládla a kojení ukončila - malá má 5 měsíců, je na Nutrilonu a jsme obě spokojené… a zatím neměla ani rýmu, přestože ta starší začla v září chodit do školky a rýmu už jsme měli doma všichni :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 18:25

jak odstríkáváte ručně? ja sem to zkousela a vylezlo par kapek… :mrgreen: a potom jsem odsala asi 160ml takze v prsu mliko bylo, nevím jak to delat aby to nebolelo? chápete jako nevim jak tu bradavku zmáčknout správne

stef
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 05.10.10 18:37

Bradavku určitě nemačkej - správně se má udělat z prstů písmeno C a pumpovat - ale já teda odstříkávala oběma rukama a jakoby jsem „dojila“ - fakt to neumím popsat - ale chce to určitě chvíli zkoušet - taky mi napřed mléko jenom kapalo, ale pak najednou začalo stříkat - musíš to prso vlastně nastimulovat jako to dělá miminko když saje.

KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 05.10.10 19:02

Já jsem na začátku kojení zkoušela odstříkávat aspoň do úlevy, měla jsem šíleně nalitá prsa, ale podařilo se mi max 20ml za hodinu :roll: . Bylo to šílený, přitom mlíka jsem měla kvanta. A nešlo to ani odsávačkou ani růčo…

Monique1
Závislačka 3588 příspěvků 05.10.10 19:09

Já jsem krmila přes kloboučky cca do 2 měsíců a pak jak už byla J větší, tak jsem zkoušela přikládat bez kloboučku. Jednou to šlo podruhé ne a časem jsem je odbourala úplně. že by s emi z toho netvořilo mlíko to říct nemůžu, měla jsem taky nadbytek. Mrazák plný je ještě teď ale už to nemůžu použít, musím to jednoho dne všechno vyhodit.

Jinak jsem kojila z jednoho prsu a z druhého odsávala, protože mi to tak bylo doporučeno… aleuž bych to příště nedělala, měla jsem tolik mlíka, že jsem nevěděla co s tím a pak to ty prsa odnaučit byly muka. trvalo to asi týden kdy už se to dalo snášet. :)

jinak tě moc obdivuji, že tak dlouho odstříkáváš a nehcceš to vzdát.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >