Neléčená těhotenská curkovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 14:45
Neléčená těhotenska curkovka

Ahooj chci se zeptat kamarádka měla těhotenskou cukrovku od 10tt hodnoty lačno max 5,4 a po jídle 7,7… A dietu skoro nedodržovala a narodil se jí kluk bez komplikaci a krásná váha 3049 zajímá mě jak je to možné… Když dietu nedodržovala na pořádně vždy přibrala max 1-2 kg… Chodila pravidelně a měla vše krásné… Jen mě zajímá jak je to možné??

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 14:48
@Anonymní píše:
Ahooj chci se zeptat kamarádka měla těhotenskou cukrovku od 10tt hodnoty lačno max 5,4 a po jídle 7,7… A dietu skoro nedodržovala a narodil se jí kluk bez komplikaci a krásná váha 3049 zajímá mě jak je to možné… Když dietu nedodržovala na pořádně vždy přibrala max 1-2 kg… Chodila pravidelně a měla vše krásné… Jen mě zajímá jak je to možne při nedodržování mít vše krásný??
Měl to někdo taky tak?
ugluk
Hvězda diskuse 46655 příspěvků 03.05.19 14:52

Tak z těch hodnot to na nekompenzovanou cukrovku nevypadá. Jinak neřešená cukrovka neznamená automaticky problémy. Jen se jejich pravděpodobnost výrazně zvyšuje. Takže jo, někdo na to může kašlat, po jídlít hodnoty třeba 15 a když má k tomu pořádnou dávku štěstí, dítě může být zcela OK. Jen je o dost vyšší riziko, že nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 14:53

A co jsou vůbec za rizika u dětí??

ugluk
Hvězda diskuse 46655 příspěvků 03.05.19 14:57

Z www.tehotenskacukrovka.cz:
Zvýšené množství glukózy v krvi volně prostupuje placentou do krevního oběhu dítěte. Jeho organismus se musí se zvýšeným přísunem cukru vypořádat. Zareaguje zvýšenou produkcí vlastního inzulinu, neboť v době, kdy se těhotenská cukrovka objevuje, má již dávno vyvinutou vlastní slinivku. Zvýšená hladina inzulinu udržuje jeho hladinu cukru v normě. Cukrovku má maminka, ne dítě v děloze. Jak zvýšený přísun cukru, tak zvýšená hladina vlastního inzulinu však představují pro dítě určitá rizika. Cukr je zdrojem energie a inzulin je růstový hormon, proto dítě rychleji roste a přibývá na váze – zvětšují se jeho zásoby tuku, rostou svaly a kosti. Porodní váha takových dětí bývá více než 4000 g, říkáme tomu makrosomie. Při spontánním porodu takového dítěte hrozí poranění ramínek (dystokie), zlomenina klíční kosti a u matky větší porodní poranění hráze. Porodníci proto v těchto případech volí porod císařským řezem. Dítě je velké, ale jeho vnitřní orgány mohou ve vývoji zaostávat. Při nedostatečně léčené cukrovce může totiž dojít k nedozrání vnitřních orgánů plodu. Po porodu se proto u dítěte mohou objevit dechové obtíže, poruchy srdečního rytmu, horší průběh novorozenecké žloutenky a další komplikace. Miminko je v prvních dnech po porodu také ohroženo hypoglykémií – tj. sníženým obsahem cukru v krvi. Bylo totiž zvyklé na zvýšený přísun cukru od maminky, ale přestřižením pupeční šňůry tento přísun náhle končí. Hladina inzulinu v jeho těle je však ještě nějakou dobu zvýšená a způsobí náhlý pokles hladiny cukru v krvi. Závažná hypoglykémie se projeví křečemi a poruchou vědomí, léčbou je infúze glukózy. Soubor těchto příznaků u dítěte matky se špatně léčenou cukrovkou (velký novorozenec s nejrůznějšími poporodními komplikacemi) se nazývá diabetická fetopatie. Nejzávažnější komplikací nedostatečně léčené cukrovky je úmrtí plodu v děloze. Toto riziko narůstá koncem těhotenství, proto se u žen s horší kompenzací cukrovky nedoporučuje přenášet. Porod se vyvolává nejpozději v termínu porodu, někdy i dříve. U žen s výbornou kompenzací těhotenské cukrovky do termínu porodu nezasahujeme. Do budoucna mohou být tyto děti ohroženy dalšími komplikacemi – například mají vyšší riziko mozkové dysfunkce, syndromu poruchy pozornosti a hyperaktivity, dětské obezity a v dospělosti také cukrovky 2. typu. Naopak není pravda, že těhotenská cukrovka zvyšuje riziko vrozených vývojových vad. Ty vznikají do 8. týdne nitroděložního vývoje, zatímco typická těhotenská cukrovka se objevuje až v pozdějším období, obvykle ve druhé polovině těhotenství. Riziko vrozených vývojových vad je zvýšeno u dětí žen s cukrovkou přítomnou již před těhotenstvím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 15:03

Tak to je síla…
Stejně nechápu jak je to možný na svatbě si dávala dort… To byla v 6 měsíci :o… A pila normál slazené limonády…

Bubla_Bučková
Kelišová 6583 příspěvků 03.05.19 15:06
@Anonymní píše:
Tak to je síla…
Stejně nechápu jak je to možný na svatbě si dávala dort… To byla v 6 měsíci :o… A pila normál slazené limonády…

Ty jseš dobrej troll :lol:

nozu
Extra třída :D 12481 příspěvků 03.05.19 15:06

No, měla obrovskou dávku štěstí. A nebo taky ne a projeví se to později. Těžko říct, pokud se dítě narodilo nedávno. Ono mentální poruchy se u novorozenců až tak snadno nepoznají…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 15:15

@nozu
Jaké mentální poruchy?? ;)

Zoe1
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 03.05.19 15:20

Protože se mi zdá, že u některých ženských je to jen preventivní… ty, které si nemusí píchat inzulín. Taky jsem byla brána za diabetičku, ale bez inzulínu, jen jsem docházela do poradny. Taky jsem to dost porušovala, ale měřila jsem si cukr v krvi a podle toho jsem věděla, jestli si můžu něco dát nebo ne, skoro každej den jsem se cpala zmrzlinou a melounem. Dítě zdravé, váha 3190g. Jinak ještě před pár lety, bych na testech prošla. Teď jsem znovu těhotná a mám chuť OGTT odmítnout.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 03.05.19 15:22

Jo a dvě kamarádky, které na testech prošly porodily děti přes 4 kg, já musela držet dietu a váha úplně normální.

nozu
Extra třída :D 12481 příspěvků 03.05.19 15:37
@Anonymní píše:
@nozu
Jaké mentální poruchy?? ;)

Vždyť je to v tom článku, co dávala Ugluk. Je potřeba to přečíst celé…

Váš příspěvek
Reklama