Nekončící gynekologické obtíže a vyzkoušeno milion léků

11.2.21 11:29

Nekončící gynekologické obtíže a vyzkoušeno milion léků

Dobrý den,

měla bych k Vám dotaz, nebo možná si jen vylít srdíčko, protože už se přes rok trápím a nevidím žádného konce. Pro kontext, je mi 28 let, ještě nemám děti, ale brzy bych je chtěla začít plánovat a v tomto stavu to prostě nejde.

Jde o to, že už přes rok, možná rok a půl, mám gynekologické obtíže. Jde o svědění v oblasti poševního vchodu a řezání při sexu (kterého jsme z tohoto důvodu zanechali). To svědění je tak silné, že se někdy rozškrábu až do krve, jak to nejde vydržet. Nutno ale podotknout, že nemám žádný výtok a hlavně během MS ty potíže vždycky poleví a po MS se vrátí. Byla jsem s tímto problémem u 3 různých gynekologů a všichni mi řekli, že jsem NAPROSTO V POŘÁDKU, nic se mnou není, žádnou nemoc nemám. Na cytologii chodím každý rok pravidelně a všichni 3 doktoři mi dělali kultivaci a řekli mi, že tam nic nenašli. Ten poslední se mi díval i na ten vchod tím mikroskopem, jestli tam nemám nějaké kožní příznaky - nemám, vše mám čisté, čípek prý v pořádku, na kůži není poznat žádné podráždění.

Za poslední rok jsem buď z vlastní iniciativy, nebo na předpis doktorů vyzkoušela tyto léky:

Krémy na předpis:
PruriGyne - ten mě pálil
Pimafucort
Dermovate - to jako jediné zabralo, ale po cca měsíci se obtíže vrátily zpět a podruhé už nepomohl

Mycí emulze:
Gynexid
Lactacyd
Saforelle
Lactacyd

Volně prodejné:
Jenamazol
Canesten čípky
Gyno Pevaryl
Rosalgin

Jinak HA beru, dřív jsem brala Regulon, nyní beru Yollie - to jsem změnila právě v naději, že s novou HA to pomine.

Aktuálně na doporučení známé používám mycí emulzi Uriage Gyn-8, která měla dělat zázraky, ale už je to přes týden a obtíže nepolevily. Zároveň beru laktobacily Gynimun, opět zatím bez výsledku.

Mimo léky jsem snad eliminovala všechno, co by to mohlo být:

• spím už léta bez kalhotek
  • nosím jen bavlněné prádlo
  • kromě medu v čaji nejím žádné sladkosti
  • prací prášek jsem obměnila tak 100×
  • nemáme žádná zvířata

Mám pocit, že se na mě doktoři dívají jako na magora a já nejsem tak asertivní, abych si dupla, že chci poslat někam jinam. Upřímně jsem zoufalá, mám strach, že mi to způsobí problémy s početím a už nevím, kam se obrátit. Partnera mám stálého a jsme si opravdu věrní, na všemožné sexuální choroby mi dělal testy jeden z těch doktorů. Musím ale říct, že se sexem jsme kvůli tady tomu úplně přestali víc jak před půl rokem..

Otázka zní - pokud jste někdo bojoval s tím samým, jak se vám to nakonec podařilo vyřešit? Co jste řekli doktorovi, že chcete za vyšetření, nebo jak se vám podařilo získat vyšetření v nemocnici?

Mockrát děkuji za každou radu :(

Příspěvek upraven 11.02.21 v 12:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62162
11.2.21 11:38

Clotrimazol pro tebe i pro chlapa krém, plus čípky.. Vypadá na obyc mykozu, co si předávate tam a zpět. Chlap nemusí mít žádné příznaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62162
11.2.21 11:39

Jo a za mě intim mýdlo chilli intima růžové :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 11:42

@martina.se

děkuji za tip, ale jde o to, že my už sex neprovozujeme…no minimálně půl roku? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62162
11.2.21 11:44
@wondearlice7 píše:
@martina.seděkuji za tip, ale jde o to, že my už sex neprovozujeme…no minimálně půl roku? :(

Ale můžou to být pozůstatky, no.. :think: každopádně třeba někdo poradi něco lepšího :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
11.2.21 11:45

@wondearlice7 I když spolu nespíte, tak ať se chlap pro jistotu taky přeléčí. Mu to třeba nemusí dělat nic, ale hned po sexu můžete mít problémy zpět.
Někdy za to můžou i hormonální změny, tak možná jestli berete nějakou antikoncepci, tak ji zkusit změnit, nebo úplně vysadit a přejít čistě na kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
11.2.21 11:45

Antikoncepci beres? Ja stin bojovala leta a leta…prestala jsem brat antikoncepci a najednou nic..uz 6 let jsem nemela kvasinky..ani jednou…me vzdycky pomohly jenom boraxove globule, i bez potizi zavadet 1× tyden, to je na prevenci, je to dezinfekce a fungicidin mast, pro tebe i partnera..jsou to levne veci, zadny zazraky z reklamy a hlavne, okamzita uleva po nich..ja nosim roky fungicidin mast v kabelce..kdyby nahodou neco :zed: drzim palce, znam to a je to peklo, doktor si s tim proste fakt nevi rady no…jo a brala jsem probiotika dr mercola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
11.2.21 11:46

No za 1. to chce přeléčit i partnera.
Otázka je, zda ti něco z toho pomohlo třeba alespoň na par dní? Jestli ano, tak je to klasická mykoza a s partnerem si ji předáváte.
Bereš HA? Já měla problém s mykozou u jedné z HA, jakmile jsem ji vysadila problem přestal.
Další varianta je, že pokud si po gynekologické stránce v pohodě, zkusila bych kožní. Moje kamarádka si třeba myslela že má půl roku mykozu a nakonec to byl kozni problém na intimních partiích, na které ji pomohly až kortikoidy, ale to je dost vzácný případ.

Příspěvek upraven 11.02.21 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 11:49

@Melodie91
ano, HA beru a dokonce jsem jí i změnila na jiný typ, protože jsem měla podezření, že je to z toho. Problém je, že jí kvůli polycystickým vaječníkům nemohu přestat brát - doktor mi řekl, že až budu chtít otěhotnět, tak nejvyšší šance bude právě ihned po vysazení HA a časem se snižovat. Vysazení HA tedy plánuji až na moment, kdy budeme chtít dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
11.2.21 11:59

To bude hormonální si myslím :think: pruritus vulvae…jsi si četla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
11.2.21 12:02
@wondearlice7 píše:
@Melodie91
ano, HA beru a dokonce jsem jí i změnila na jiný typ, protože jsem měla podezření, že je to z toho. Problém je, že jí kvůli polycystickým vaječníkům nemohu přestat brát - doktor mi řekl, že až budu chtít otěhotnět, tak nejvyšší šance bude právě ihned po vysazení HA a časem se snižovat. Vysazení HA tedy plánuji až na moment, kdy budeme chtít dítě..

Tak zkusit znovu zmenit..ja ted beru zlyndu po porodu a dobry, predtim jsem brala lindete a harmonet a ten harmonet byl snad nejhorsi…ja mela mykozu fakt kazdy mesic, hrozne me to omezovalo, krom intimniho zivota i ve sportu, ve spolecnosti..vsude…takze te fakt chapu a myslim, ze to jeste za pokus zmeny stoji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3082
11.2.21 12:35

Ještě můžeš na to svědění zkusit bílý jogurt, na mytí gynexid pěnu. A dobrá je gyntima probiotica forte. Je ale zvláštní, že ti žádný doktor nic nenašel. Nemůžeš to mít psychického rázu? Problémy ve vztahu, nebo dlouhodobý stres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
11.2.21 12:50

Holky, ja myslim, ze na kvasinky by ji prisli sterama

Tezko rict, roky jsem se trapila s necim podobnym. Pri sterech jednou kvasinky, jednou premnozene hodne bakterie, ktere naopak kvasinky hlidaji (to pry taky svedi), tisickrat nic. Nakonec nalezen HPV, ale tim to asi taky nebylo. Navic roky pak uz byl negativni.

Vyzkousela bych ten bily jogurt - bio, ziva kultura. Nemyt se chvili vubec nicim, jen vodou. Zkusit se da posedavat ve slabounkem hypermanganu. Ja k tomu vynechala lepek, cukr, antihistaminova dieta. Ale popravde myslim, ze pomohly roky bez sexu, kdyz jsem nemela zadneho partnera v kombinaci s tou dietou.

A chtej po gynekologovi jmenovite vypis toho, co testovali. Clovek se kolikrat nestaci divit, co vsechno jeste otestovat jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
11.2.21 12:53

A co nějaký typ alergie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
11.2.21 13:22
@Tarinka píše:
To bude hormonální si myslím :think: pruritus vulvae…jsi si četla?

To by mohlo být ono. Tzv,,svědivka,, o tom jsem už taky slyšela :oops:
Na to ale tuším pomohou kortikoidy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat