Nemajetnost a bydliště v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.18 22:54
Nemajetnost a bydliště v Německu

Ahojte, bydlím s rodinou pátým rokem v Německu (odstěhovali jsme se kvůli exekucím) a v pátek jsem si na poště vyzvedla dopis z ČR od exekutora Podkonického, kde stojí, že se exekuce pro nemajetnost zastavuje. Není to bohužel jediná, ještě jich hodně zbývá…

Máte někdo představu, co s dluhem děje poté a za jak dlouho se dluh bez exekuce promlčí? Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Elza56
Kecalka 125 příspěvků 24.03.18 23:04

Za 10 let se promlčí.

xjuklickova
Kelišová 5119 příspěvků 1 inzerát 24.03.18 23:22

To nemate zadny příjem? Prijde mi to strasny, dluhy se maji platit. Nesoudim, jsem zvědavá

kkatuskkaa
Kecalka 108 příspěvků 25.03.18 08:26

Vše se promlčí. Snad jste se z toho dost ponaucili, každý může udělat tu chybu a vzít si půjčku :zed:

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 08:42

Ahoj ja teda taky nebudu soudit. Ony jsou ty exe opravdu jen v rámci CR? Asi by to bylo moc nákladný, honit lidi po světě. Jen mi řekni, vy jste se opravdu odstěhovali do Německa jen kvuli exekucim? Ja si neumim představit, nechat tu kamarady, rodinu…a jit žít život do jinyho státu. Nebo je to tim, že jsem konzerva.
Jen me to zajima, ahoj

Monchichik
Kelišová 5114 příspěvků 25.03.18 11:40

Já bydlím kousek od hranic, cca 9km, takže když se odtud někdo odstěhuje do prvního městečka za hranicema, tak žádné kamarády ani rodinu tu nenechá, normálně sem jezdí, mají to kousek :) Takhle se zbavuje exekucí.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 25.03.18 12:02

@Monchichik Takže oni si naberou půjčky, odstěhují se do ciziny a za 10 let nic nedluží? To jako fakt? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 12:42
@xjuklickova píše:
To nemate zadny příjem? Prijde mi to strasny, dluhy se maji platit. Nesoudim, jsem zvědavá

Včetně úroků a advokátů je to dneska kolem 8 000 000 :,( To není šance nikdy zaplatit. Nikdo se s náma nechce o úhradě bavit, z 200 dopisů přišly 3 odpovědi. Část exekutorů dokonce odmítala posílat dopisy do Německa (prý je to drahé) a donutila je k tomu až kontrola z Ministerstva spravedlnosti. Já mám pocit, že ty prachy snad ani nikdo nechce :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 12:48
@Máca-Míša píše:
Ahoj ja teda taky nebudu soudit. Ony jsou ty exe opravdu jen v rámci CR? Asi by to bylo moc nákladný, honit lidi po světě. Jen mi řekni, vy jste se opravdu odstěhovali do Německa jen kvuli exekucim? Ja si neumim představit, nechat tu kamarady, rodinu…a jit žít život do jinyho státu. Nebo je to tim, že jsem konzerva.
Jen me to zajima, ahoj

Rodina a přátelé jezdí na návštěvy, my jezdíme za nima. Je to pár hodin a oni jsou ještě rádi, že mají někoho v Německu, to je to nejmenší.

V ČR se exekuce dělají automatizovaně, takže to nic nestojí. V Německu se všechno platí, takže si každý musí rozmyslet, jestli se vyplatí vymáhat. Navíc je to o dost měkčí, dá se dohodnout splácení podle výše příjmů, nezablokují automaticky úplně všechno, takže se to dá řešit. V ČR je to daleko drsnější.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 12:51
@Lucie008 píše:
@Monchichik Takže oni si naberou půjčky, odstěhují se do ciziny a za 10 let nic nedluží? To jako fakt? 8o

Z doby, kdy jsme neměli ani na MHD, dlužíme nyní dohromady kolem 1 000 000 :zed: To není jenom o půjčkách. Ráda si poslechnu, jak se to dá zaplatit.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 13:00
@Anonymní píše:
Rodina a přátelé jezdí na návštěvy, my jezdíme za nima. Je to pár hodin a oni jsou ještě rádi, že mají někoho v Německu, to je to nejmenší.V ČR se exekuce dělají automatizovaně, takže to nic nestojí. V Německu se všechno platí, takže si každý musí rozmyslet, jestli se vyplatí vymáhat. Navíc je to o dost měkčí, dá se dohodnout splácení podle výše příjmů, nezablokují automaticky úplně všechno, takže se to dá řešit. V ČR je to daleko drsnější.

Ja jsem mela jednu dobu pritele z Nemecka, byl to tedy čech, ale pracoval a zil tam.
Ac tam bylo krásně, pořád jsem se citila jako cizinec a chyběl by mi domov.
Ale co jsem cetla, tak i když se nějaké dluhy promlci, tak pořád zustanou v registrech.

Monchichik
Kelišová 5114 příspěvků 25.03.18 13:06

@Lucie008 No já nevím, jak to je, akorát vím, že to takhle tady fůra lidí řeší. Vymahatelnost je mizivá. Nechápu, jak se vůbec může dluh promlčet. Jednou nadělám dluhy, tak je mám zaplatit. Nemluvím o těch úrocích, co neustále naskakujou a penále atd. To je státem schválená lichva, to nemá být. Ale zaplatit co dlužím. A ne, že si někdo donekonečna půjčuje a nakonec požádá o insolvenci :think:. To bych prostě zrušila.

Monchichik
Kelišová 5114 příspěvků 25.03.18 13:10
@Anonymní píše:
Z doby, kdy jsme neměli ani na MHD, dlužíme nyní dohromady kolem 1 000 000 :zed: To není jenom o půjčkách. Ráda si poslechnu, jak se to dá zaplatit.

Jak můžeš dlužit milion? Jaktože to není jen o půjčkách? To v tom máš i úroky atd? Přeci, když jsem úplně bez peněz, tak si nenapůjčuju tolik peněz? A jak můžeš zůstat bez koruny? Nechodila si do práce? Ptám se, protože si to nedovedu představit. A zaplatit se to dá. Mám v okolí taky rodinu, co dluží přes milion, oba chodí do práce, splácejí a ještě dlouho budou, no.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 13:34
@Monchichik píše:
Jak můžeš dlužit milion? Jaktože to není jen o půjčkách? To v tom máš i úroky atd? Přeci, když jsem úplně bez peněz, tak si nenapůjčuju tolik peněz? A jak můžeš zůstat bez koruny? Nechodila si do práce? Ptám se, protože si to nedovedu představit. A zaplatit se to dá. Mám v okolí taky rodinu, co dluží přes milion, oba chodí do práce, splácejí a ještě dlouho budou, no.

Jedna jízda načerno je +-50 000, vymáháno přes 3 separátní exekuce (jistina, úrok a „náklady“ advokáta). Jenom za přeprodané dluhy z MHD takto visíme kolem 1 000 000.

Celkově je teď všechno přes 8 000 000 včetně různých nákladů a úroků.

Po srážkách exekucí jsme sotva zaplatili nájem a jídlo, navíc nám nezbylo.

Monchichik
Kelišová 5114 příspěvků 25.03.18 13:40

Dík za vysvětlení. No to je přesně to, co píšu, zaplatit dluhy, ale ty nemravné úroky, peníze pro advokáty, který se na tom akorát pakujou, to je nehoráznost. Jak může být jedna jízda za 50 tisíc? To je teda síla. A proč jste jezdili načerno? Přeci, když zaplatíš hned pokutu, tak to nevyskočí až na takovou částku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >