Neléčená ulcerózní kolitida

258
4.1.14 13:40

Neléčená ulcerózní kolitida

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti týkající se autoimunitního onemocnění střev - ulcerózní kolitidy, která mi stěžuje život už půl roku.

Předem se omlouvám za otevřenost v popisování problému, ale zajímalo by mě, zda máte někdo podobné problémy a jak se s tím vyrovnáváte a jak to léčíte.

Před půl rokem jsem měla první krvavý hlen ve stolici a posléze začala stolice obalená hlenem. Na kolonoskopickém vyšetření odahlili zánět a nasadili mi na 30 dní čípky Salofalk, které ihned zabraly a stolice byla bez příměsí a vše v normálu. Po vysazení léků se obtížě vrátily po 14 dnech. Dále mi byl nasazen lék Pentasa, která mi způsobovala velké křeče a byla tedy doktorem vysazena. Doktor dále nechtěl léčit a tak jsem šla do nemocnice, kde mi na základě kolonoskopického vyšetření nasadili 15-ti denní užívání čípků Salofalk 500g a to dvakrát denně. Léčba opět zabrala, ale po 14 dnech jsem zase v obtížích. Mám neovladatelné a neočekávatelné nucení chození na stolici, kdy ze mě odcházejí pouze hleny a vykapává krev. Asi tušíte či možná znáte, jak je to nepříjemné.

Osobně se mi do další léčby léky, co jsou driák na játra a ledviny nechce. Nechci ale zase trápit střevní sliznici. Navíc se snažíme s manželem o miminko. U obvodního chirurga mi doporučili vysadit podpůrné léky jako je Nosifol, mateří kašička a vitamíny. Prý u autoimunitního onemocnění chtějí spíše imunitu potlačit, aby pro ti mě samotné nebojovala. Po vyšetření v nemocnici mi bylo řečeno, že je mohu užívat. Tak jsem začala. Problémy se ale vrátili o pár dní dříve. Teď se tedy ale zhoršují.

Jsem z toho všeho zmatená. Nevím co s tím. Myslíte, že vitamíny mohou ovlivnit zhoršení této nemoci? Jak mám ale po ukončení nepřetržitého užívání antikoncepce donutit tělo, aby začalo menstruovat a ovulovat bez podpůrných preparátů, abych se vyhla hormonální léčbě.

Nemáte někdo zkušenosti s touto nemocí? Máte ji také někdo neléčenou?

Děkuji moc!

Grenade

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

597
4.1.14 14:00

@grenade55
Ahoj, já trpím tou samou nemocí..léčbu mi nasadilo skoro úplně stejnou jako tobě a paní doktorka mi v nemocnici oznámila, že tak do deseti let mám čekat rakovinu tlustého střeva… Ihned jsem se dostala do nějakého testovacího programu, který mi vůbec nepomáhal- pouze zmírňoval. Po nějakém čase jsem z něho vystoupila a odcházela s plnou taškou kortikoidů a plných hnusných jedů. Byla jsem z toho úplně vyřízená! Naštěstí můj přítel se o mou nemoc začal velmi zajímat a dnes už můžu říct, že díky jeho zájmu a vytrvalosti jsem dnes BEZ PROBLÉMŮ. Vše odeznělo…Pokud tě zajímá více..klidně se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.14 14:02

Ahojky. Můj manžel trpí touto nemocí a od diagnózy je v podstatě stále na lecích. Vyzkoušel základní medikaci (salofalk apod), kortikoidy, imuran, klizmata, různé experimentální léčby a má to pořád :nevim:. Je pravda, že teď je pouze na základní léčbě (asacol) a je to zklidněné (chodí,, jen"3× denně. Osobně si myslím, že tato nemoc úzce souvisí se stresem. Snaž se mu co nejvíce vyhnout. Toť má rada :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.14 14:03
@bobda píše:
@grenade55
Ahoj, já trpím tou samou nemocí..léčbu mi nasadilo skoro úplně stejnou jako tobě a paní doktorka mi v nemocnici oznámila, že tak do deseti let mám čekat rakovinu tlustého střeva… Ihned jsem se dostala do nějakého testovacího programu, který mi vůbec nepomáhal- pouze zmírňoval. Po nějakém čase jsem z něho vystoupila a odcházela s plnou taškou kortikoidů a plných hnusných jedů. Byla jsem z toho úplně vyřízená! Naštěstí můj přítel se o mou nemoc začal velmi zajímat a dnes už můžu říct, že díky jeho zájmu a vytrvalosti jsem dnes BEZ PROBLÉMŮ. Vše odeznělo…Pokud tě zajímá více..klidně se ptej.

Já se ptám! Jak si to udělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
4.1.14 14:13
@bobda píše:
@grenade55
Ahoj, já trpím tou samou nemocí..léčbu mi nasadilo skoro úplně stejnou jako tobě a paní doktorka mi v nemocnici oznámila, že tak do deseti let mám čekat rakovinu tlustého střeva… Ihned jsem se dostala do nějakého testovacího programu, který mi vůbec nepomáhal- pouze zmírňoval. Po nějakém čase jsem z něho vystoupila a odcházela s plnou taškou kortikoidů a plných hnusných jedů. Byla jsem z toho úplně vyřízená! Naštěstí můj přítel se o mou nemoc začal velmi zajímat a dnes už můžu říct, že díky jeho zájmu a vytrvalosti jsem dnes BEZ PROBLÉMŮ. Vše odeznělo…Pokud tě zajímá více..klidně se ptej.

To vyznělo, jako když stačí, že se partner o nemoc vytrvale zajímá a i když nic nedělá, tak se vše vyřeší.
A nebo že tvůj přítel je samotný lék.
Bohužel nedokážu zakladatelce poradit, ale tahle tvá odpověď mě vážně zaujala.

• Citovat
  • Upravit
597
4.1.14 14:15

@Peťule1013
Rovnou napíšu, že ta igelitka co jsem vyfasovala v lékárně, tak ji mám v šatně do dnešního dne a žádné léky jsem nepoužívala. Navážu na to co jsem psala úvodně.. Ještě upřesním, že je mi 26let a jsem bezdětná a tou to nemocí trpím cca 3 roky, takže při představě, že od 23 let budu do konce života užívat léky, které ničí tělo byl pro mě šok a proto jsem se rozhodla, že se nenechám huntovat od doktorů, jak sama vidíš stejně to moc tvému manželovi nepomáhá a rozhodla jsem se, že se budu léčit sama. Vyzkoušela jsem plno věcí (to nemá cenu ani vypisovat) a stálo mě to plno peněz. Něco pomohlo víc, něco míň, ale nevyřešilo to můj problém úplně. Až jednoho dne můj přítel našel bylinkáře a léčitele do kterého jsme vložili veškerou naději. Jelikož jsem žádné léky nebrala, tak můj stav byl opravdu vážný (veliká denní ztráta krve) S jeho bylinnou směsí, kterou mi předepsal. Prakticky ihned krev ve stolici slábla a postupem času úplně vymizela. Čaje piji dodnes a problémy nemám! Nic jiného neužívám ani v jídelníčku se neomezuji. Pokud by jsi chtěla napiš mi do vzkazu, dám ti kontakt. Za zkoušku nic nedáš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
4.1.14 14:16

@donaga
Nechci tu nikomu vnucovat moji léčbu, proto jsem to psala hodně heslovitě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
4.1.14 14:27
@Peťule1013 píše:
Já se ptám! Jak si to udělala?

Ahojky, děkuji za odpověď. Ptám se na to samé! S manželem čteme co se dá, šla jsem na celostní medicínu, chodím na terapie, ale… asi se nedaří. Jak si to teda prosím tě zvládla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
4.1.14 14:30
@bobda píše:
@Peťule1013
Rovnou napíšu, že ta igelitka co jsem vyfasovala v lékárně, tak ji mám v šatně do dnešního dne a žádné léky jsem nepoužívala. Navážu na to co jsem psala úvodně.. Ještě upřesním, že je mi 26let a jsem bezdětná a tou to nemocí trpím cca 3 roky, takže při představě, že od 23 let budu do konce života užívat léky, které ničí tělo byl pro mě šok a proto jsem se rozhodla, že se nenechám huntovat od doktorů, jak sama vidíš stejně to moc tvému manželovi nepomáhá a rozhodla jsem se, že se budu léčit sama. Vyzkoušela jsem plno věcí (to nemá cenu ani vypisovat) a stálo mě to plno peněz. Něco pomohlo víc, něco míň, ale nevyřešilo to můj problém úplně. Až jednoho dne můj přítel našel bylinkáře a léčitele do kterého jsme vložili veškerou naději. Jelikož jsem žádné léky nebrala, tak můj stav byl opravdu vážný (veliká denní ztráta krve) S jeho bylinnou směsí, kterou mi předepsal. Prakticky ihned krev ve stolici slábla a postupem času úplně vymizela. Čaje piji dodnes a problémy nemám! Nic jiného neužívám ani v jídelníčku se neomezuji. Pokud by jsi chtěla napiš mi do vzkazu, dám ti kontakt. Za zkoušku nic nedáš!

Ahojky, zajímavé! Léčitelství věřím, přírodní medicíně zrovna tak. V co ale nemám důvěru jsou driáky léky. Mohla bys mi prosím napsat kontakt a název čajíku? Je skoro zázrak, že jste to takto zvládila.

Moje léčitelka mě má také ve spárech, ale dle nejen jejího názoru jde spíše o jak už tu bylo také zmiňováno stres a psychiku.

Dotaz mimo, jako začátečník neumím tak galantně odpovědět nějakému účastníkovi, jako ty Peťuli a jen používám citace, aby bylo znát, komu odepisuji. jak se to prosím tě dělá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
4.1.14 14:32
@bobda píše:
@donaga
Nechci tu nikomu vnucovat moji léčbu, proto jsem to psala hodně heslovitě ;)

Každá zkušenost a rada je v tomto případě drahá. Mě je 28 a jen co jsme s manželem chtěli jít do miminka, spustila se kolitida. Strašně mě to stresuje a nevuje. I to že nemám nastartovaný reprodukční systém. Nějak se to všechno seběhlo. Klasika :nevim:

Ta krev mě také trápí, nechci si ani představovat, jak střevo trpí, když s každou stolicí, spíše výměšováním hlenů jde i krev :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
4.1.14 14:39

@grenade55
napíšu ti vzkaz a neboj se vše dobře dopadne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
4.1.14 14:43

@grenade55
stránky jsem ti napsala do soukromé zprávy..pořádně si je projdi.. je tam i diskuze. Já ji pročetla úplně celou a byla jsem nadšená kolik problémů se dá vyřešit bylinkami. Kdyby sis něčím nebyla jistá, nebo něco nepochopila- klidně mi napiš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
4.1.14 14:46

@grenade55
aby se ti neobjevovaly citace, ale pouze jméno komu je to určené, tak klikneš na slovo zmínit. Hned ti to jméno skočí do kolonky a k tomu přidáš svůj text a odešleš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.14 23:03

Holky muj manzel ma krvave prujmy, ktere trvaji uz zhruba rok, byl na kolonoskopii(nedokoncili ji celou, protoze ho to bolelo) tam mu rekli, ze nic nenasli, ale i tak mu nasadili salofalk tabletky, bral je tusim 3-4mesice, ale vubec zadne zlepseni u neho nebylo, chodi nekdy i 20× denne. Sel k jinemu lekari, ten mu hned udelal vysetreni s tou hadickou co se strka do pusy a dal, nevzpomenu si ted jak se to jmenuje no a objednal ho znovu na kolono, tam jde v pondeli. Na internetu cetl prave o te ulcerozni kolitide a rikal, ze urcite bude mit tohle, no jako neni doktor, ale myslite, ze by to tohle mohlo byt? ja tomu vubec nerozumim, zatim mu na nic neprisli, tak fakt nevim co by to mohlo byt…jinak na wc chodi podle toho co sni, treba vcera mel chleba ve vajicku a za noc byl na zachode snad 8×, je pravda ze jedl kolem 9 vecer, jindy jde treba jen 2× v noci…urcite to ma neco spolecneho i s tim jidlem jak to tak pozoruju. Napiste mi na to prosim sve nazory…napisu anonymne a prosim o zachovani, chodi tady taky a asi by mu to nebylo prijemne, dekuji Petra

• Nahlásit
  • Citovat
5.1.14 09:48
@bobda píše:
@grenade55
stránky jsem ti napsala do soukromé zprávy..pořádně si je projdi.. je tam i diskuze. Já ji pročetla úplně celou a byla jsem nadšená kolik problémů se dá vyřešit bylinkami. Kdyby sis něčím nebyla jistá, nebo něco nepochopila- klidně mi napiš :)

Ahojky napíšeš mi Prosím také ty stránky do sz? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama