Nemám čas si hrát s miminkem ,výčitky, máte to tak taky některá?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 09:44

Nemám čas si hrát s miminkem ,výčitky, máte to tak taky některá?

Prosím anonym, trošku se za to stydím…

Můj manžel je doma na home officu celý den, má ale opravdu náročnou práci, takže mi s dcerkou pomáhá maximálně večer, přes den nemá vůbec čas na nic, tak jakoby tady nebyl, ovšem ob den vařím, máme uklizeno, vypráno, někdy i vyžehleno a starám se celkově o chod domácnosti, jenže mi připadá, že vůbec nic nestíhám, například hrát si s dcerkou a mám z toho výčitky, dám jí pod hrazdičku a už utíkám prát, skládat, vařit, máte to tak taky některá? Připadá mi, že jsem za celý den vlastně nic moc nedělala a přitom nemám žádné sociální sítě, na internetu jsem jen kvůli radám s miminkem, ale nic jiného… Večer chci být už s manželem, když malá usne, a nezaobírat se vařením, uklízením…

Máte některá také podobné výčitky? Může mít dítě nějaký „blok“ z toho, že si s ním matka nehraje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28022
2.11.21 09:49

Dřív si rodiče s dětmi nehráli a také děti vyrostly a byly šikovné,
na druhou stranu nechápu, co pořád vaříš a skládáš, že to děláš celý den? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
2.11.21 09:56

Osobně nechápu, co celý den děláš. Já jsem hodně na pořádek, každý den vytírám, denně dvě pračky, hned vyžehleno, vařím asi 4× týdně a mám plno času si hrát s třemi dětmi 2,4, 6 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
2.11.21 09:58

Mam uvareno za par minut, nedelam zadne slozitosti.. pracka, susicka a vysat.. to mi zabere kousek bdeleho okna prcka, zbytek dne se mu venuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
2.11.21 09:59

A nemáš nějaký pomalý mod? Co píšeš je tak 3 hodiny práce bez přerušení :think: odhadem.. zbytek můžeš nunat mrně.

Co objednat jídlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
2.11.21 10:00

Myslím, že toho prcka tvé „nehraní si s ním“ nepoznamená, pokud se mu věnuješ. Až bude starší, určitě bych se věnovala více, ať se do toho života něco naučí. Každopádně taky nechápu, co pořád vaříš, uklízíš a pereš. Prádla je hodně, chápu, ale abys takhle nestíhala?

Nebo si tu práci snaž nějak ulehčit. Robotický vysavač. Nauč se věšet prádlo tak, abys ho nemusela žehlit (já osobně prostě kromě košil jednou za čas fakt nežehlím), uklízejte si po sobě hned, pak se to nekupí. Já třeba když jsem ve sprše a vidím nepořádek, tak mám vždy po ruce vlhčené ubrousky a během toho co si čistím zuby, nebo čekám na vstřebání krému to prostě utřu. Ubrousky mám i na záchodě a když se mi jeví špinavý, hned to obetřu. A to zabere jen pár sekund a stejně už tam jsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
2.11.21 10:02

Tak dítěti to asi nevadí, jinak by řvalo. :nevim:

Nicméně taky moc nechápu, co s jedním dle základního popisu asi nenáročným a nepohyblivým dítětem celý den uklízíš a nestíháš.
Já sice jednou vařila s jedním dítětem jen blbej buřtguláš dvě hodiny, ale opravdu jsem neměla mimino, co stačilo položit pod hrazdičku a jít si po svém.

Příspěvek upraven 02.11.21 v 10:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
2.11.21 10:02

Je to jen o prioritach. Navic spousta veci jde prece delat spolecne. Ja, kdyz mala spi, tak pracuju a ostatni delame spolu. Efektivita nizsi, ale bavime se, mazlime, uci se u toho.

Kdyz byla mensi, mela hrazdicku, kde jsem zrovna byla. Ale nedokazu si predstavit, ze si vecer reknu, ze jsem si vlastne vubec nepohrala s malou, ale hlavne, ze mam vyzehleno. Absolutni sci-fi.

@stinga a maugli vyrostl v pralese s medvedem a jaky to byl sikula :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
2.11.21 10:06

@Capretta no tak svaly měl určitě parádní a fyzičku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9151
2.11.21 10:08

Tak pokud to nestíháš, tak si to ulehčí objednej jídlo, myčka, sušička, robotický vysavač… a věnuj se dítěti, tím ho rozvíjíš a utvařite si vazby. Od toho to dítě máš. On ten uklid apod počká, např. žehlení je úplný přežitek, koukám, že si tím ještě někdo krátí čas, stačí sušička nebo pěkně pověsit na sušák a poskládat.
Dítě tě bude potřebovat aktivně pár let, tak za tu dobu se vykašly na přehnaná šurování, jste tři doma-co furt pereš? Až dítě odroste, můžeš se zase vrátit ke svým domácím radostem, ty ti neutečou, na rozdíl od času dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
2.11.21 10:09

A co cely den delas…?

Jinak teda miminu to nevadi, jestli kojis, obcas nosis, chovas, uspavas, treba spolu spite - tohle mu staci, zadne hrani nepotrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65240
2.11.21 10:10

A proč tak surujes? Dítě může od určitého věku pomáhat a bere to jako hru.. tvoje je asi malinké, ale tak hodit věci do pračky je otázka minuty, luxovat můžeš, když spí.. my máme velký dům, zahradu a sad, vše je defakto jen na mě, do toho 4 děti vc ročního a prostě ten čas uzpusobuji jim.. abych nemusela surovat, koupili jsme Robo vysavač, na prádlo pračka a sušička, na mytí myčka.. vařím denně, peču Ob den.. nedělám složité věci v týdnu, takže šup šup, naházet do trouby, nebo pomalý hrnec.. nauč se si to ulehčit, ne ztížit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
2.11.21 10:11

Taky nevím…můj muž je každý den v práci… odchazi před 6 vrací se po 8, soboty neděle svatky…sebou mu balím snídani oběd svacinu…na péči i domácnost sem tedy taky sama…vařím taky ob den peru vysávám atd jak je potreba…s malou si hraju, a věnují se jí jak potřebuje ona a když mám chvilku třeba než se mi uvaří brambory…když má uplakny den tak sou prostě k jídlu parky nebo pizza z mrazaku :mrgreen: a není třeba poskládané prádlo do skříně..se kvůli tomu nepotento.. :roll: a když chlapovi nestíhám třeba připravit jídlo sebou tak si zkrátka někde koupi…

Mmch nezehlim…stačí dobře poskládat…mám teda sušičku což je fajn.

Ještě dodám malé jsou 3 měsíce a sice tedy zatím nikam neleze nesmejdí mi v zásuvkách apod zato ale přes den nespi..nebo jen minimálně třeba u mě v náručí. Hrazdička ji nezajima..jen houpací kresilko občas zabavi zas ji tam ale nechci nechat celý den..

Příspěvek upraven 02.11.21 v 10:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1774
2.11.21 10:14

A je nutné takto hodně uklízet a vařit? Nebo si to ulehči - susicka, roboticky vysavač, pomalý hrnec atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
2.11.21 10:17
@Altavista píše:
A nemáš nějaký pomalý mod? Co píšeš je tak 3 hodiny práce bez přerušení :think: odhadem.. zbytek můžeš nunat mrně.Co objednat jídlo?

Být manželem, tak bych pak objednal odvoz zbytečné ženy, která není schopná uvařit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat