Nekončící poslíčci/kontrakce - už 3 dny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taurielka
Kecalka 149 příspěvků 11.03.19 02:48
Nekončící poslíčci/kontrakce - už 3 dny

Prosím o radu, jestli máte některá podobnou zkušenost. Jsem ve 35tt, v pátek ráno mi začaly nepravidelné kontrakce. Nepřestaly ani po sprše a odpočinku a tak vzhledem k týdnu těhotenství jsme radši jeli do porodnice.
Na monitoru šly vidět, takže si mě tu nechali, ale na čípku žádný nález.
Už je pondělí a stále se nic neděje. Pořád trpím v kontrakcích zhruba po 10 min, někdy více, někdy méně. Nejhorší je to večer a v noci, to jsou silné bolesti do kříže co 10min. Nedá se to zaspat ani s práškem na spaní, takže už jsem 3 noc nespala. Dr mi na to nic dát prý nemůžou. Dle nálezu se rodit nechystám.
Sestra říkala, že si myslí, že to jsou poslíčci, vzhledem k tomu, že se kontrakce nezhorsuji a nezkracují.
Prošla jsem snad celý internet a dlouhotrvající poslíčky mělo hodně žen, ale max do 30h všechny porodily. Jsem teda dost nesvá s takovým atypickým průběhem. :nevim:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 35. týden těhotenství?

Reakce:
Mickey08
Povídálka 20 příspěvků 11.03.19 04:28

Ahoj, osobní zkušenost sice nemám, měla jsem oba porody velice rychle, ale u druhého (letos) mi přivezli na pokoj holku, která měla poslicky od noci ze středy na čtvrtek s porodila až v sobotu pozdě večer. Určitě nejsi jediná ;) držím palce ať je prcek brzy venku a v poradku :*

Taurielka
Kecalka 149 příspěvků 11.03.19 05:49

@Mickey08 no kdyby se aspoň něco začínalo dít, nebo mi dali večer něco na bolest ať se trochu můžu prospat… pořád jsem teprve ve 35tt, ale jediné co jsem dostala byl plegomazin a prášek na spaní. Ani jedno nepomohlo, protože tu bolest prostě zaspat nejde :(

Evkad
Kecalka 127 příspěvků 11.03.19 05:50

Jen osobní zkušenost: A zkoušela jsi horkou vanu/sprchu trvající alespoň hodinu? Mně pomohlo až dodržet udávanou hodinu, jinak jsem měla poslíčky dál.
Hodinová horká koupel před porodem jen na chvíli stahy prodloužila, ale do půl hodiny to bylo vše zpět.

alisekR
Kelišová 5666 příspěvků 11.03.19 05:59

Lituji tě. Podobný stav jsem měla, jen to trvalo 24 hodin. A pak mi pichli nějakou injekci, co to dramatický zhoršila a rozjela mi křížové bolesti v intervalu po dvou minutách a to trvalo 5 hodin. Brečela jsem bolesti a oni nevěděli, co se mnou. Nález na hrdle byl nijaký. Vystřídala se na mě celá porodnice. Nakonec mi poslední dvě hodiny při kontrakcí doktor otevíral hrdlo prsty. Ja mu vyhrožovala, nadávala. :mrgreen: sekce, ani epi nebylo možné, kvůli mé páteři. Nakonec ze mě pan doktor miminko vydoloval. Když jsem konečně mohla tlačit, byla to ta nejkrásnější bolest, protože jsem věděla, že je konec. Dokázala jsem to na čtyři zatlačení. Všichni na sále tleskali, nikdo nevěřil, že mám ještě sílu. :lol: a když pan doktor nadzvedl ten uzlíček v ruce, s manželem jsme v údivu koukali na synáčka, který nebrečel, valil obrovské oči s výrazem " a tady jsem jako proč"? Všichni na sále vybuchli smíchy. Byl opravdu srandovne vykulený. Přeju ti hodně sil a energie. Rodil mě zástupce primáře a řekl mi ohrané moudro, kterému teď věřím. Když máš pocit, že už nemůžeš, můžeš ještě dvakrát. A ženy prej tu sílu mají obrovskou, chlap by to nedal. :hug:

Taurielka
Kecalka 149 příspěvků 11.03.19 06:03

@Evkad tak dlouhou sprchu jsem nezkoušela, dávám si jen termofor na záda. Sestra zase říkala, že moc nemám být ve sprše, ať to zbytečně nedráždím a vydržím s miminem co nejdýl

Taurielka
Kecalka 149 příspěvků 11.03.19 06:06

@alisekR tak já jsem za prvé po předchozí sekci, takže by vyvolávat neměli a za druhé asi se jim do ničeho moc nechce, když jsem teprve ve 35tt :nevim:

alisekR
Kelišová 5666 příspěvků 11.03.19 06:06
@Taurielka píše:
@Mickey08 no kdyby se aspoň něco začínalo dít, nebo mi dali večer něco na bolest ať se trochu můžu prospat… pořád jsem teprve ve 35tt, ale jediné co jsem dostala byl plegomazin a prášek na spaní. Ani jedno nepomohlo, protože tu bolest prostě zaspat nejde :(

Aha, rodiš předčasně? Já ti popsala můj druhý porod. První byl v 33tt. Takže máš problém s nedozrálými cestami, protože je brzy. Tak mě, abych se vyspala, dali kapacku a já fakt mezi kontrakcemi usínala. Měla jsem též.po deseti minutách. Ale mě se to pak rozjelo a paradoxně byl první porod fofr. V 5 ráno mi praskla doma voda. V osm mi začaly nějaké kontrakce, se spíš po tabletě, kterou mi dali. Dcera se narodila v 13:30. A to už hrozilo, že porodim při chůzi na sál. Jdi do sprchy a na míč. Teplou vodu na břicho. Ne na obličej a hlavu. To bys mohla omdlít. Buď tam klidně hodinu.

alisekR
Kelišová 5666 příspěvků 11.03.19 06:10
@Taurielka píše:
@alisekR tak já jsem za prvé po předchozí sekci, takže by vyvolávat neměli a za druhé asi se jim do ničeho moc nechce, když jsem teprve ve 35tt :nevim:

Aha. Takže to nechávají být a čekají. Tak to trochu nechápu. Dá se dát kapačka, při které sice kontrakce cítíš, ale nejsou tak bolestivé. Možná čekají, jestli nepraskne voda sama. V tomhle týdnů už zastavování moc nechtějí řešit. Protože když nakapou hořčík, tak může působit dlouho a kdyby bylo třeba rodit, tak to nepůjde. A budeš rodit znova sekcí?

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 4 inzeráty 11.03.19 06:22

Měla jsem přesně před 14 dny, kontrakce po 5 minutách, nález nula, ve 34.tt. Dva dny mi v nemocnici kapali magnézium dobžíly, teprve druhý denbto začalo ustávat, pakbmne pustili domů a chodím na kontroly. Do začatku 36.tt jsem užívala utrogestan a zatím mimino zůstalo uvnitř…

Taurielka
Kecalka 149 příspěvků 11.03.19 07:03

@PenelopaW tak mě žádnou kapačku s hořčíkem dát nechtějí, taky vím že ji dávali kamarádce, ale ta rodila v Motole. Já jsem ve FN Plzeň

Taurielka
Kecalka 149 příspěvků 11.03.19 07:10

@alisekR v tomto týdnu už to prý nezastavují. To nevím jestli budu sekcí, malej je hlavičkou dolů, tak se to má zkoušet přirozeně. Ale záleží na připravenosti cest no. Zatím jsem zabetonovaná :(

divine woman
Extra třída :D 10991 příspěvků 11.03.19 07:35

@Taurielka Mám zkušenost. Měla jsem kontrakce od 28. týdne. Do 35. jsem byla v nemocnici na udržování a pak mě pustili domů. Trvalo to až do porodu v termínu.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 4 inzeráty 11.03.19 11:17
@Taurielka píše:
@PenelopaW tak mě žádnou kapačku s hořčíkem dát nechtějí, taky vím že ji dávali kamarádce, ale ta rodila v Motole. Já jsem ve FN Plzeň

Asi co doktor, to názor… Se mnou v nemocnici byla paní, které v 34. týdnu odtekla voda a řekli jí, že se budou snažit tam dítě udržet do 36. týdne, takže u nich bude 14 dní ležet. A určitě záleží i na týdnu, v kterém kontrakce přijdou, pokud už je dítě dovyvinuté, tak se zřejmě nebrání i porodu takhle brzy. Jen mi přijde docela drsňárna, že to ničím netlumí, pochopila jsem, že ani analgetiky - takhle, kdyby ten porod fakt přišel, bude maminka dost vyčerpaná :-(. Možná bych se ještě zkusila zeptat, z jakého důvodu ty bolesti nijak netlumí (i tam, kde porod postupuje, přece po nějaké době matce analgetika nabídnou), a jestli odmítnutí mohou dát písemně - v tuhle chvíli většina lidí povolí a než aby někde byl písemný záznam, že třeba něco udělali blbě, tak raději pacientovi vyhoví… Tak držím palce, ať to buď přejde anebo se miminko rozhodne vyjít ven! :kytka:

alisekR
Kelišová 5666 příspěvků 11.03.19 12:15

@PenelopaW mě odtekla voda v 33. A řekli mi, že musím nejdéle do 24 hodin porodit. Že miminko nemůže zůstat na suchu. Že by došlo k sepsi a je to krajně nebezpečné. Ono je něco jiného, když vody sákne, ale dělá se nová. A když dojde k ruptuře vaku, to totiž šplouchhe totálně.

Váš příspěvek
Reklama