Nekončící infekce - neúspěšná léčba

Anonymní
20.7.20 13:49

Nekončící infekce - neúspěšná léčba

Hezký den všem,

chtěla bych najít někoho, kdo si prošel tím, čím já a nakonec to úspěšně a dlouhodobě zvládl. Jsem již zoufalá a někdy zralá na psychologa. Mnoho let mne trápí opakující se kvasinkové infekce / někdy i bakteriální - kolikrát jsem to řešila i každý měsíc. Na gynekologii jsem něco jako „štamgast“ a připadám jsi jako blbec. Optimismus ze mne již dávno vyprchal. Zkusila jsem vše, co bylo na trhu dostupné. Brala jsem i homeopatika, měla jsem vytvořenou autovakcínu, držela jsem protikvasinkovou dietu, mazala kokosovým olejem. NIC nevydrží dlouhodobě. Mám za sebou imunologické vyšetření - zjistily se pouze protilátky na štítnou žlázu, to se řeší zatím bez léků. Brala jsem Imunor na posílení imunity do té doby, než jsem otěhotněla. Nyní jsem ve 32 tt a je to ještě horší od začátku, kultivace nespočet krát - buď kvasinky, nebo nyní e-colli / moč je v pořádku - nicméně tentokrát nic nezabírá ani na chvíli a léčba je omezená - nyní užívám opětovně clotrimazol na kvasinky po přeléčení Macmirorem a ATB, mažu 3 x denně fungicidinem, nejím sladké a nic z bílé mouky, beru laktobacily, nosím vzdušné oblečení, myji se jen mýdly určenými na intimní oblasti, beru těhotenské vitaminy. Jsem vyřízená. Stále mám okolo poševního vchodu jakoby červený kruh / podráždění, a to nemizí! Mám už takový pocit, že je v tom něco jiného…Díky za všechny alespoň trochu povzbudivé reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22728
20.7.20 13:56

Léčí se i manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.20 13:58

@hanka.br. Ano, byl na několika vyšetřeních. Je v pořádku. A mně se to děje, i když žádný sex nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
29148
20.7.20 14:08

Nepouzivej ta intimni mydla. Zadna. Mne to vzdy zhorsily. Jen cistou vodu. Jinak mi vzdy pomohl tea tree oil, bud neredeny (pálí ale jen chvili), anebo kdyz jsi tehotna radsi gel s tea tree oul, takove ampulky od Dr. Mullera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13647
20.7.20 14:09

Máš vyloučené věci jako jsou chlamydie a nebo ureaoplazmata? Dělají ti kultivace?

z věcí co neublíží, ale můžou pomoci - pokud z kultivací fakt vychází. že to jsou kvasinky, tak bych používala probiotické vaginální globule a v okamžiku kdy zrovna nepoužíváš žádné antimykotikum, tak bych tak jednou týdně vlezla do vany s koupelí z „chytré houby“. https://www.chytra-houba.eu/…l-15x8g.html

A zašla bych za fyzioterapeute, co umí používat metodu mojžíšové a nějakou dobu se věnovala cvičení a odblokování právě pomocí téhle metody.

Plus taková ta obligátní rada - co nejvíce chodit v sukni, nejlépe na ostro, nenosti spodní prádlo z umělých vláken déle než vyloženě nasex, kdy se rychle sundá a vyhnout se těsným kalhotům, zejména z umělých vláken.

A vaginu nijak nečistit, omývat se jen zvenčí a ideálně jen vodou, nebo teda něčím co nejméně dráždivým a kyselým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1233
20.7.20 14:11

Vydrž do porodu, po porodu se to může všechno vymizet. Tea tree oil taky doporučuju a mýdla nepoužívat, taky mi to mudr radila. Teď už je zase používám, ale v těhu jsem se myla jen vodou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.20 14:15

@veria Děkuji za reakci. Já jsem si dnes vyzvedávala Fermalac Vaginal (to jsem nezmínila), který mám používat po přeléčení - jenže já se nemohu dostat z té fáze přeléčení :( nevím, zda to má smysl dřív používat, i v případě tohoto tea tree oilu - já si sem tam čistý tea tree oil kápnu na vložku. Ale už to neřeší hlavní příčinu :(

• Nahlásit
  • Citovat
3307
20.7.20 14:17

Precti si knihu Zdravá střeva (Sonnenburg) a mne pomohla krome upravy jidelnicku taky probiotika - dvoje rovnou -na zavádění Flor femina (Max) a pak orálne ( Pearls pro upravu MF zeny) Jinak po porodu se to urcite zlepsi. Nejhorsi jsou ATB na MF a pak hormonalni zmeny v tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.20 14:23

Vyšetřovali tě na HPV?

Taky jsem dlouhodobě trpěla na podráždění v oblasti poševního vchodu, gynda nemohla na nic přijít, imunologické vyšetření ok. Zkoušela jsem vše z lékárny, protikvasinkovou dietu, homeopatika, čínskou medicínu, utratila doslova desetitisíce.

Nakonec jsem se dostala na specializované pracviště ve FN. Doktorka mě prohlédla se speciálním roztokem pod mikroskopem. Mám hpv, které můj imunitní systém nezvládl zpracovat. Takže biopsie k určení typu a nebezpečnosti viru a léčba Deflogynem, který konečně zabral…

P. S. Našli mi i ureuplasmu, ale ta mé problémy nezpůsobovala. Více lékařů mně konkrétě doporučilo ji neléčit. Jsou to akorát další ATB a i když po určité době užívání třeba zrovna nevyjde ve stěru, neznamená to, že není někde zalezlá a neobjeví se znovu. Ta se prý se léčí až při potížích.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13647
@Anonymní píše:
@veria Děkuji za reakci. Já jsem si dnes vyzvedávala Fermalac Vaginal (to jsem nezmínila), který mám používat po přeléčení - jenže já se nemohu dostat z té fáze přeléčení :( nevím, zda to má smysl dřív používat, i v případě tohoto tea tree oilu - já si sem tam čistý tea tree oil kápnu na vložku. Ale už to neřeší hlavní příčinu :(

jo, ten fermalac můžeš používat i s léčbou, bakteriím antimykotické věci nevadí.

A teda jestli si ještě neužívala lyzáty, tak zkus balení lyzátů - třeba http://faveaplus.cz/…vaxinum-neo/

ale pořád - fungovat to může jedině pokud v kultivacích vychází, že to jsou kvasinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Ou Děkuji za reakci. Ano, na toto jsem vše negativní. Ureaplazmu jsem měla vloni v srpnu - od té doby mi už bylo 2× vyšetřením potvrzeno, že ji nemám.

Ty koupele neznám, to se určitě podívám, děkuji. Já jsem trošku teď nervozní začínat / experimentovat s něčím novým, protože mám zkrácený čípek - mám teď klid na lůžku…a právě ten věčný zánět mi vůbec nepřidává :(

Jinak cytologie je také v pořádku.

Já jsem trochu v takové smyčce - dostanu nějaké čípky a musím tím pádem nosit vložky, protože to ze mne celý den vytéká - jak pak pořádně „větrat“ :( teď jsem si kupovala ty probiotické vložky, ale výsledek stejný.

Kultivace mi byla dělána 2 týdny zpátky. Teď mne asi čeká další, protože já tohle nevydržím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.7.20 14:26

Reakce na anonymní kytičku: HPV mám nějaké diagnostikované. Dál se to ale neřešilo, je to ve fázi hlídání. Děkuji za tuto informaci - určitě se na to zeptám!!!

• Nahlásit
  • Citovat
1005
20.7.20 14:30

Já jsem měla na začátku těhotenství zase záněty v močové trubici a ani antibiotika mi na to nezabrala až sedací koupele z řapíku… vždycky jsem si spařila usušenou bylinku a pak dolila vodou a půl hodiny v tom seděla…Ten řapík co vím, tak se může i v rozumné dávce pít v těhu ( je ale hnusnej) a rozhodně bych to probrala s Mudr. On je protizánětlivý a je to bylinka, když nic, tak si uděláš alespoň relax. Ten řapík má teď právě období sklizně… ;) nebo určitě ho mají i v lékárně…
S tím tea tree bych byla v těhu opatrná… Ono jak už máš odzkoušené vše, tak to vypadá, že jsou ty bakterie rezistentní na lékovou léčbu… :think: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.20 14:32

@sediza Podívám se na to. Já už jsem si říkala, že bych měla být poslána na další vyšetření - aby se to vzalo více komplexně. Toto je pouze důsledek něčeho :(

• Nahlásit
  • Citovat
29148
20.7.20 14:34

Ten tea tree muzes i behem lecby. A ne na vlozku to je na nic, musi to dovnitr. Vim co to je je to hruza, nejvic jsem to mela taky v tehotenstvi, a nejvic v orvnim kdy me hodne vysetrovali vaginalne. Vei druhym mne vaginalne vysetrili az na vstupni v porodnici a hned se to rozjelo. Po porodu jsem to ted mela myslim uz jen jednou (za dva roky). V tehot na to nezabira bohuzel skoro nic, je to podmineny taky hormonama. Jakz takz Macmirror zabral (takovy ty zluty hnusny globule).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama