Nemá žádná konkrétní slova v roce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Studie
Kecalka 121 příspěvků 15.10.18 13:43
Nemá žádná konkrétní slova v roce

Dobry den, je tady nejaka maminka, které dítě v roce nemluvilo (ani citoslovce)? Proste neříkalo nic kromě nesrozumitelneho žvatlání a bylo v pořádku a rozmluvilo se později? Mám takovou holčičku. Budu vdecna za každý názor, ale prosim nepište mi, ze toho chci po svém dítěti moc. Předem moc dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17623 příspěvků 18 inzerátů 15.10.18 13:48

@Studie Ona nepouziva vubec zadne ustalene vyrazy pro urcite veci ci aktivity? Byt by to byla jen jeji muva (syn treba privesu k traktoru rikal eee)?

Studie
Kecalka 121 příspěvků 15.10.18 13:49

@Svistice ne nepoužívá. Jen zvatla.

Ivana 85
Závislačka 3201 příspěvků 15.10.18 13:50

@Studie nase dcera v roce taky nemluvila,ba dokonce ani ve 2 letech.V lete ji bylo 2 a pal a teprve zacala mluvit,ale ze by to byl nejakej zazrak a rikala cely souveti to stejne porad ne.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 15.10.18 13:55

@Studie Ano, moje dvojcata. Tehdy jsem kvuli tomu dost vysilovala. Navic.jedna z nich mela zalibu v tycovitych predmetech (vsude na netu znak autismu) a nechtely delat ani paci paci.

Kamaradky stejne stara holcicka delala paci paci a rikala slova jako haf, cici, ham..

Jak to dopadlo? Dnes jsou jim dva. Mluvi v celych vetach, zadna dvojceci rec, ale normalni mluva. Pamatuji si basnicky o 5 slokach. A kamaradky holcicka ve dvou porad rika jen ty 3 slova. Ame nemyslim, ze by ani jedno z nasich deti melo cokoliv spatne.. Proste jen maji sve tempo.. ;)

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 15.10.18 13:56

@Studie nerozeznáš v tom ani žádné slabiky?

Studie
Kecalka 121 příspěvků 15.10.18 13:58

@Ivana 85 dekuji! a mužů se zeptat zda je v pořádku?

Studie
Kecalka 121 příspěvků 15.10.18 13:59

@kyticka86 dekuji!! To jsem asi chtěla slyšet. A kdy začali říkat první slova?

Studie
Kecalka 121 příspěvků 15.10.18 14:00

@Kamkam slabiky rozpoznán: ba, ma a pa, ale nic konkrétního to není.

elen-ka
Extra třída :D 12768 příspěvků 21 inzerátů 15.10.18 14:04

@Studie ano, můj syn v roce v podstatě vydával jen neurčité zvuky. Já v jeho 15 měsících šla do práce na částečný úvazek a syn do jesliček. V roce a půl najednou začal mluvit celá slova. Jeho první slovo však nebyla ani máma ani táta, ale auto :mrgreen: Slabiky úplně přeskočil. Nyní mě občas z něj brní hlava, jak pusu nezavře.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 15.10.18 14:15

@Studie Cca 15mesicu neco jako slova (prvni slovo bylo lám=salám :mrgreen: ) a pak od 18mes do 20mes velky pokrok. Prvni slovni spojeni v cca 18mes bylo etě šunku=jeste sunku (biomatky by me ukamenovaly :mrgreen: ).

No a cele basnicky a rikacky rikaly cca od dvou let (dnes maji 26 mesicu).

Jo a palice miluje dcera dodnes. Denne ma 2 v ruce 8) a i s nima ji, spi, cte si. Proste miluje palice..

Bebuše
Echt Kelišová 7956 příspěvků 15.10.18 14:15

Kamarádky syn před prázdninami neřekl ani slovo mimo pár citoslovcí. Teď v září mluví pěkně, má čerstvě 3. Každé dítě má jiné tempo… Starší dcera začala trochu mluvit po druhém roce, mladší mluví ve větách od 18m. Starší chodila na konci 7 měsíce, mladší v roce. Prostě se zrovna teď mluvení nevěnuje, věnuje se prioritně třeba chození ;)

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 15.10.18 14:38

Můj druhý syn v roce teda horko těžko žvatlal… Jinak nevykazoval nějaké abnormality, tak mě ani nenapadlo to zkoumat. Kolem 2 roku začal pomalu s pár slovy. A teď kecá ve větách a dvojjazyčně.

Hoa Mai
Kelišová 5869 příspěvků 20 inzerátů 15.10.18 14:40

@Studie Syn v roce rikal jen „mama“,jinak nic,ani zvuky zviratek.Behem druheho roku se par „slov“naucil,ale i tak to byla velka bida, „tata“ rekl az mesic po druhych narozeninach. Nedavno mu byly tri a zvani jak palacky. Vetna stavba je jeste takova trhana,gramatika a vyslovnost ma jeste taky trochu mezery,ale je na urovni jeho vrstevniku,uz mu rozumi i cizi lide.

Janli
Kelišová 6814 příspěvků 15.10.18 15:27

Moje dcerka má v roce jen svoji svahilštinu a žádné konkrétní slovo. Neřeším to. Starší holčička na tom byla obdobně, máma táta začala říkat až v roce a půl. Pak to vzala hopem. Ve dvou letech už mluvila v krátkých větách, ve dvouapůl v souvětích. Vykašli se na tabulky, každé dítě je jiné, záleží na celkovém vývoji. Navíc do dvou let dělají děti pokroky skokově.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >