Nekontrolovatelné hubnutí při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.03.11 07:39
nekontrolovatelné hubnutí při kojení

dobrý den,mám problém plně kojím a nekontrolovatelně hubnu.v těhotenství jsem přibrala 17kg měla jsem 76kg,malé jsou už tři měsíce.dr.se včera zhrozila ,když zjistila že mám jen 51kg a každým dnem to jde skoro o pul kila,,zacinam mít mdloby,přitom normálně žeru jak prase!! :nevim: dostala jsem leky na zastavení laktace a mám ihned přejít na UM,že mé tělo to kojení nezvládá a mohla bych skončit na kapačkách. :cry: jsem v koncích kojím strašně ráda.nemužu nějak ublížit mimču .když tak nahned přejde na UM?flašku i mlíčko bere dobře

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hubnutí při kojení

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  11.03.11 07:50

Kojila jsem zhruba dva měsíce a za ty dva měsíce jsem shodila asi 5kg (už po porodu jsem měla skoro o 10kg méně než byla váha před těhu). Kojit jsem přestala protože to nešlo (malá hubla a nebyla dobře živená). Po přechodu na UM jsem kojila ještě souběžně asi měsíc, pak už vůbec a od té doby jsem nabrala zpátky všechno co jsem měla dole :(

Takže asi je možné že se kojením hubne, zkusila bych třeba odsávat a kojit přes flašku, třeba by to na tebe nemělo takový vliv jako kojení.

Anonymní  11.03.11 08:00

malá se mě hubená nezdá ,když jsem si jí odvezla z porodky měla 3,15 a ted týden před 3měícem má něco okolo 6kg,mlíčko jí svědčí,ale dr.mě včera tak viděsila,že musím přestat,že fakt nevim :nevim: podotýkám ,že mám 179cm,takže vypadám opravdu hrozně :cry: přitom jím třeba i 8-9 denně +velkej oběd,praktiky pořád něco žvejkám

cher  11.03.11 08:03
Anonymní píše:
dobrý den,mám problém plně kojím a nekontrolovatelně hubnu.v těhotenství jsem přibrala 17kg měla jsem 76kg,malé jsou už tři měsíce.dr.se včera zhrozila ,když zjistila že mám jen 51kg a každým dnem to jde skoro o pul kila,,zacinam mít mdloby,přitom normálně žeru jak prase!! :nevim: dostala jsem leky na zastavení laktace a mám ihned přejít na UM,že mé tělo to kojení nezvládá a mohla bych skončit na kapačkách. :cry: jsem v koncích kojím strašně ráda.nemužu nějak ublížit mimču .když tak nahned přejde na UM?flašku i mlíčko bere dobře

U syna jsem po třech měsících měla asi 53 kg a porodní váha byla asi 72 :think: , mně teda nikdo nic neřekl-důležité je jíst pestře a třeba si více slaď přírodním cukrem-na energii. Pokud ale jdou na tebe mdloby a cítíš se vyčerpaná, tak si nech částečné kojení a dokrmuj. Nech si třeba kojení na večer a noc a přes den UM :think:

agnes79
Stálice 90 příspěvků 11.03.11 08:06

8-o ahoj, tiež som pri kojení chudla, po pôrode som mala cca 61 kil a potom minimum bolo 50. potom sa to samo zastavilo. ako dlho kojíš? ono by sa to možno spomalilo keď nasadíš príkrmy. ale je to teda strašne rapídne chudnutie, nenormálne, na tvojom mieste by som uvažovala o ukončení kojenia, však bábo ťa potrebuje zdravú a silnú. aj keď chápem ako ti to musí byť ľúto… :cry:
a mimochodom podľa mňa nemá vplyv na chudnutie či kojíš alebo odsávaš, ale koľko mlieka tvoje telo tvorí…

agnes79
Stálice 90 příspěvků 11.03.11 08:09

páči sa mi čo napísala sieta.m . skús aspoň dokrmovať a uvidíš čo to urobí. a jedz jedz jedz :lol:

Miarei
Závislačka 3412 příspěvků 11.03.11 08:10

sice to bude znít divně, ale já ti závidím :mrgreen:
pořád mi chybí 9kil na svou předporodní váhu :-(
Po sestinedělí mi ty kila chyběla 4, pak debilní antiko a vylezlo to vzhůru. Jím furt stejně, někdy méně a stejně :-(

Anonymní  11.03.11 08:12

mlíčka mám opravdu hodně po třech hodinách co nekojím už to teče samo z každého prsa vytáhnu 200 během chviličky.sladím odjakživa především medem,miluju ho.jak je to s tim UM mam strach slyšela jsem ,že si na něj mimča špatně zvykaj dnes měla takovou zvláštní stoličku máme bebu 1.asi od 5 od rána pořád hekala a tlačila a pak vykakala takovou tužší žlutozelenou kašičku,bylo mě jí tak líto jak se trápila,že to jde špatně ven :cry:

hofka
Extra třída :D 14794 příspěvků 11.03.11 08:17

Leda kontaktovat nějakýho výživovýho nebo laktačního poradce, třeba by něco poradili. Ale vypadá to, že tě mrně vysává:-)

hofka
Extra třída :D 14794 příspěvků 11.03.11 08:19

Já dokrmuju Nutrilonem, malá ho bere stejně jako moje mlíko, stolici má konzistence jako zubní pasta, problémy jí nedělá.

Anonymní píše:
mlíčka mám opravdu hodně po třech hodinách co nekojím už to teče samo z každého prsa vytáhnu 200 během chviličky.sladím odjakživa především medem,miluju ho.jak je to s tim UM mam strach slyšela jsem ,že si na něj mimča špatně zvykaj dnes měla takovou zvláštní stoličku máme bebu 1.asi od 5 od rána pořád hekala a tlačila a pak vykakala takovou tužší žlutozelenou kašičku,bylo mě jí tak líto jak se trápila,že to jde špatně ven :cry:

jirina84
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 11.03.11 08:27

Ahoj i já měla podobný problém, akorát váha nešla tak rapidně dolů k porodu jsem šla s 68 kg a z porodnice odcházela tak s 60kg (nevim nevážila jsem se) druhá polovina listopadu 2008 na začátku února 2009 (cca51kg) jsem prozvracela celou noc a ráno jsem byla odvezena na pohotovost, kde jsem strávila tměř celý den a dělali mi všechna možná vyšetření z kterých zjistili jen málo železa tuším? S tím že si mám nechat udělat kontrolní odběry u obvodního lékaře. Z těch se zjistil problém se štítnou žlázou, takže jsem musela absolvovat vyšetření na endokrinologii, kde se potvrdila hyperfunkce. Prý se to po porodu stává cca po 3/4 roce od porodu se vše srovnalo. Hrozilo mi odstavení a léky, naštěstí jsem narazila na dobrou lékařku, která nasadila vyčkávací metodu :lol: Držim palce, zkus se poptat po vyšetření na štítnou žlázu, třeba je problém tam.

Panuška
Neúnavná pisatelka 16990 příspěvků 11.03.11 09:43
Anonymní píše:
mlíčka mám opravdu hodně po třech hodinách co nekojím už to teče samo z každého prsa vytáhnu 200 během chviličky.sladím odjakživa především medem,miluju ho.jak je to s tim UM mam strach slyšela jsem ,že si na něj mimča špatně zvykaj dnes měla takovou zvláštní stoličku máme bebu 1.asi od 5 od rána pořád hekala a tlačila a pak vykakala takovou tužší žlutozelenou kašičku,bylo mě jí tak líto jak se trápila,že to jde špatně ven :cry:

UM bych se vůbec nebála, chápu, že je ti líto, že nemůžeš kojit, ale UM malé neublíží. Dnes je spousta dětí na UM klidně i od porodnice a jsou zdravé a rostou tak jak mají. Viz moje dcera :lol: :lol: :lol:

Jen se s tím budeš muset smířit což je asi nejtěžší :hug: :hug:

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 11.03.11 18:40

Vyběhala bych si krevní obraz, endokrinologii a pokud by bylo vše ok, šla bych na dietologii, kde ti udělají jídelníček na míru. Pokud by vše bylo k ničemu a hubla by jsi dál, teprv bych odstavovala. To vidím jako poslední variantu. Já taky šíleně hubla, ale jak už bylo řečeno, prostě se to pak zastavilo a dál už to nešlo. Je teda pravda, že to bylo na hranicí únosnosti, únava, zimomřivost, občas výkyvy nálad, vlasy způlky pryč… Ale stálo mi to za to. To rozhodně. (teda zní to děsivě, ale nebylo to jenom tak hrozný, jak jsem výše popisovala) Odstaveno v 10ti měsících, páč to už fakt nešlo, imunita v kelu takže jsem dostala šílenou anginu, týden 40tky horečky a antibiotika se zákazem kojení. No, stejně jsem už chtěla odstavovat… Ale zpětně jsem tááááááák ráda, že jsem to nevzdala. A to prosím pěkně nejsem fanatická zastánkyně kojení, aby nedošlo k mejlce :lol:

Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 15.03.11 08:20

Já porodila 18.2 a zhubla sem do teďka 15kg .

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 16.03.11 18:00

Já nechala už v porodnici 12 a dalších 12 mi zbylo :mrgreen: Teda na chvíli, teď už mám bez jakékoliv snahy 47kg…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Sexy těla, prádlo i pád. Andílci se potkali v Číně

Letos andílci Victoria’s Secret roztáhli svá křídla v Šanghaji. Modelky... číst dále >

Nová Ashley Grahamová? Boubelka v negližé je módní hvězdou kampaně

Plné křivky mohou být neskutečně sexy. Ukazuje to plus size modelka Ashley... číst dále >

Reklama