Nekvalitní a zmutované spermie-oplodnění

Anonymní
30.12.20 08:22

Nekvalitní a zmutované spermie-oplodneni

Mám na Vás takový zajímavý dotaz. Můj muž byl na spermiogramu a potvrdili mu že má nekvalitní, pomalé a i spousty zmutovaných spermií. 2 měsíce se máme ještě přirozeně snažit a pak případně podstoupíme další kroky..
Dotaz se týká toho zda si myslíte že ty nekvalitní, zmutované spermie zahynou, nedokážou se dostat k vajíčku, nebo to zvladnou, ale vajíčko se ani neudrží, případně hrozí narození postiženého dítěte? Já bych se spíše přikláněla k verzi že někde na cestě zahynou, na druhou stranu se bojím toho že by to nějaká nekvalitní spermie dokázala.. raději bych se hned svěřila do rukou odborníkům

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6201
30.12.20 08:33

Myslim, ze chcete moc odborne vesteckou odpoved. Zajdete a reste to s odbornikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.20 08:38

To že jsou pomalé je horší než že jsou zdeformované, přítel má podobný problém, má 98% špatných a přesto se nám povedlo otěhotnět přirozeně. Jak dlouho už se snažíte? A zkoušela sis dělat ovulační test? Zkoušeli jste při ovulaci pohlavní styk s 3-5 denní mužskou abstinencí, tak aby byl plný jak před spermiogramem? Pak hodin nožky nahoru aspoň na 45 min. A může se pověst 😊…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 08:51

@Laskominka27 přesně to nám taky rekli že muž má 98% špatných, už to číslo vypadá beznadejne. O miminko se snažíme 2 roky. On je problém i u mě. Trpím na PCO (k ovulaci přesto dochází), endometrioza+ jestli to má na to i svůj podíl tak děloha RVF(obracena) ale to by údajně neměl být až tak velký problém. Po styku tedy nohy místo nahoru, tak ležím minimálně hodinu na břiše. Ovulacni testy dělám, dříve byl styk každý den, poslední půl rok obden. Radeji začínáme 3 dny před ovulací, během ovulace i po. Chodím na folikulometrii, kde mi doktor radí kdy by měl být nejlépe styk, jenže bohužel stále nic. Vím, že bych na to neměla tak myslet, jenže já už nedokážu myslet na nic jiného

• Citovat
  • Nahlásit
30.12.20 11:39

Podívej asi bych neztrácela hlavu, naděje je to nejlepší a pokud tomu budeš věřit stane se. My to udělali tak že chlap neměl 4 dny před mou ovulaci žádný styk ani se svou rukou, tak aby byl plný a jakmile jsem měla ovulaci, hupsli jsme na to a už jsem se nějak nehýbala ať to nevytece jen nožky nahoru a asi na 45 minut jsem usla. A povedlo se to samo… Řekla jsem si že to prostě vyjde. Já bych upřímně do IVF za sebe nešla. Ty hormony a stres mi za to nestojí. Věřili jsme oba a povedlo se… A pokud tobě říká lékař že nemáš problém jen musíš zjistit jak na to. Nejhorší bych řekla že je psychika, člověk si říká, že už to nepůjde a ztrácí veškerou naději a nepůjde to… Hodit hlavu do klidu a věřit v to že to vyjde… Budu ti držet palečky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 09:47

Přítel má tento problém, bylo nám řečeno, že tyto nekvalitní spermie vajíčko neoplodni a nebo pokud by ano, tak moje tělo embryo neudrží a zahubí jej a nebo embryo se vůbec neuchyti.
My podstupujeme právě kvůli tomu IVF

• Citovat
  • Nahlásit
31.12.20 22:20

Podívej my na první ostry pokus zapadli… Takže bych nevěřila úplně všemu. Jako IVF je strašné veliký zásah a hlavně zdravotně pro ženu, stres, hormony neustále nějaké zákroky. No nevím je to na každém, ale za sebe říkám, že bych nešla. Navíc těch peněz vyhozených. Jako co znám spoustu páru dali za IVF neskutečné peníze, nervy a potom nakonec otehotneli mimo IVF. Kolik je ti let? Zdá se mohu zeptat. Jako nechci být nějak chytrá, ale kdybysik za našich babiček žádné umělé oplodnění nebylo, lidé čekali spoustu let a měli děti. Dnešní stres a hledání problému tam kde být nemusí. A pokud můžeš doloz mi tady výsledky partnera z spermiogramu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
2.1.21 16:57

Na papíře ze spermiogramu mate primo název nemoci. Co znamená zmutované? tato položka na spermiogramu přece není :lol:
Muj partner ma spatnou morfologii, ji vitaminy, dalsi dva spermiogramy v rozmezí 2, 3 měsíců a jen nepatrně změny. Morfologie se spis nezmění.
Možnost přirozeného početí je vzdycky, jen méně pravděpodobná. V takových případech se vynechává inseminace a jde se rovnou na ivf. Tam už jsou různé metody, za různé příplatky, jak ty spermie roztridit.
Vsechno jde, po druhém spermiu vam to všechno řeknou spis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 20:06

@leylen bavíme se o teratozoospermia, ano na spermiogramu není napsané zmutované to máte pravdu ale víceméně to tak je. Protože buď je špatné zakřivení bičíku, nebo hlavička či tělíčko spermie a než pokaždé vypisovat tyto věci je lepší pro mne napsat špatné či zmutované. A kde jste přišla na to, že když je špatná morfologie, tak není prakticky možné normálně otěhotnět. Přítel má pouze 2,3% dobrých spermií a podařilo se nám to. Pro mě je IVF úplně poslední možnost v tom, že by žena třeba neměla vejcovody nebo museli ji darovat sperma atd… Ale pokud je šance otěhotnět přirozeně tak ať se snaží. Jde jen o to věřit v to, nestresovat se, upravit trochu životní styl a říkat si, že to vyjde. IVF je velký stres a zbytečné cpani se hormony. Mám mnoho známých co si tím prochází a pomalu jsou z toho na psychiatrii protože po vložení se sledovat jestli se povede a ležet doma a celý den se třepat už jenom kvůli tomu kolik peněz to stojí, né díky. Ale jak říkám každého věc a názor. Můj je tento a ten se nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
3.1.21 21:41

@Laskominka27 ano, vím co to je taretozoospermia, pritel ji ma taky, a pod hodnotou méně 0,5. O tom, ze se s tím nedá otěhotnět, jsem ale nepsala, jen ze to je menší pravdepodobnost. Což je z povahy veci zcela logicke a co jsem si nevycucala z prstu, ale co nám rekl doktor. IVF si aktuálně procházíme, je to úplně stejný stres, jako když jsme to nechali přirozenou cestou a trepat se z peněz je to poslední, na co myslime. Taky jsem věřila, ze to zvládneme, az se postupem času objevily problémy i u me. Ja svůj názor nikomu necpala a rozhodněn nehanim ten, ze se někdo rozhodne nechat to na přírodě. Jen jsem kvitovala, ze je super, ze jsou proste metody, které tem, co nechtějí čekat, pomůžou :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 20:19

@leylen tak jak říkám, každého je to rozhodnutí. Já za sebe bych prostě asi nešla. Samozřejmě vám to přeji a snad vám to co nejdříve vyjde. Paní jsem chtěla jen povzbudit, že to jde i přirozeně. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat