Neleze, ale už si stoupá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 19:18
Neleze, ale už si stoupá.

Ahoj :mavam:

holky, máme nejspíš problém. Dcera, 7 měsíců nějak spěchá. Neleze ale už si stoupá, kleká si. Plazí se, ale dočetla jsem se že špatně. Máme plovoučku a dlaždice, takže jí to asi nenutí jít na kolena, protože se plazí fakt rychle. Sle začala si v postýlce stoupat a lozit po mě tak že si stoupá. Už jsem jí načapala i jak stála u stolu. Nejdřív jsem si říkala že je fakt rychlá, ale po dnešním přečtení věcí na internetu jsem se zhrozila. Prý je to špatně, dítě se nevyvíjí dobře. Nicmeně na zemi je často, na kolenou si občas zapéruje, dokonce jsem jí nachytala jak se snažila udělat tempo ale pak s sebou plácne o zem a jede dál. No a jak jsem se vylekala, tak jsem jí na tu plovoučku vysvlékla s tím, že jí to nebude tak klouzat a půjde na čtyři. A šla.. ale pak s sebou zas plácla a raději se dřela o břicho. No a pak spustila neutišitelnej hroznej hysterák, že jsem si říkala, že radši ať je nějak “postižená” než toto. Chudák na mě koukala a já si přišla jak tyranka. :nevim:
Měla jste to některá taky tak, že třeba vaše dítě nelezlo a nemělo později problémy? Jak malou namotivovat aby cvičila to lezení a aby se přestala stavět a klekat si?
Díky za rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 09.01.19 19:20

Kup herní koberec nebo takové to penove puzzle. Bude ji to nutit, protože se nebude moci klouzat. Jinak kluci taky oblejzali nábytek a stali v postýlce dříve než lezli. Tomu se moc zabránit nedá.

Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 09.01.19 19:22

@ShadowDancer náš malý lezl snad dva dny a pak začal obcházet nábytek. Chodit začal v 10 měsících, kdy si i teorve sám sedl. Nijak jsem to nepozorovala, nehledala a nechala jsem ho vyvíjet, jak bylo potřeba. A na podporu lezení se mi osvědčily punčocháče z Lidlu, mají protiskluzová kolena, chodidla i nárty, na dřevěné podlaze mu to pak neklouzalo

Hadumi
Extra třída :D 13762 příspěvků 09.01.19 19:22

Syn se plazil po pátém měsíci, kolem sedmému si stoupal, až kolem 10. lezl, sedl si skoro v roce. Chodil na rhb (z jiného důvodu) a ta říkala, že když to dělá dobře, tak je to ok.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 19:23

@Tichošlápek pěnové puzzle máme, ale přijde mi že je to bez efektu, po tom se taky plazí. Dávám i protiskluzový punčocháče, též bez efektu.
Víš jako já bych jí i nechala, ale údajně to není dobře pro vývoj. Že pak to dítě špatně drží tužku a já nevím co ještě. Tak proto jsem se vyděsila.. abych jí tím, že nebudu motivovat nezpůsobila nějakou újmu.

P4ja
Extra třída :D 10610 příspěvků 09.01.19 19:27

Kup kus hracího koberce, aby mohla trénovat a nevysiluj :) Ona to dožene neboj. Říká se, že pokud dítě něco dělá samo od sebe, tak je to ok. Pokud jí cíleně nestavis a nepomahas chodit. Když jí dáš hračky na ten koberec, tak to zvládne :kytka:

dickys
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 19:31

Můj muž údajně taky nelezl, jenom se plazil a od 9 měsíců rovnou chodil. No a ač je sportovec (fotbalista, učitel TV) tak jeho koordinace je naprosto šílená, vidět ho nějak tancovat je opravdu za trest :D No a měl problémy s řečí jako dítě, chodil na logopedii, měl odklad… Jestli to bylo tím, nevím, ale souvislost v tom nelezeni a neschopnosti koordinovat spolu ruce a nohy bych viděla :)

SAJ
Závislačka 4096 příspěvků 09.01.19 19:33
@ShadowDancer píše:
Ahoj :mavam:holky, máme nejspíš problém. Dcera, 7 měsíců nějak spěchá. Neleze ale už si stoupá, kleká si. Plazí se, ale dočetla jsem se že špatně. Máme plovoučku a dlaždice, takže jí to asi nenutí jít na kolena, protože se plazí fakt rychle. Sle začala si v postýlce stoupat a lozit po mě tak že si stoupá. Už jsem jí načapala i jak stála u stolu. Nejdřív jsem si říkala že je fakt rychlá, ale po dnešním přečtení věcí na internetu jsem se zhrozila. Prý je to špatně, dítě se nevyvíjí dobře. Nicmeně na zemi je často, na kolenou si občas zapéruje, dokonce jsem jí nachytala jak se snažila udělat tempo ale pak s sebou plácne o zem a jede dál. No a jak jsem se vylekala, tak jsem jí na tu plovoučku vysvlékla s tím, že jí to nebude tak klouzat a půjde na čtyři. A šla.. ale pak s sebou zas plácla a raději se dřela o břicho. No a pak spustila neutišitelnej hroznej hysterák, že jsem si říkala, že radši ať je nějak “postižená” než toto. Chudák na mě koukala a já si přišla jak tyranka. :nevim:
Měla jste to některá taky tak, že třeba vaše dítě nelezlo a nemělo později problémy? Jak malou namotivovat aby cvičila to lezení a aby se přestala stavět a klekat si?
Díky za rady :kytka:

Další mimino, co nenastudovalo příručku správného vývoje? :D :lol: :mrgreen: Strašně mě takoví prckové baví, fakt. Neboj, malá bude v pohodě. ;) Nech ji, ať si to dělá po svém. ;)

lea79
Ukecaná baba ;) 2314 příspěvků 09.01.19 19:37

@ShadowDancer Ono moc možností, jak tomu zabránit, nemáš. Prostě má svoje vlastní tempo. Můj starší syn ve 4 měsících seděl, v 6 stál a v 8 chodil. Lezení vzal hopem. Zastupující doktorka měla tenkrát řeči, že by ještě chodit neměl, tak jsem se jí zeptala, jak mu v tom asi zabráním. Na to už mi nic neřekla. :lol: Teď má syn 2,5 a po fyzické stránce je v pohodě. Mentálně je to tedy nervák, ale už se to pomalu lepší. :mrgreen:

truelly
Závislačka 3455 příspěvků 09.01.19 19:37

Nám zabralo bez bodička na dlaždičky. Lezla do dvou dnů. Jestli už péruje, tak by to mělo přijít brzy.

Pavlička
Kelišová 5322 příspěvků 09.01.19 19:39

Já hlavne nechapu, kdo pise tyhle clanky, co akorat stresujou matky, dite dela neco jinak..nez vetsina…muj syn zacal stat v postylce nez sedet. Doktorka se zhrozila, ze ho rozhodne nemam nechat…coz by znamenalo, ho tak milionkrat (s nadsazkou) pokladat na zada. Zachovala jsem normalni usudek a nechala ho at si dela vse podle sebe…parkrat hodil v postylce krovky :) a pak uz rovnou zacal chodit a zaroven sedet. Neni ani postizeny, ani nic jinyho. Jina doktorka mi rekla, ze pokud dite neco dela podle sebe, tak at si dela…spatne je jen to, nasilim ho posazovat, vodit za ruce atd. To ze zrovna vase dite bude to 1% ze sta, tak bude no…myslim, ze v dospelosti na nikom z nas neni videt, jestli jsme chodili v 8 mesicich, nebo nekdo byl jak se rika zabrzdenej a chodil treba at po roce pul nebo i dele, jestli jsme lezli, plazili se nebo skakali.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 09.01.19 19:45

Můj syn v 8 měsících si nemuměl sednout ale stoupl v postýlce a pak dosedl. V 10 měsích chodil. Asi v sedmi měsících lezl,ale jak rak pozadu.

anupati
Kelišová 7031 příspěvků 09.01.19 19:56

Tak ono zase…mě i na rehabilitaci,kde jsem řešila bolesti krční páteře se fyzio smála,že jsem asi správně nepásla ty koníčky…jo,ty fáze před vzpřímením mají svůj smysl.Jelikoz mám sama velké problémy kvůli špatnému držení těla a u dcery mě pediatra upozornila na asymetrii ve 3 měsících, dostala jsem se tim k systému manipulace dle Evy Kiedronove a info se mi propojilo.Takže za mě je zase důvod si z těch příruček něco vzit, často stačí trošku dopomoci a člověk předejde do dlouhého budoucna zbytečným problemum. Zlatá střední cesta. Nehroutit se, ale zkusit.
A konkrétní rada…venku by to bylo ideální,ale počasí…Tak vzít deku a dát pod ní větší předměty,pořádné prelizačky, vytvořit nerovný terén, případně na posteli a motivovat přelézat. Taky to může být slabé břicho,tak posilovat…určitě se najdou videa na netu.Zkus tu Kiedronovou vygooglit,nebo si najít primo jejich centrum, mají po republice. Poskytuji tam poradenství individuálně,nám to pomohlo hodně.Asymetrii jsme srovnali a vyhli se Vojtovce. A hlavně kliiiiid.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 09.01.19 20:02

Jsme na tom uplne stejně, ale dospěli jsme k rozhodnutí, že takové šílenosti jako nechat lézt v zimě bez bodycka, dávat za bodycko kostku atd. budeme dělat, až nebude lézt v nejkrajnějším termínu dle tabulek, nejdřív v 10 měsících. Ale dítě nám mohutné peruje, věřím, že se rozlehlé co nevidět. Jo, a koberce máme.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 20:03

Díky za reakce :kytka: uklidnily jste mě.

@anupati moc děkuji, já se snažím, malá mi třeba přelézá nohy, pbčas cvičíme na velkém míči, přelézá prahy a nemá s tím nejmenší problém. Zkusím jí po obýváku udělat tu dráhu, místo abych jí nechávala aby se o mě stavěla. Je škoda že venku je tak jak je, taky mě napadlo, být léto tak jí položím do trávy a tam by se to naučit musela.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama