Nelíbí se mi život v zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 11:32
nelíbí se mi život v zahraničí

Dobrý den,

je tu půl roku co žijeme s manželem v zahraničí, kousek od Innsbrucku, v takové vesnici, manžel dojíždí do práce do města. Já jsme byla na RD, ta mi už skončila a nyní jsme nikde, malou mi do školky nevzali, že prý není místo, byt ještě v červnu mi říkali, že místo v září pro nás bude, ted jsme najednou na čekací listině někde na 4. pořadí..
takže nemůžu jít nikam do práce a dcera je tu jen se mnou. na vesnici je nuda, nic tu není, jen hotely a penziony a jedno hřiště a náměstí, jinak lesy a hory kolem nás.
penez moc nazbyt není, manžel sice vydělá víc než v ČR, ale zas tu vše víc stojí, nájem taky není nejlevnější, má sice 13. a 14. plat, ale i tak, když já nepracuji, na vyskakování to není..štve mě ta školka, mluvila jsme tu s jednou madarkou a prý ji udělali loni to samé, dali přednost rakušákům, což chápu, ale já jsme se dozvěděla, že do školky nově přijali i děti mimo tohle maloměsto a školku zřizuje město a přednostně mají být ve školce děti s pobytem zde..
jenže co s tím, jít se hádat za starostou se mi moc nechce, navíc..tady ani na uřadě nemluví aj, já nj velmi lámaně, učím se, já umím dobře anglicky, ale tady moc nepochodím..

vlastně to celé byl manželův nápad, kamarád ho přemlouval at jdeme s ním a budeme se mít líp, tak jsme šli, na zkoušku, plus jsme si zjištovali tu školku a pořád říkali, že místo ve školce bývá a že v září nám ji vezmou, že jedno dítě nejspíš nenastoupí a že jsme hned první a najednou 4..ředitelka na to nereaguje, ani me nezdraví, když ji potkám..prostě prý musíme čekat mi napsala v mailu..jsme z toho otrávená..

plus se tu k nám chovají jak k..fakt jsme tohle nečekala, jsme z Brna zvyklá na koncentraci cizinců a že jsem šli k našemu sousedovi jsme nebrala jako, že se na nas budou koukat jak na nějaké přivandrovalce, vím, že ten jazyk k tomu nepřidá, ale stejně..

nějak to ted na mě doléhá, jsme tu pořád sama s dcerou, školka nikde, práce nikde, manžel pořád v práci a když má volno tváří se, že má nárok jako jediný odpočívat, navíc on dělá v česko - slovenském kolektivu + pár rakušanů tam a nejak nevnímá tu nevraživost tady, ale já jo, pre jsme tu denně, zdravím lidi a sotva mě pozdraví a ted jsme se skamarádila s jednou Polkou co tu žije 5. rokem a říkala, že je to normální, že ji dosud taky nepřijali, umí vyborně nemecky, její děti se tu narodili a stejně, je pro ne ta z Polska, ve školce prý mají jiný přístup k dětem, co nejsou rodilí rakušani, já si toho všimla i na hřišti, s naší dcerou si rakušani nechtějí hrát a matky se na nás koukají divně, manžel říkal, že paranoia..jenže mi ted ta polka říkala, že se o nás všude baví, že jsme pro ně ti zvýchodu co ještě neumí jazyk, matky na hřišti mě prý pomlouvají, že machruji s angličtinou 8o a nekváknu nemecky, to ale není pravda, snažím se nj mluvit, ale nemluvím dobře a když řeknu něco blbě, párkrát s emi stalo, že se mi tu pár matek posmívalo, tak už ani nemám chut se snažit..no a prý se doslechla, že nechtějí, aby se děti hráli s naší malou, ale prý to nemám brát osobně, oni to tak mají, jsou dost uzavření, je fakt, že jejich děti si hrají max s tím, s kým přijdou na hřiště, ale že zakazují? že je prý moje dítě dost živé, noje temperamentní, víská, když lítá po hřišti a leze všude, ale je to hřiště proboha, jinak poslouchá, neubližuje, nebre dětem hračky, ale párkrát se stalo, že ji děti odstrkovali od sebe, tak se párkrát už taky ohnala, ona přijde na kolotoč, kde se točí 3 děti a místa je tam pro x dalších, oni ho schválně roztočí víc, aby nemohla nastoupit nebo zastavía řenou ne, ty ne a točí se dál a to je pořád něco, cítím jak sem nezapadáme..a už tu nechci být, chybí mi přátele, rodina, v Brně by mohli hlídat prarodiče občas, manžel by měl třeba kr-dl jako doposud než tady a já v tom volnu do práce na brigádu a na jaře ji přihlásit do školky, či by se třeba někde našlo místo i dřív, dceři budou v půlce listopadu 3..navíc tu začíná dost zlobit, jak se nudí, peníze na nějaké výlety moc nejsou, vnku si s ní nehrajou a odstrkují ji a ona to už dost vnímá, párkrát ani na hřiště nechtěla a začíná být taky na děti zlá, špatně mluví, je celé dny se mnou, češtinu slyší jen ode mě, manžel když je doma, přijde mi, že vše je na mě, je naštvaný, že nepracuji a nejede se podle jeho plánu si něco naštřiř, ale co mám jako dělat, když není školka?? říkám mu, tak jdi za starostou nebo tio zkus u ředitelky jako chlap, někdy ti chlapi to líp vyřeší než ženy, ale to ne, on nic zařizovat nebude, on přece chodí do práce..

Jeho kámoš se tu má fajn, má pokoj od zaměstnavatele a neplatí nájem, jemu to stačí, nám jako rodině ne, my si museli najít pronájem, navíc živí další dva členy, takže je jasné, že an tom není jako jeho kámoš, plus jsme museli složit 1300 kauci a mám dojem, že je manžel naštvaný, přitom nás do toho navezl, já chtěl byýt v čr a at jde na zkoušku, on šel, ale jen na 2 měsíce a vše prý super..nic super, v práci mu neplatí přesčasy a že jich má, slíbené zvyšení platuse taky nekoná, ale v práci je od nevidim do nevidim..

navíc se dost ohrazuje na mě, že by to chtělo tu druhou práci, že nás živí, tak pardon no..navíc co tady seženu za práci nevím, s tím dojiždením a školkou a bez nj to půjde těžko, že jsme se nechala překecat, on pořád, že jeho kámoš tu má známé, že mi něco sežene a najednou, že neví..prostě vše je jinak a já užjsme z toho tak otrávená, jenže ted už nepobírám ani RD a jsme fin. zcela závislá na muži, i pojištění máme přes nej..on se vrátit nechce, že musíme vytrvat, ale já už mám hroznou krizi..není tu v okolí anižádná slovena či češka, jen ta polka, s tou si občas pokecám..jinak nikdo…a mnežl mě nebere vážně, přijde mi, že je mu to jedno, že se nám tu nelíbí, kdybych měla kam, odjedu sama s malou, ale nemám, max ke kamarádce na čas do bytu, má volný pokoj, ale to bych musela mít jistou školku a práci v brně, koukám a hledám, a el zatím nic

měl jste to někdo podobně, nezapadali jste v zahraničí? já už si tu připadám jak prašivá..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67232 příspěvků 01.10.18 11:39

Tak se vrať. Manžel tě do toho navezl, s ničím ti nepomůže a ještě má pindy, že neděláš. Hrábli mi z toho. Tak mu řekni, že chceš zpět. Nejste na tom nijak lépe, než budete tady. Ano Rakušané jsou ještě trošku horší než Němci, pravděpodobně vás nikdy nepřijmou mezi sebe jako rovnocenné. Tak to prostě bylo a je.Takže řekni manželovi, že už nechceš, že chceš domů.

Hvězda diskuse 67232 příspěvků 01.10.18 11:42

A ty nemáš rodinu?

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 01.10.18 11:42

To není tvoje chyba, Rakušáci jsou obecně snobové. Překvapivě mnohem větší než Němci. (Obecně, výjimky pochopitelně existují). A Čechy nemají rádi.

„Antičeský pel trvá u Rakušanů už od 19. století. Jsme pro ně národ slouhů a podomních prodejců,“ vysvětluje důvody vzájemné nevraživosti sociolog Daniel Kunštát, který dlouhodobě zkoumá vztahy Čechů k sousedním národům
Zdroj: https://www.lidovky.cz/…ln_domov_mev

Rakušané Čechy pravidelně řadí na poslední místo při otázce na oblíbené sousedy. A to i kvůli kriminální nálepce, kterou nám přidělili počátkem 90. let.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/…ln_domov_mev

Já mluvím německy v zásadě dobře, ale když jednám s Rakušanem, mnohem častěji se stane, že zdůrazní nějakou moji chybu. S Němce se to nestane, ten se snaží rozumět.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 01.10.18 11:43

Promiň, že píšu upřímně, ale pro Rakušáka má i afroislamský přistěhovalec na sociálních dávkách mnohem větší cenu, než-li Slovan, který tam tvrdě pracuje, učí se jazyky a nedělá neplechu. Prostě pro ně budeš jenom zaostalej východnář-i když de facto, ty jsi ze severu, z východu je přece Maďar-podívej se na mapu. Ale vysvětluj to Rakušákovi, který má ještě na půdě schovanou uniformu wehrmachtu po dědečkovi, který táhnul proti Slovanům.

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 01.10.18 11:45

@terinka4444 Ty jsi se vším vždycky rychle hotová :mrgreen: Jsou rodina, musí fungovat jako tým a dohodnout se. Co kdyby to bylo naopak, ona šťastná, on ne. taky bys řekla: tvůj muž má právo vzít dítě a jít ke své rodině?

astoret
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 01.10.18 11:45

no asi takhle, úplně promyšlené jste to neměli, když jste sem šli, já taky žiju v AT, ale od Salzburku, manžel dělá v mezinárodní firmě, má za kolegy Ekvádorce, Chilana, Němce a Angličana a dva Rakušany a je to lepší, fakt Rakušáci jsou dost bigotní a uzavření, ono ve městě je to lepší, ale i tak, je vidět jak se na tebe koukají z patra, natož na vesnici.. taky záleží v čem pracujete, jestli jako dělník nebo někde v gastru, to jsou pro ně podřadné pozice , navíc z Česka.. nemyslím to zle, ale mají to tak no.. :roll: navíc neumíš pojejich, na vesnici..holka, holka, musíš to mít těžký, ale kašli na ně!

píšeš, že tam nic není a nemáte moc penez, hrozný, tam zešílíš.. napadá mě, umíš anglicky, na vesnici nic nenajdeš, asi ani s němčinou, tak stejně budeš pak dojíždět do města? Zkus školku v Innsbrucku? a hledat tam práci, já to mám taky tak, nemecky jako jo, ale anglicky umím dobře a mám práci ve firmě , kde využiji anglinu a dojíždím za město, pre je tu klid a hezká příroda ale být jen tu, zblázním se a taky se tu s náma moc nebaví, nemysli si..

akorát nájmy ve městě budou drahé, ale když budete pracovat oba.. záleží co najdete, ale řekla bych, že pro vás nej cesta..nebo se vrátit..

maloměsta no, ještě v Rakousku..:D jo a krizi v cizině mívá každý, i když je to seberůžovější, což u tebe není..manžel mi přijde jako sobec, co vidí svoje priority..bych si s ním vážně promluvila..

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 01.10.18 11:51

Přesně tak :-) jak píše @terinka4444 prostě se zbal a jet domů :-) nic tě tam nedrží kromě manžela :-) nevím jak to máš či ne :-) ale u rodičů třeba bys být nemohla? Já bych na takový život asi taky nebyla, nemohla bych být někde sama bez rodiny a přátel :-) a ještě, když vidíš jak se k vám chovají..

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 01.10.18 12:03

Vzhledem k tomu, jak se k tobě chovají, bych prostě jela domů.
S tou školkou by šlo něco dělat s pomocí právníka.
Jenže ty budeš stále ta prašivá Češka. Pro ně tam má i pologramotný a v podstatě pracovně nezařaditelný přistěhovalec z nějakého afrického státu mnohem větší cenu, než mají lidé z Česka, Slovenska nebo Polska.
On ať si zařídí pokoj a ty se zařiď tady. Máš tu další rodinu?

Hvězda diskuse 67232 příspěvků 01.10.18 12:09
@Bábrdl píše:
@terinka4444 Ty jsi se vším vždycky rychle hotová :mrgreen: Jsou rodina, musí fungovat jako tým a dohodnout se. Co kdyby to bylo naopak, ona šťastná, on ne. taky bys řekla: tvůj muž má právo vzít dítě a jít ke své rodině?

ano, odjeli tam na zkoušku, do Rakouska, kde všichni víme, že budou vždycky vnímáni jako hadr na podlahu. Není tam spokojená, není jim tam finančně lépe, ona tam jela s mužem, který to chtěl, zkusila, nejde to, není tam šťastná, je tam izolovaný póvl, ona i dcera. On jí ještě vyčítá, že nedělá. Muž jí na to řekne, že je paranoidní a že nevydělává, se školkou jí nepomůže. A prý tým a rodina táhnout za jeden provaz. takže tvými slovy, opět poslouchej, dělej jak chce muž a tečka.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2381 příspěvků 01.10.18 12:10

Kupodivu kdyz jsme se cestou na dovcu v Rakousku ztratili a vytahli mapu, tak behem asi deseti minut zastavili dva Rakusaci a ptali se, jestli nechceme pomoct.. Takze sto lidi, sto chuti, zakladatelka psala, ze hodne prudej i pristehovalci. No, vratila bych se. Z Brna to neni tak daleko.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32136 příspěvků 01.10.18 12:12
@terinka4444 píše:
ano, odjeli tam na zkoušku, do Rakouska, kde všichni víme, že budou vždycky vnímáni jako hadr na podlahu. Není tam spokojená, není jim tam finančně lépe, ona tam jela s mužem, který to chtěl, zkusila, nejde to, není tam šťastná, je tam izolovaný póvl, ona i dcera. On jí ještě vyčítá, že nedělá. Muž jí na to řekne, že je paranoidní a že nevydělává, se školkou jí nepomůže. A prý tým a rodina táhnout za jeden provaz. takže tvými slovy, opět poslouchej, dělej jak chce muž a tečka.

Jenže ona jen tak nemůže chlapovi odvézt dítě. Může odjet ona, ale dítě v současnosti bydlí v Rakousku. Tohle si měla promyslet, než tam odjela.

Darvulia
Kecalka 250 příspěvků 01.10.18 12:13

Nemáte to tam dobře zařízené, s děckem to není jen tak, jet si někam na zkušenou. Manžel to asi nepochopil a nechce se starat, já bych jela domů. Ale to je moje povaha. Proč bys v Brně mohla jen kamarádce? Rodina by tě neubytovali?

Ještě k tomu Rakousku - tam je těžké se sžít i přesto, kdyby jste jako rodina drželi spolu, i tak je to velmi náročné. Ale chlap tě koukám nepodrží, žije si svůj život a ještě té žene do práce za těchto podmínek. Fakt výborný. Když vás tedy neuživí z jednoho platu tam, tak to vás takhle neživit může i v ČR. Kromě toho, že si asi plní nějaký svůj pracovně-dobrodružný sen, v tom přínos opravdu nevidím. Kamarád si hodí nohy na kavalec, výplatu má pro sebe, večer si jde na jídlo do hospody a potom vypráví, jaká je to pohoda. To jsou nejlepší verbíři. Naslibují hory doly, jak ti všechno zařídí a potom nic. Kam si myslíš, že to povede? Člověk si časem zvykne na ledacos, ale je to nutné?

Hvězda diskuse 67232 příspěvků 01.10.18 12:15
@lucenka píše:
Jenže ona jen tak nemůže chlapovi odvézt dítě. Může odjet ona, ale dítě v současnosti bydlí v Rakousku. Tohle si měla promyslet, než tam odjela.

Ale může, dítě je Čech, oni jsou oba Češi, vztahují se na ně české zákony, naše soudy. Takže se mlže sebrat a jet s dítětem zpět. On nemá jak jí v tom zabránit. To v případě, že by došlo na vyhrocení situace a předběžná opatření a podobně.

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 01.10.18 12:21
@terinka4444 píše:
Ale může, dítě je Čech, oni jsou oba Češi, vztahují se na ně české zákony, naše soudy. Takže se mlže sebrat a jet s dítětem zpět. On nemá jak jí v tom zabránit. To v případě, že by došlo na vyhrocení situace a předběžná opatření a podobně.

To se pleteš: „Mezinárodní únos dítěte je protiprávní přemístění či zadržení dítěte mimo stát jeho obvyklého bydliště bez souhlasu druhého rodiče. Obvyklým bydlištěm dítěte nemusí být místo trvalého bydliště ani stát, jehož je dítě státním občanem. Jedná se o místo, na němž se rodiče naposledy dohodli, že tam bude dítě žít, místo, kde se dítě fakticky zdržuje po určitou delší dobu, kde chodí do školy, má zde lékaře, kamarády a má vytvořené zázemí.“

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >