Nekontaktní batole - změní se to?

Anonymní
30.1.16 23:14

Nekontaktní batole - změní se to?

Synovi budou dva roky a od narození je dost nekontaktní. už když byl miminko a já si ho chtěla pomuchlovat, bylo na něm vidět, že je mu to nepříjemné. později se začal odtahovat. kolem 15 měsíců měl asi týden období, kdy za mnou sám chodil a objímal mi nohy, to jsem byla štěstím bez sebe. teď měl zase týden období, kdy mi dával pusinky, ale už to nedělá. kontaktu se prostě vyhýbá, nikdy se ani chovat nechtěl. včera mu nešlo usnout a já si ho dala k sobě do postele, myslela jsem si, že ho uspím, ale jakmile jsem si lehla vedle něho, začal mě odstrkovat a vztekat se. nechápu to, vždyť jsem jeho máma :(
strašně mě to mrzí. čím to může být? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

792
30.1.16 23:30

Kojite??? Nebo kojila jste?
Ja teda co mam zkusenost, tak takto méně kontaktní jsou prave nekojene deti, kamaradka ma holčičku, ktera byla kojena jen par tydnu, uz jako miminko se nerada chovala, chtela usinat sama, v náruči brecela a jak ji položili, uklidnila se…nicmene s věkem se to zlepšilo, je to ted batole, rada se pochova, prijde se pomazlit, sednout si na klín.. :kytka: je možné ze je to taky rys osobnosti, proste je takovy, asi mu to objetí nabízet ale nenutit, kdyz nechce.. :think: popravdě takové deti znám fakt spis z okoli, ja mam doma břečťan, neustále namotany kolem sebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
30.1.16 23:31

Dle mě je prostě každé dítě jiné. Mám ráda kontakt, ale ne pořád. Takže jsem radši, když umí být i dítě samo třeba. Společné spaní neuznávám, nosítka taky ne. Holt ne každý je kontaktní - a to už od narození. Může se to s věkem změnit, ale taky nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5517
30.1.16 23:32

Mám tři děti, první dcera byla přesně taková, jako tvůj syn. Teď v 6 letech občas přijde se pomazlit, když má slabší chvilku, ale to je pár vteřin a hotovo. Já jako malá jsem byla taky taková a vlastně jsem pořád. Další dvě děti jsou opak, jsou jako opičky, pořád by na mě nebo tatínkovi visely :mrgreen: Ty i rádi spí u nás v posteli, nejstarší dcera naopak, ta má ráda svoji postel a svůj klid a prostor na spaní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5517
30.1.16 23:33

@iizabela není pravda, mám všechny děti kojené a jak píšu výše, dcera je absolutně nekontaktní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.16 23:36

@iizabela kojila jsem ho 7 měsíců a to spal se mnou i v posteli. Byl zvyklý usínat u prsa. Ale jak jsem přestala kojit, sel do své postýlky a tam byl spokojeny. Nevím, jestli jsem něco nezanedbala, ikdyž si myslím, že ne… byl rád jen u prsa, ale jiný kontakt nesnesl

• Nahlásit
  • Citovat
8959
30.1.16 23:36

Starší syn má 2,5 a od narození je dost nekontaktní. Nijak mi to nevadí.. Nikdy jsem ho do toho nenutila násilím, chápu ho jako osobnost a když nechce, tak ho nebudu nutit, jen proto že já na to mám teď náladu.
Občas přijde sám, dá pusinku, pohladí, občas se na chviličku přitulí.. ale to je všechno.. Nejsem z toho nijak smutná, zase si se mnou rád povídá´, hraje a tak:) Jsem zvědavá, jaký bude mladší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
30.1.16 23:37

Vsak neříkám ze je to pravidlo, jen co mam zkusenost z okoli maminek..a fakt cim dele dite kojene, tim kontaktnejsi, ale je to asi dáno i celkovým hodne vztahovat přístupem k výchově. nicmene velkou měrou do toho zasahuje i osobnost ditete…s tim souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
30.1.16 23:49

Tak vpodstatě ted jste to potvrdila, do te doby co byl kojeny, byl u vas v posteli, prso měl rad, byl to ten jeho kontakt…ale kontakt se da provozovat i jinak, znám i jiné deti odstavené brzo a mazli se rady..je asi proste takovy, treba se to jeste zmeni, ja bych mu kontakt nabízela, aby věděl, ze ho ma k dispozici ale nenutila…a klidne mu to i rict, ze vas mrzí, ze vas neobejme a tak :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
31.1.16 00:33

@iizabela Tak mé děti jsou přesně opačné. Nejméně kontaktní byly, dokud byly plně kojené. To je zajímalo jen mléko a nic jiného. Když to bylo nejhorší, tak jsem se k nim nesměla vůbec přiblížit pokud jsem je nechtěla nakojit (pily by 24 hodin denně). S příkrmy se to trochu zlepšilo a po konci kojení se z nich stali mazlíci. Každé dítě je jiné, s délku kojení bych to vůbec nespojovala.

Zakladatelko, každé dítě je jiné, ty jsi určitě nic špatně neudělala a rozhodně to neznamená, že tě dítě nemá rádo. prostě jenom nemá moc rádo blízký kontak. Některým dětem to vydrží, některým ne. Já prý taková jako malá byla taky, změnilo se to u mne asi v 6 letech, to se ze mě stal mazel. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
31.1.16 02:25

Je to povahou. Syn je to same. Uz od miminka, kdyz jsem si ho chtela ponunat, tak jakmile nas zvladl odstrcit, odstrkoval nam ruce. Bylo mi to vzdycky hrozne lito a mela jsem stejny pocit jako ty, vsak jsem mama.
Dnes ma 3,5 roku a mazlici neni stale. Ale ja ho vzdycky alespon pohladim, polibim. Nebo u nas probiha zalehnuti, ze na nej padneme a nuchname ho. On vzdycky jeci ne, ne, ale prijde mi, ze je rad a ze vidi, ze ho mame radi.
Dcerka 1,5 roku je uplny opak a mazli se rada, tak se realizuju alespon u ni :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.16 06:48

Bud to je povaha zapátrej jestli je někdo takový. nebo by to mohl být asperger, autista. udrži ocni kontakt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20197
31.1.16 07:00

Mam uplne stejneho syna jako zakladatelka. Taky me to obcas mrzi, ale musim respektovat, ze je mu to neprijemne. Tak to tak průběžně zkouším, třeba jednou změní názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
31.1.16 07:44

Ja vubec nekojila a myslim ze mam nejkontaktnejsi dite na svete :) znam zas i kojene co se mazlit nechteji, podle me to az tak nesovisi. A neodepiralas mu treba chovani kdyz jako miminko brecel? Takove to je najedeny, prebaleny, tak nema otavovat? Jinak asi nezbde nez se s tou povaho smirit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
31.1.16 07:45

Myslím si, že je to dané. Malá je kontaktní hodně, i na cizí. Paní učitelka byla zezačátku nervozni, ale už si zvykla. Prostě se i s ní denně pusinkuje a vodí za ruku. Kojená více jak dva a půl roku, spala se mnou v jedné posteli víc jak čtyři roky, pak se bez protestů přestěhovala do vysoké postele se žebříkem. Nicméně před usnutím velké objímání a líbání a pak několikrát ujišťování, že mě má ráda a tak. Navíc jsem vcelku realista, ale je štír a ti to tam mají :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama