Neleze, nesedí, ale snaží se stoupnout si

Anonymní
22.6.15 14:27

neleze, nesedí, ale snaží se stoupnout si

Ahoj e-maminky. náš syn 8 měsíců se už asi měsíc plazí (svým stylem, že bouchne oběma rukama zaráz do podlahy a přitáhne zbytek těla :-D), krásně péruje na kolínkách (při tom má natažené ruce), ale neleze. Ani sám nesedí. Asi týden zkoušel šikmý sed náznaky, ale nikdy si nesedl. Spíš seděl na patičkách. Klasický sed to zatím vůbec. Teď ale z ačal dělat to, že se chytá nábytku a stoupá si. To asi není dobře, že? Vím, že fáze lezení je důležitá pro vývoj a neměl by ji přeskočit. Ale co dělat? To stoupání v tom mu nezabráním a když ho motivuji na lezení čímkoliv (hračka, jídlo apod) tak se k ní vždy doplazí, ale nedoleze. Nevíte někdo, co s tím? Mám si s tím dělat hlavu nebo jste to někdo taky tak měly? Děkuji :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
22.6.15 14:29

Je dobře cokoliv, co dělá sám :palec: spousta dětí některé etapy vynechá.. náš se plazí, sedá si, tim to hasne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
22.6.15 14:31

Nijak mu nepomahej. Co dela sam je nej a kdyz se rozhodne neco preskocit stejne nic nenadelas. Idealni to neni, ale kdo z nas je podle tabulek ;)
Nedelej si s tim vic vrasek nez je treba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
22.6.15 14:35
@Anonymní píše:
Ahoj e-maminky. náš syn 8 měsíců se už asi měsíc plazí (svým stylem, že bouchne oběma rukama zaráz do podlahy a přitáhne zbytek těla :-D), krásně péruje na kolínkách (při tom má natažené ruce), ale neleze. Ani sám nesedí. Asi týden zkoušel šikmý sed náznaky, ale nikdy si nesedl. Spíš seděl na patičkách. Klasický sed to zatím vůbec. Teď ale z ačal dělat to, že se chytá nábytku a stoupá si. To asi není dobře, že? Vím, že fáze lezení je důležitá pro vývoj a neměl by ji přeskočit. Ale co dělat? To stoupání v tom mu nezabráním a když ho motivuji na lezení čímkoliv (hračka, jídlo apod) tak se k ní vždy doplazí, ale nedoleze. Nevíte někdo, co s tím? Mám si s tím dělat hlavu nebo jste to někdo taky tak měly? Děkuji :*

já bych zkusila konzultaci s nějakou rehabkou, jak motivovat to lezení, popř. ketré svaly posílit, aby mu to šlo… děti přeskakují různé fáze, to určitě, a le pídila bych se potom, jka tuhle nepřeskočit.. lezení je docela důležitý :mrgreen: ale jinak, tipla bych to na to, že poklud péruje, brzo se rozleze a na palzení se vyprdne, jelikož to musí bejt šíleně náročný. ale ztežuje to motivaci k lezení, jelikož k otmu, c o potřebuje, se dostane i tak no :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.06.15 v 14:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
22.6.15 14:36

Nase si stoupla v 7 mesicich, zacala lezt v 8, sedla v 10 a sama chodit zacala v 11,5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
22.6.15 14:39

To, ze si driv stoupne, neznamena, ze nebude lezt. Kdyz uz peruje, urcite se i rozleze. Nestresuj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23830
22.6.15 14:42

Nas taky driv stal nez lezl, sice o par dni. Par dni po tom co si stoupl se i rozlezl a normalne leze. To, ze si stoupne neznamena, ze bude chodit. Jen ho ve stoupani nepodporuj, ale kdyz to dela sam nenadelas nic :mrgreen:
Mimochodem sedel driv nez lezl a stal. Nejak mu prislo asi na horizontalni presun nejlepsi rychloplazeni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23283
22.6.15 14:45

Taky se radime k tem co driv obchazeli nabytek nez lezli ;) Syn v 8m obchazel nabytek, v 9m si sam sednul, v 10m zacal lozit a v 11 chodit. Je fakt ze tomu lozeni moc nedal :think: Jedine co hlidej, aby si k tomu nabytku spravne stoupal - na rytire (z kleku) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 14:47

Nechala bych ho, od stoupání k chození je dlouhá cesta a určitě se mezi tím rozleze.

Dcerka začala lozit a stoupat si u nábytku pár dní po sobě. Krátce na to začala využívat předměty jako chodítko - co šlo, tlačila před sebou a šla. Jelikož jí v té době bylo asi 7 měsíců, zatrhla jsem jí chození odstraněním použitelných předmětů z dosahu a byl klid, několik měsíců pěkně lezla a chodit začala v roce. Stoupání jsem jí zatrhnout nemohla, když nebyl po ruce nábytek, postavila se u zdi, a tu už z dosahu odstraníš těžko :mrgreen:

Edit: Doktor mi na to tenkrát řekl, abych ji v chození nepodporovala, ale abych to taky zbytečně nehrotila a nedělala si z domácnosti holobyt. :-)

Příspěvek upraven 22.06.15 v 14:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9862
22.6.15 14:48

Sed je vrcholem vývoje. Většina dětí dřív stojí než sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3630
22.6.15 14:52

Syn nejdříve peroval na kolinkach a už si stoupal. Par dni na to se rozleze a začal kombimovat. Kus šel kolem nábytku a kde se nemohl při držet, tak popolezl po čtyřech. To, ze si dříve stoupl, ještě neznamená, ze nebude lézt a něco přeskočil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.6.15 14:57

Ahoj,
náš si stoupal od 6 m, plazil se do 8m, pak najednou začal lézt a sedět. bud v klidu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.15 15:43

Všem moc děkuji :hug: nechám ho tedy dál at si sám dělá co bude chtít a budu pozorovat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
38923
22.6.15 15:44

Kluk péroval na kolínkách, čekala jsem, kdy se rozleze (plazení ignoroval). A místo toho jsem ho v 7. měsících našla ráno, jak stojí v postýlce. Od té doby lezl i seděl. Ale lezení bral jako nutné zlo, když se chtěl dostat k nějaké opoře, aby ji mohl chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
22.6.15 15:52
@Anonymní píše:
Ahoj e-maminky. náš syn 8 měsíců se už asi měsíc plazí (svým stylem, že bouchne oběma rukama zaráz do podlahy a přitáhne zbytek těla :-D), krásně péruje na kolínkách (při tom má natažené ruce), ale neleze. Ani sám nesedí. Asi týden zkoušel šikmý sed náznaky, ale nikdy si nesedl. Spíš seděl na patičkách. Klasický sed to zatím vůbec. Teď ale z ačal dělat to, že se chytá nábytku a stoupá si. To asi není dobře, že? Vím, že fáze lezení je důležitá pro vývoj a neměl by ji přeskočit. Ale co dělat? To stoupání v tom mu nezabráním a když ho motivuji na lezení čímkoliv (hračka, jídlo apod) tak se k ní vždy doplazí, ale nedoleze. Nevíte někdo, co s tím? Mám si s tím dělat hlavu nebo jste to někdo taky tak měly? Děkuji :*

Nedávno jsem viděla na ČT dokument od BBC o dětech a tam nějaká MUDra nebo co to bylo, která děti už léta zkoumá, říkala, že lezení právě pro vývoj důležitý NENÍ, mohou ho přeskočit i moje dcera nelezla, stavěla se od 7 měsíce a chodila od 11 měsíce, lezla až když uměla chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama