Neléčená štítná žláza v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 16:04
Neléčená štítná žláza v těhotenství

Ahoj ženy,
Jsem 5měsíců po druhém porodu a v pondělí na preventivní prohlídce u praktické lékařky mi byla z krve zjištěna snížená fce šťítné žlázy. Dnes mi brala sestra krev na podrobnější vyšetření hormonů, objednala mě na sono na endokrinologii (v dubnu)…
Jde mi hlavně o to, že jsem se se ŠŽ nikdy neléčila, tím pádem se hodnoty nekontrolovaly ani během těhotenství a já vůbec nevím, jestli se u mě tento problém objevil až teď nebo už i během těhu :( To, co jsem si načetla na netu mě pěkně dostalo.. nechápu, proč se šž preventivně nekontroluje u každe těhotné :( :roll:
Malou pořád ještě kojím a teď přemýšlím, jestli jí vůbec v mléku dodávám vše co potřebuje :nevim: nemůže ji chybět jód? :think: malá je šikovná, hodná, ale je pravda, že nějak závratně nepřibírá :roll: má v 5m asi 5850g a dr říkal, že je sice drobnější, ale jinak spokojená, což je pravda… jenže teď jsem četla, že děti, kterým chybí jod špatně rostou :,(
Ach jo :(
Je tady někdo, kdo na šž přišel taky až po porodu? Co s tím kojením? Je pátek a už se k žádnému dr nedovolám a do pondělí asi umřu strachy…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20756 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 16:09

Mě vyšla blbě štítná žláza taky chvíli po druhé porodu. Počítám, že v podobné době jako tobě. Zjistili mi to na alergologii, tak mě doktorka poslala, ať si za půl roku dojdu na kontrolní odběr k obvoďákovi a tam už bylo vše v pořádku. Po porodu to můžou být jen rozházené hormony, které se časem sami srovnají. Třeba to bude i tvůj případ.

ka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 16:09

U mě na to taky přišli až po porodu, jinak co jsem četla dětem hned po porodu berou krev z patičky a tam zjištují jestli mají dost hormonů štítný, jinak není nic jednoduššího než aby jí dětský vzal krev a vyšetřil

peta81
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 24.02.17 16:19

Ja se drive se stitnou zlazou nelecila a na problemy mi prisli prave pri prvnim tehotenstvi. od te doby chodim pravidelne na odbery a kontroly, dle vysledku upravuje doktorka leky. za tu dobu dlouhe kojeni, dalsi tehotenstvi a opet dlouhe kojeni. uvidime az to skonci, ale pry uz se to do normalu nikdy nevrati :nevim: kazdopadne se ta SZ v tom tehotenstvi asi kontroluje pri beznem odberu krve, ne? mne zadne jine specialni testy nedelali a na gynde mi tenkrat rekla at si hned dojdu na endo. je to pred cca 4 lety.

ka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 16:21

@peta81 krev na štítnou se v těhotenství speciálně nekontroluje :cert:

dracek81
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 24.02.17 16:22

Kdyby nebylo neco u dcerky v pořádku, poznala byste to vy, nebo dětská lékařka, já se narodila bez štítné žlázy, tak mi věřte co zacalo po kontrole za toočo, v dnešní době berou detem z paticky krev jeste v porodnici, ale určitě nahlaste dětské, ta udela vyšetření kdyz bude třeba, hodně štěstí :mavam:

Illaaa
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 24.02.17 16:36

Je pravda, že se běžně nekontroluje, mně říkali v CARu, že mám hraniční hodnoty, ať si to nechám v těhotenství zkontrolovat, tak jen díky tomu jsem pak byla u endokrinologa. Hraniční hodnoty mám pořád, tak mi dává minimální dávky, předpokládá, že po kojení se mi to srovná, že se tělo nebude už tak vyčerpávat. Jodid mám předepsaný taky, právě kvůli synovi. Chodím na kontroly každého půl roku.
Záleží, jak moc máš sníženou tu funkci. Jod máš určitě v některých vitamínech, já beru i teď při kojení dál Femibion a tam jód určitě je (mají právě i verzi bez jódu pro ty, které se léčí se štítnou žlázou). A ten den, kdy beru Femibion si neberu jodid od dr. Takhle jsme domluvený už z těhotenství.

Trinetka
Závislačka 4692 příspěvků 24.02.17 16:52

Deti mas v poradku uz venku, ale jestli mas holky, tak at se to u nich take obcas zkontroluje. Ted to res s pripadnym dalsim tehotenstvim.. Ono jestli jsi jedla nejake vitaminy tak toho mel prcek dost i tak. Vetsina tehulek laduje alespon kyselinu listovou. Ja sama se se šž lecim a bylo mi zvyseno davkovani jen o pul tablety 2× tydne. A od druheho trimestru se o vse pro dite uz stara placenta..

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 24.02.17 17:06

Mně odebírali v prvním těhotenství krev na ŠŽ spolu s prvními náběry (někdy v tom 10. týdnu). Nechci kecat, ale mám pocit, že těhotným se to u nás dělá běžně… Ale je možné, že to je nějaký vědecký projekt zdejší endokrinoložky (ona pořád něco studuje, takže možná sbírá data pro nějakou svou práci). To bylo (zřejmě) v pořádku, protože pak už mě nikdo nekontaktoval. Když jsem po prvním těhotenství začala se ŠŽ mít problémy, tak sestra na endokrinologii zpětně kontrolovala záznamy a nic tam neměli (nechávají si výsledky jen těch těhotných, u kterých je problém).

Pokud je dceři 5 měsíců, tak ten víkend už bych fakt neřešila ;) normálně koj a v pondělí zavolej k dětskému, vysvětli mu situaci a uvidíš, co ti řekne ;)

Hlavně klid ;)

ka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 17:31

@chaarleene u nás se v těhotenství preventivně štítná nekontroluje

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 17:39

No brala jsem první trimestr femibion, ten druhý už jsem to celkem lajdala, ale tak ob den, co tři dny jsem si ho zobla… neskutečně mě štve, že to mohlo nebo má nějaký dopad na malou a dalo se s tím něco dělat:( doufala jsem, že když dr odebírá krev, docházím na prohlídky, tak je vše, nebo aspoň to nejdůležitější, pod kontrolou…

elen-ka
Extra třída :D 12273 příspěvků 23 inzerátů 24.02.17 17:46
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,
Jsem 5měsíců po druhém porodu a v pondělí na preventivní prohlídce u praktické lékařky mi byla z krve zjištěna snížená fce šťítné žlázy. Dnes mi brala sestra krev na podrobnější vyšetření hormonů, objednala mě na sono na endokrinologii (v dubnu)…
Jde mi hlavně o to, že jsem se se ŠŽ nikdy neléčila, tím pádem se hodnoty nekontrolovaly ani během těhotenství a já vůbec nevím, jestli se u mě tento problém objevil až teď nebo už i během těhu :( To, co jsem si načetla na netu mě pěkně dostalo.. nechápu, proč se šž preventivně nekontroluje u každe těhotné :( :roll:
Malou pořád ještě kojím a teď přemýšlím, jestli jí vůbec v mléku dodávám vše co potřebuje :nevim: nemůže ji chybět jód? :think: malá je šikovná, hodná, ale je pravda, že nějak závratně nepřibírá :roll: má v 5m asi 5850g a dr říkal, že je sice drobnější, ale jinak spokojená, což je pravda… jenže teď jsem četla, že děti, kterým chybí jod špatně rostou :,(
Ach jo :(
Je tady někdo, kdo na šž přišel taky až po porodu? Co s tím kojením? Je pátek a už se k žádnému dr nedovolám a do pondělí asi umřu strachy…

já jsem sice byla sledovaná na endokrinologii kvůli problémům na štítnou žlázu, ale obě mé děti měly v 5 měsících podobnou váhu. Ono také hodně záleží na původní, porodní váze. Syn ji měl pod 3 kg, dcera 3,2 kg. Dr. mi v tomto čase neřekla nic, na to, že by váha byla malá.

elen-ka
Extra třída :D 12273 příspěvků 23 inzerátů 24.02.17 17:47

Jo a já jen brala jod, žádné další léky.

ka2ka
Extra třída :D 12930 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 17:52
@Anonymní píše:
No brala jsem první trimestr femibion, ten druhý už jsem to celkem lajdala, ale tak ob den, co tři dny jsem si ho zobla… neskutečně mě štve, že to mohlo nebo má nějaký dopad na malou a dalo se s tím něco dělat:( doufala jsem, že když dr odebírá krev, docházím na prohlídky, tak je vše, nebo aspoň to nejdůležitější, pod kontrolou…

no na dcera má nejspíš štítnou v pořádku jak jsem psala štítná se zjištuje z krve z patičky už v porodnici, to že má menší váhu se štítnou nemusí vůbec souviset

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 18:03

@elen-ka no dcerka měla 3050g…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >